عمومی

نگاهی به سفر دولت به کهگیلویه و بویر احمد/هر خانواده یک نامه نوشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استان ها – پژمان امیدی: در آنلاین ماه ۱۴۰۰ کهگیلویه و بویراحمد هدف پنجمین سفر استان سیزدهم بود تا شاهد حضور گروه های مختلف کارشناسان برای مشاهده مشکلات و رفع آنها باشیم. مشکلات منطقه ای

کهگیلویه و بویراحمد بی اعتبار است

بخشدار کوهستانی که احساس می کرد از تاریخ اداره خود دور شده بود با سفر هیئت دولت به سمت برداشتن زیباترین قدم ها در مسیر توسعه رفت.

کهگیلویه و بویراحمد که صنعتی شدنش محدود بود و بیشتر بخش های تولیدی آن نیز راکد بود، از نگاه مدرن کشاورزی دور بود.

کریدور شمال – جنوب که در میانه راه اتصال جنوب کشور به شهرهای شمال واقع شده است، جاده های آسیب دیده ای که قربانیان را یکی یکی می برند، پروژه ای بسیار قدیمی است. خاکستر یعنی جاده بعد از آن به دهشت هنوز پایان کار را ندیده است.

نگاهی به سفر دولتی بویراحمد به کهگیلویه/ هر خانواده نامه ای نوشتند

همچنین بسیاری از پروژه های ارتباطی منطقه در انتظار پرداخت بودند.

در میان همه مشکلات و حدود 1200 شغل نیمه تمام، مطالبات مردم در محورهای مختلف نیز وجود داشت.

یک نشانه خیلی زیاد موارد مربوط به مصالح عمومی که ممکن است در سفر ایالت سیزدهم، محل کار ذکر شود زایمانحمایت، حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی و گردشگری مردم اول.

89000 نامه به رئیس جمهور نوشته شد

مدیر سابق بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کهگیلویه و بویار احمدی در سفر رئیس جمهور به استان گفت: 89 هزار و 814 کهگیلویه و بویار احمدی با رئیس جمهور مکاتبه کردند.

محمود مومن نسب افزود: با توجه به تعداد نامه ها، تقریباً یک نفر از هر خانواده در ولسوالی به رئیس جمهور نامه نوشته و این نامه ها و درخواست ها توسط مردم در سفر رئیس جمهور به ولسوالی نوشته شده است.

وی با بیان اینکه ثبت و رسیدگی به نامه های مردمی در سفر رئیس جمهور به منطقه در 18 مهرماه 1400 پس از 14 روز 16 ساعت کار مستمر توسط تیم بازدید کننده و کاربران به پایان رسید، گفت: بسیاری از مردمی نامه ها درخواست هایی به رئیس جمهور هستند کمک های مالی، کار و مسکن، ساخت و ساز مسکن، وام های اساسی و وام الحسنههزینه حمایت، جهیزیه و تهیه مایحتاج.

اما شهر کهگیلویه و بویراحمد علایق دیگری داشت.

در شهرستان بویراحمد پروژه های نیمه تمام، سد تنگ سرخ، بویار احمد، صنایع و موضوعات مرتبط با کار به عنوان مطالبات مردمی دیده می شد.

در دانا، توزیع اعتبارات برای بازسازی شهر زلزله زده سی سخت بر اساس نیاز صورت گرفت.

شهرستان کهگیلویه رؤسای سدسازی، آب آشامیدنی پایدار، اشتغال و کسب و کار مستقیم سلام گروه های حرفه ای بودند.

گچساران که نام سقف نفت ایران است من خوردم مهشاد تکمیل صنایع پایین دستی، اشتغال زایی و تکمیل پتروشیمی ها را در اولویت قرار داد.

نگاهی به سفر دولتی بویراحمد به کهگیلویه/ هر خانواده نامه ای نوشتند

اما سفر رئیس جمهور به منطقه در ماه اکتبر نوید روزهای بهتر در منطقه بود.

