عمومی

نگران «فلک الافلاک» هستیم/ مرمت قلعه باید جدی گرفته شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهرداد ویسکرمی است گفتن این خبرنگار آنلاین است که بر ضرورت بازنگری در تاریخ فلک تاکید می کند الافلاک گفت: در این باره به شما هشدار دادم.

وی گفت: بر اساس مطالعات انجام شده و نیاز به بررسی بیشتر، نگران ساختمان هستیم.

نماینده مردم خرم آباد است .نی وی در مجلس شورای اسلامی گفت: به وزیر امور فرهنگی، استاندار و استاندار تذکر داده ایم که نگاه دقیق تری به محوطه داشته باشند و استحکام بنا را عمیق ببینند، همانطور که کارشناسان پژوهشی می گویند ممکن است این بنا را در بر بگیرد. 160. تا سقف 170 میلیون تومان برای نصب دستگاه و مدیریت این موضوع مهم است.

ویسکرمی افزود: با توجه به مطالعات ماهواره ای که انجام شده دو سانتی متر از فضای ساختمان کاسته شده است که البته نیاز به بازسازی وجود دارد و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با دیدن اینکه جامعه فرهنگی اعلام کرده است که تفاهم نامه ها را تکمیل کرده ایم و می خواهیم آن ها را تقویت کنیم، گفت: موضوع آزادسازی خانه نیز مصوبه دولت است.

بر اساس این گزارش، کاخ قدیمی «فلک الافلاکیکی از اولین خاطرات ایران و جهان است.

زیبایی و طراحی شگفت انگیز قلعه فلک الافلاک بنای تاریخی و تاریخی لرستان توسط بسیاری از محققان به عنوان یکی از معماران و معماران برجسته جهان شناخته شده است.

این قلعه به دلیل موقعیت ایده آل خود در قرن چهارم هجری قمری مانند مقر حکومت آل است حسنوی و گنجور در زمان آلبویه آمد و چون در قرن ششم هجری قمری شهر جدید خرم آباد را ساخت، قلعه به خرم آباد نیز معروف است و احتمالاً نام فلک است. الافلاک این را در زمان قاجار می گفتند.

این بنا متعلق به دوره ساسانی است و به شماره ۸۸۳ در بنای تاریخی ایران به ثبت رسیده است.

پایداری و ساختار زمین لرزه های تاریخی فلک الافلاک سال هاست که به دلایل مختلف محقق نشده است و امروز شاهد مشکلاتی در بنای تاریخی هستیم، مشکلاتی که علما و نمایندگان مردم خرم آباد و خرم آباد هشدار دادند. .نی در مجلس ملاقات کرد.

دکمه بازگشت به بالا