عمومی

هزینه ۲۰هزار تومانی قبوض تلفن‌ ثابت قانونی است؟

اگر به طور متوسط ​​از هر گوشی حدود 15 هزار تومان دریافت شود که 24 میلیون می شود، سالانه رقم 4320 میلیارد به دست می آید. به عبارت دیگر درآمد شرکت مخابرات 360 میلیارد تن در ماه افزایش می یابد.

به گزارش اخبار ایران من مربا وی نوشت: در تابستان امسان افزایش قیمت ماهانه تلفن ثابت تصویب شد و مرکز کنترل بازار نیز افزایش قیمت تمام شده تلفن ثابت را تصویب کرد اما این موضوع با مخالفت های زیادی همراه شد و تقریبا سوخت. آخرین قبض تلفن ثابت برای مشترکین شهری با نرخ استفاده جدید ارائه شد، به این ترتیب هیچ قبض تلفن ثابتی در کشور کمتر از 10 هزار تومان وجود ندارد و حداقل تعداد تلفن تهرانی ها به بیش از 20 تومان رسیده است. این نرخ ها بر اساس مصوبه مرکز مدیریت بازار از ابتدای شهریور ماه سال جاری مورد استفاده قرار گرفت و در جلسه 5 مردادماه مرکز مدیریت بازار موافقت کرد که هزینه به عنوان حداقل خدمات ماهانه در نظر گرفته شود. تلفن ثابت شهری و بر این اساس هر گوشی می تواند تا سطح ساعت کار کند خرید کنید و همان مبلغ را پرداخت کنید. شماره ثابت خطوط تلفن ثابت در سه سطح مختلف قرار دارد که بالاترین شماره برای شهر تهران است. بر اساس جدول مصوب مرکز کنترل بازار، مبلغ 20 هزار تومان در شهر تهران، 15 هزار تومان در سایر مناطق و 10 هزار تومان در شهرستان ها تعیین شده است و هر گوشی که این مبلغ را پرداخت کند، می تواند کارکرد خاصی داشته باشد. تهران و 4400 دقیقه صحبت کنید.

در آخرین قبض تلفن، اعداد مصوب مرکز کنترل بازار درج شد و با احتساب حق اشتراک، خدمات و مالیات، درآمد ماهانه مشترکان تهرانی به بیش از 20 هزار تن رسیده است. این هزینه تنها هزینه ای است که صاحبان تلفن های پایتخت در صورت عدم استفاده از تلفن باید پرداخت کنند و برای حفظ این خطوط در نظر گرفته شده است، اما اخیراً اعلام شده است که در این مورد شورای رقابت دستور داده است تعلیق هرگونه افزایش در هزینه خدمات زمین تا زمانی که نشانی دقیق از هزینه انجام شده به آنها داده شود. البته پس از این، مرکز ملی رقابت نسبت به افزایش قیمت ها اقدام کرد و اعلام کرد که در پانصدمین جلسه این شورا، بر اساس بند پنجم بند 58 قانون اجرای سیاست های کلان، بند 44 قانون اساسی. و بر اساس بند 3 جلسه 466 شورای رقابت که با عنوان “دستورالعمل تعیین قیمت ماهانه تلفن همراه” است، شرکت ایرانی در ایران باید با ایجاد روش حسابداری در این زمینه، رویه خود را تغییر دهد. مسیر. روشی که در آن هزینه هر پروژه تکمیل شده شرکت به صورت جداگانه و دقیق محاسبه شده و در دفاتر مالی شرکت حسابرسی شده درج شود، اما شرکت مخابرات ایران این تصمیم را رعایت نکرده است. بنابراین تا زمانی که هزینه واقعی ماهانه خدمات زمین که در دفاتر حسابداری شرکت مخابرات ایران موجود است، ارائه نشود، هرگونه تغییر در قیمت تمام شده خدمات زمین و اخذ عوارض اضافی خلاف مصوبه شورای رقابت بوده و باید باشد. فورا متوقف شد

اثرات تغییرات تعرفه بر دارندگان بورس اوراق بهادار

هزینه های جدید تلفن ثابت زمانی استفاده شده است که با وجود مصوبه تنظیم کننده بازار مرکزی، مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات منتشر نشده است. همچنین پس از انتشار موضوع اختلاف در تنظیم بازار پایتخت، مدیریت شرکت مخابرات ایران طی نامه‌ای به بورس اعلام کرد که با توجه به عدم ابلاغ مصوبه تنظیم‌شده به این شرکت، نتیجه آن خواهد بود. اجرا نشود. در صورتهای مالی شرکت مخابرات لحاظ شده است. بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت مخابرات ایران در پایان بهار امسال بیش از 25 میلیون تلفن ثابت در کشور داشت. همچنین صورت های مالی منتشر شده در سایت کدال حاکی از آن است که این شرکت در شهریور ماه سال جاری و قبل از افزایش قیمت 83 میلیارد و 92 میلیون تومان از محل تماس تلفنی ثابت درآمد داشته است.