صبح روز جمعه 18 مهرماه 1400 پنجمین سفر حجت الاسلام ابراهیم رئیسی به منطقه کهگیلویه و بویراحمد با هدف بازدید از عملیات عمرانی و حضور در شورای منطقه کهگیلویه و بویراحمد و چهره کوتاهی آغاز شد. – جلسات حضوری

رئیسی پس از ورود به استان در فرودگاه یاسوج گفت: مصوبات برای رفع نیازهای این استان پذیرفته می شود و امیدواریم با همکاری یگان ویژه این استان و دولت بتوانیم مشکلات استان را برطرف کنیم. “

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی افزود: قبل از بازدید، دوستان مشکلات، نیازها و گزارش های مهم مربوط به منطقه را ارائه کردند و استاندار نیز به بررسی مختصری از نیازهای کشاورزی، نفت و گاز، گردشگری و غیره پرداخت. . این منطقه در مجلس ایالتی

سیاست حقوق کارمندان

بویراحمد پیش از جمعه 18 دی ماه در حاشیه بازدید از سد تنگ سرخ، گفت: تلاش می کنیم سامانه ای را ایجاد کنیم که در هیچ نقطه ای از کشور حقوق کارگری وجود نداشته باشد.

وی افزود: همچنین در مورد کارگران سد تنگ سرخ به مسئولان هشدار می دهم و تاکید می کنم که اجازه ندهند حق شما کارگران عزیز ضایع شود.

نگاهی به سفر دولتی بویراحمد به کهگیلویه/ هر خانواده نامه ای نوشتند

وی همچنین با بیان اینکه ساخت سد تنگ سرخ 10 سال از برنامه زمان بندی عقب افتاده است، گفت: بهره برداری سریع از این سد فواید زیادی برای مردم کهگیلویه و بویراحمد و مناطق شمالی استان فارس به همراه داشت.

دیدار با عشایر منطقه گرگو در بویراحمد

عشایر کهگیلویه و بویراحمد، گوشت کاران کهگیلویه و بویراحمد هستند که این روزها با خشکسالی و مشکلات دیگر دست و پنجه نرم می کنند و گزارشی که در خبرگزاری آنلاین از وضعیت اسفبار عشایر این منطقه منتشر شده، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. از توجه اخیر در مشکلات زائران چه اتفاقی می افتد.

رئیس جمهور به دیدار عشایر منطقه رفت.

وی در این دیدار گفت: زائران با جان و مال و هستی خود به انقلاب اسلامی کمک کرده اند.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم با فروش صنایع دستی و مواد غذایی به زائران نقش دلال و سوداگر را از بین ببریم.

نگاهی به سفر دولتی بویراحمد به کهگیلویه/ هر خانواده نامه ای نوشتند

رئیس جمهور افزود: زائران همواره در دفاع و حمایت از اصلاحات، نظام اسلامی، آرمان ها و اخلاق خوش درخشیده اند.
کهگیلویه و بویراحمد منطقه ای حاصلخیز اما کمیاب است

رئیس جمهور در نشست مردم کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه کشاورزی، گردشگری، معدن، نفت، گاز و صنایع پتروشیمی دارای فرصت های فراوانی است و منطقه ای حاصلخیز اما کمیاب است. .

وی همچنین گفت: این منطقه غنی است اما غنی نیست و این به این دلیل است که از این توان به درستی استفاده نشده است.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر جمعه از شهر سیشاد و عملیات بازسازی این شهر پس از زلزله بازدید کرد.

اما این بازدید و خلاصه آن، تایید ناحیه را داشت که منجر به تایید هر اداره شد.

در حوزه عمرانی نیز 80 پروژه تصویب و اعتبارات لازم برای اجرای این پروژه ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

217 طرح بررسی و تصویب شد

پنج طرح در صنعت، معدن و تجارت، 14 طرح در حوزه سلامت و رفاه، 48 طرح در فرهنگ و جامعه، 14 طرح در نفت و انرژی، 52 طرح در حوزه آب، زمین و کشاورزی و 217 طرح در بخشی از طرح ها بررسی و تصویب شد. کار.

نگاهی به سفر دولتی بویراحمد به کهگیلویه/ هر خانواده نامه ای نوشتند

با پایان یافتن سفر شاید تحقق وعده ها نوید روزهای بهتر برای منطقه باشد.

اما شاید راه اندازی کارخانه قند یاسوج، حمایت از حمل و نقل به دلیل افزایش جمعیت در منطقه و احداث سد تنگ سرخ از مهمترین آنها بود.

دادن 250 میلیارد تومان برای حمایت از سفر رئیس جمهور

استاندار کهگیلویه و بویار احمد گفت: از تمدید سفر رئیس جمهور 250 میلیارد تومان به کارگران مهاجر در استان اعطا شد.

سیدعلی احمدزاده افزود: بودجه منطقه ای برای هجرت 160 میلیارد تومان است که اگر مدیرکل هجرت در حوزه راه، بهداشت و آب آشامیدنی برنامه قابل اجرا ارائه کند این میزان می تواند تا 500 میلیارد تومان افزایش یابد.

استاندار همچنین نکاتی را برای سفر رئیس جمهور به منطقه نشان داد و گفت: در حال مبادله قرارداد 3100 میلیارد تومانی از محل وام های اضافی برای سفر رئیس جمهور هستیم.

وی همچنین گفت: پیش از این 200 میلیارد تومان به منطقه تخصیص می یافت و 900 میلیارد تومان نیز کسر بود، بنابراین هزینه اضافی سفر رئیس جمهور بیش از 4 میلیارد تومان است.

نگاهی به سفر دولتی بویراحمد به کهگیلویه/ هر خانواده نامه ای نوشتند

کارخانه قند یاسوج در راه است

معاون استاندار کهگیلویه و بویار احمد نیز گفت: فاز اول کارخانه قند یاسوج تا 8 ماه آینده راه اندازی می شود.

احسان عسکری افزود: با اجرای این طرح در فاز اول برای 50 نفر شغل ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه در بخش های بعدی برای 200 نفر شغل ایجاد می شود، گفت: با توجه به نیاز دولت و تاکید استاندار، استقرار بخش های ایستاده طبق برنامه زمان بندی شده است.

عسگری تصریح کرد: در جلسات رفع موانع تولید کارخانه قند یاسوج مقرر شد بدهی سه میلیاردی این کارخانه توزیع شود.

وی افزود: در این راستا دو میلیارد تومان بدهی گاز و یک میلیارد تومان برای حفاظت از کارخانه قند یاسوج توزیع شده و در حال پرداخت است.

آبگیری سد تنگ سرخ تا پایان سال

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تعطیلی سد تنگ سرخ بویراحمد در پایان سال و تکمیل آن در سال 1402 خبر داد.

علی احمدزاده در حال بازدید از شهر است مدوانوی افزود: 60 درصد آب شهر یاسوج به دلیل خرابی سیستم های آبی هدر می رود و به دست مردم نمی رسد. مدوان داده شده

وی تصریح کرد: علاوه بر توزیع این وام در حوالی یاسوج، پروژه بزرگی به نام سد تنگ سرخ در حال ساخت است که عمدتاً مورد بهره برداری منطقه کهگیلویه و بویراحمد قرار می گیرد و این سد در آینده آب پایدار یاسوج را تامین می کند. سن.

احمدزاده با بیان اینکه برای ساخت سد تنگ سرخ تا پایان امسال یک هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: این سد باید در سال جاری آبگیری و سال آینده تکمیل شود.

تصمیمی که محقق شد

استاندار کهگیلویه و بویار احمد گفت: یکی از تشریفات سفر رئیس جمهور به استان تعیین محدوده فرودگاه یاسوج بود که هم اکنون تکمیل و به تصویب دولت رسیده است.

سیدعلی احمدزاده در جلسه شورای برنامه کم اهمیت و توسعه منطقه افزود: فرودگاه یاسوج تنها فرودگاه مرکز منطقه است که تاکنون محدودیت حریم هوایی ندارد.

وی گفت: شناسایی این مرز امکان پرواز به مرزهای استان ها یا کشورهای حوزه خلیج فارس از فرودگاه یاسوج را فراهم می کند. کم اهمیت بودن

نگاهی به سفر دولتی بویراحمد به کهگیلویه/ هر خانواده نامه ای نوشتند

استاندار گفت: فرودگاه یاسوج جزء اولین فرودگاه های کشور است و با تحقق حدود هوایی می توان ترافیک هوایی را توسعه داد و گردشگری در منطقه را توسعه داد.

احمدزاده افزود: همچنین با شناخت این محدودیت ها می توان صادرات از مبدا منطقه به سایر کشورها را انجام داد.

وی همچنین گفت: در راستای توسعه بخش، طرح آماده سازی سالن و سالن ورزشی و همچنین ساختمان کنترل فرودگاه های یاسوج و گچساران در دست اقدام است.

به گزارش خبرنگار آنلاین، مطالب ارائه شده مهمترین نتایج سفر هیئت دولت به منطقه است و باید بدانیم آینده مسئول ۲۱۷ به کجا خواهد رسید.

دکمه بازگشت به بالا