عمومی

هنرمندان ملی بر ماندن جشنواره کودک در اصفهان تأکید دارند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان در آستانه برگزاری است، اما هنوز مشخص نیست که کدام شهر میزبان این رویداد بین المللی خواهد بود. سردرگمی از زمانی شروع شد که احتمال انتقال جشنواره از اصفهان به شهر دیگری در ماه های اخیر قوت گرفت. مسئولان بنیاد سینمایی فارابی از ایجاد تیمی برای کمک به پژوهش و تدارک جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان خبر دادند. این کارگروه که با هدف پیشنهاد و برنامه ریزی زمان های آتی جشنواره به دلیل بهره مندی از اتفاقات گذشته فعالیت می کند، تصمیم گرفته است نظر خود را در خصوص انتخاب شهر میزبان از بین سه شهر کرمان، همدان اعلام کند. و اصفهان به عنوان شهرهای کاربردی. همه اینها با توجه به توافقات انجام شده در سال های گذشته بین شهرداری اصفهان و مسئولان برگزاری جشن ها در تهران، دبیر دائمی جشنواره در شهر اصفهان مستقر شد و امسال شهرداری اصفهان نیز این رویداد را بین آنها مدیریت می کند. کشورهااو تمام آمادگی های خود را برای این رویداد اعلام کرده است.

انتقال جشنواره فیلم کودک و نوجوان از اصفهان اشتباه است

با این حال، امکان جابه‌جایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان در اصفهان باعث شده است که بین هنرمندان و مروجین فیلم‌های کودک و نوجوان تفاوت فاحشی وجود داشته باشد. به عنوان مثال پوران درخشنده کارگردان مشهور سینمای ایران اخیرا در گفت و گو با روزنامه ایمنا، انتقال جشنواره از اصفهان را اشتباه دانسته و گفته است که شهر اصفهان توانسته جشنواره را به برند تبدیل کند.

انتقال جشنواره از اصفهان اعتبار آن را از بین می برد

کارگردان فیلم «بچه های ابدی» با بیان اینکه مکان برگزاری معتبرترین جشنواره های جهان در طول سال ها تغییر نمی کند و در محل اصلی خود باقی می ماند، تاکید کرد: انتقال جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان از اصفهان. به اصفهان. برخی عناصر اعتبار جشنواره را از بین می برد و به اهداف بلندمدت و مهم آن آسیب جدی وارد می کند.

وی با اشاره به اینکه شهر اصفهان دارای تاریخ و فرهنگ غنی است افزود: اصفهان مکان خوبی برای برگزاری این جشنواره دارد که البته برای ارتقای کیفیت آن نیاز به هزینه و برنامه های بیشتری است. کم اهمیت خوب در موردش فکر شده است.

درخشنده بیان کرد: خاطرات خوبی از جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان در اصفهان در سال های اخیر دارم، چرا که در این میان دلسوزی را در فضای جشنواره دیدم. م.

تلاش فراوان شهر اصفهان برای آمادگی هر چه بیشتر جشنواره

«امرالله احمدجو» کارگردان و فیلمنامه نویسنده یک فرد شناخته شده در تشریح ظرفیت های شهر اصفهان در ترویج و ترویج این جشنواره گفت: چگونه می توان در شهری که بیشترین فرهنگ و هنر را در کشور دارد از چنین اتفاقی چشم پوشی کرد؟

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری جشنواره باید در شهر اصفهان برگزار شود، تاکید کرد: از فردی که برای اولین بار بود صمیمانه تشکر می کنم. آغازگر این اتفاق افتاد که جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در شهر اصفهان برگزار شد.

باور كردن احمدجو شهر اصفهان را نباید به عنوان یک مداحی فرهنگسرا نامید، بلکه در واقع شهر مرکز فرهنگی کشور و جهان اسلام است.

وی گفت: جشنواره باید در شهر اصفهان باشد و همزمان با فیلم های او در سایر شهرهای کشور نیز برنامه ها نمایش داده شود.

کارگردان سریال پرمخاطب و ماندگار «روزی روزاری» که داور دو دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان نیز بوده است، گفت: در این جشنواره شاهد بودم که شهر اصفهان تمام تلاش خود را انجام داد. این رویداد را تا جایی که می توانید ببینید.

جشنواره فیلم کودک و نوجوان بخشی از هویت اصفهان است

«امید اجاقی» کارگردان فیلم کودک و نوجوان جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان را بخشی از شناسنامه نیمی از جهان و شناسنامه این شهر دانست که مربوط به فرهنگ و توسعه است. تاکید می کنم: بسیاری از رویدادها در این شهر هویت شهروندان را سودمند می کند و فرهنگ آنها را به دیگران می شناساند.

وی مدیریت، برنامه ریزی قوی، حمایت هنرمندان و خلاقیت مردم اصفهان را راهکاری برای ارتقای جشنواره دانست و گفت: 24 سال برگزاری جشنواره بین المللی کودک و نوجوان در شهر اصفهان نشان از برتری دارد. مهارت های مدیریت شهری

وی افزود: اصفهان ثابت کرده که از نظر فرهنگی و هنری حرفی برای گفتن دارد.

دکمه بازگشت به بالا