بازنگری تعرفه پس از 12 سال

در همین راستا شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که این شرکت همواره کلیه فعالیت های خود را بر اساس قوانین بازرگانی، الزامات قانونی و مقرراتی و بر اساس الزامات قانونی مجوز صادره و مورد تایید سازمان انجام می دهد. از مدیران، با وجود ثابت ماندن تعرفه ها در 12 سال گذشته، رشد چندین برابری نرخ ارز و افزایش تورم، خدمات ارتباطی را به همه ذینفعان ارائه می کند. این شرکت همچنین تاکید کرد: اطلاعات “دستورالعمل تعیین قیمت ماهانه تلفن ثابت” پس از درخواست و تایید کمیسیون تنظیم مقررات و شورای رقابت و پس از بررسی در ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است که باید پاسخگوی نیازها باشد. در راستای توسعه و رشد اقتصادی کشور، شرکت مخابرات ایران همواره به ارائه خدمات جامع در سراسر کشور و با همکاری مشتری ادامه می دهد. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران چندی پیش بار دیگر تاکید کرد که تعرفه مستمر شرکت مخابرات ایران طی سال های گذشته باعث فوت این شرکت شده و به گفته رئیس هیات مدیره مخابرات در سال مالی 1400. زیان مخابرات از مرز 2000 میلیارد تومان گذشت. آنها معتقدند تعمیر گوشی برای گوشی ها گران تمام می شود و این قیمت از سال 2008 ثابت مانده و باعث کندی توسعه شرکت مخابرات ایران شده است.

روش محاسبه

بر این اساس خطوط مشتریان با هر مبلغی در صورت عدم پرداخت دو دوره متوالی قطع می شود و حداقل وام توافقی 100 هزار تومان یا تقریباً سه دوره آخر خدمات پیشرفته خواهد بود. و اگر به حد اعتبار برسد، اندکی از اعتبار منقضی می‌شود و حکمت مختل می‌شود. بر اساس اعلام شرکت مخابرات، پیام فاکتور برای تمامی مشتریان شهری ارسال می شود، در حالی که مشتریان روستایی فقط فاکتورهایی با بدهی بیش از 5000 تومان ارسال می کنند. طبق این قوانین 9 درصد اضافه شارژ در محاسبه قبوض تلفن ثابت لحاظ می شود.

در ازای افزایش قیمت گوشی، لازم است افزایش مالیات در تهران برای مکالمه 4444 دقیقه ای 20 هزار تن و در سایر مناطق برای حداقل 3333 دقیقه مکالمه 15000 تومان هزینه داشته باشد. حداقل دستمزد و سایر شهرها برای 2666 دقیقه مکالمه معادل 10000 تومان ذکر شد.

محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با جام جم گفت: قیمت ثابت گوشی با وجود افزایش تورم نزدیک به 12 سال است که تغییری نکرده است. به همین دلیل درخواست خود را برای تغییر مالیات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه کرده ایم که بررسی شده و کار کارشناسی انجام شده است.

وی افزود: همچنین به تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسید و در نهایت به کمیسیون تنظیم مقررات بازار ارسال شد. آنجا با شرایط تصویب شد و به وزارت ارتباطات ابلاغ شد.

بیدخام توضیح داد: تجهیزات ساخت سرویس تلفنی را نداشتیم. بنابراین باید کنترل قیمت ها را در برنامه قرار می دادیم که در نهایت تصویب شد. همچنین باید به یاد داشته باشیم که در سال گذشته هزینه تعمیر هر نوع گوشی حدود 30 هزار تومان بوده و سطح 20 تومان ارزان ترین قیمت است.

به گفته وی برخی از ثبت نام کنندگان بدهی خود را به موقع پرداخت نمی کنند و همین موضوع باعث شده حدود 1000 میلیارد تومان از برخی ثبت نام کنندگان مطالبه شود.

تعداد مشترکین

ما تقریباً 29 میلیون مشترک فعال تلفن همراه داریم. شرکت مخابرات اعلام کرده است که افزایش قیمت برای پنج میلیون مشترک روستایی اعمال نشده و ظاهراً برای 24 میلیون مشترک دیگر نیز اصلاح قیمت اعمال می شود. اگر به طور متوسط ​​از هر گوشی حدود 15 هزار تومان دریافت شود که 24 میلیون می شود، سالانه رقم 4320 میلیارد به دست می آید. به عبارت دیگر درآمد شرکت مخابرات 360 میلیارد تن در ماه افزایش می یابد. از سوی دیگر، باید توجه داشت که افزایش قیمت اعمال شده در قبوض زمین، قیمتی ثابت است و حتی در صورت عدم استفاده از خدمات ارائه شده، باید پرداخت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا