عمومی

هیئت مذهبی باید خانواده محور باشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

زهرا نجاری در گفتگو با خبرنگار آنلاین، در خصوص نقش هیئات مذهبی در پیشبرد مسائل افزایش جمعیت گفت: تشکل های مذهبی باید بر اساس نقش زنان در هیئات مذهبی دوستدار کودک و زن باشند. مشکلی ایجاد نکنه

دبیر کارگروه جمعیت است بچه داشتن جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: اگر هیئات مذهبی از ابتدا مشکل نیاز مردم به افزایش تعداد مردم بود. و بچه دار شدن آن را در برنامه خود قرار دهند، همه برنامه های خود را درباره این موضوع بسازند و همه بخش های هیئت نیز روی این موضوع کار می کنند، زیرا برای هیئت بسیار مهم تلقی می شود و نتیجه کار آن مفید خواهد بود.

وی افزود: لازم است نمایندگان مذهبی در عمل به زنان و کودکان محبت کنند و به شعار امر اکتفا نکنند و در صورت حضور فرزند در هیئت مذهبی حسینیه، این حسینیه در محل حاضر شود. زن و آغاز کنند. کودک ساکن در فضای حسینیه از سوی دیگر مهد باید احساس امنیت و آرامش داشته باشد و از سوی دیگر مهد باید به گونه ای باشد که مادر نیز از امنیت و آرامش احساس راحتی کند. آرامش پسرش

این مسئول بیان کرد: کار این سازمان مربوط به آموزش و پرورش است به گونه ای که مردم می توانند سیره ائمه اطهار را در هیئات مذهبی بیاموزند و از آنها در زندگی خود استفاده کنند اما اگر این تشکل مربوط به خانواده ها نباشد و به این شکل ایجاد شده باشد. . طوری که فضایی برای بچه ها نباشد مجرد یا زوج های بی فرزند وصف می شود، دیگر نمی توان انتظار داشت که زندگی امام در آن آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه هیئت های مذهبی باید در زمان مناسب کار خود را شروع و در زمان مناسب به پایان برسانند تا مادر و فرزند از دست نمایندگان مذهبی آزار نبینند، گفت: هدف از تشکیل گروه مداحی نماز و عزاداری نیست؛ چرا که این گروه مداحی است. اما باید در جمع معلمان باشیم، یاد بگیریم و در نظر بگیریم که اباعبدالله با خانواده و فرزندانش وارد کربلا شد و همیشه در کنار خانواده ماند، نمایندگان دینی ما نیز باید سیره اباعبدالله(ع) را داشته باشند و اهل بیت و اهل بیت باشند. با محبت. اعضا باید در هیئت حضور داشته باشند تا همه اعضای خانواده بتوانند از مکتب هیئات مذهبی درس زندگی ائمه را بیاموزند.

نجاری به صراحت توضیح داد: وقتی به طور خلاصه از ثبات خانواده در کلام صحبت می شود، مادر و فرزند و شاید پدر خانواده دیگر انگیزه حضور در هیئت را پیدا نکنند.

وی ادامه داد: دوست داشتنی بودن کودک باید از لحظه ورود به هیئت در او تثبیت شود و در این صورت به کلاس کودک احترام گذاشته شود. گاهی می بینیم که اعضای سازمان و حتی سخنرانان با بچه ها رفتار خوبی ندارند و یا بارها به بچه ها گوشزد می کنند که ساکت باشند که این گونه مسائل از کار سازمان دور است.

این مسئول تاکید کرد: از طرفی گاهی محیط موسسه برای آموزش و کار جدی مناسب نیست و شاهد هستیم که بچه ها به هیئت یا سالن هیئت می آیند و کارهای ساده ای مانند نقاشی یا بازی و در در عین حال نحوه زندگی نمایندگان مذهبی مؤثر بر کودکان و رویدادهای نمایندگان مذهبی کودکان باید برای آنها جالب باشد تا سنت را بشناسند، به این معنا که کودک نیز فعالیت نمایندگان را در بازی خواهد دید. . ، مطالب تفویض بر کودک تأثیر می گذارد.

وی افزود: کودک یاد می گیرد که به صورت گروهی با افراد ارتباط برقرار کند یا مثلا وقتی در صف دریافت کمک می ایستد رعایت حقوق بشر را یاد می گیرد، اما متاسفانه وضعیت هیئات مذهبی و خانه های کودک بسیار دور از ذهن است. این. با این مکان کار می کند و مانند یک مدرسه معمولی کار می کند.”

نجاری در ادامه با بیان اینکه یک تشکل مرتبط با کودکان و خانواده باید به گونه ای باشد که همه اعضای خانواده تمایل به حضور در سازمان داشته باشند، گفت: در بحث جمعیت بحث اصلی پول نیست، بلکه موضوع روانی است. اصول. ایجاد شده با خانواده ها در ذهن و بازگشایی این گره ها نیاز به اقدامات فرهنگی دارند.

وی همچنین گفت: رفتار و کردار اقشار هیئت مذهبی باید در یک راستا باشد و گفتار و کردار منسجم باشد. گاهی اقدامات ما از نظر جمعیتی و پتانسیل طبقه کارگر علیه جمعیت است به این معنا که محور داستان اقشار مختلف جامعه است و بچه داشتن اما در عمل بر خلاف این امر انجام شده است.

دبیر کارگروه جمعیت است بچه داشتن جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منطقه قزوین بیان کرد: این تشکل زمانی می تواند با خانواده ها و کودکان دوست باشد که اقشار مختلف سازمان معتقد باشند خانواده مهم ترین است و حضور فرزندان را تحمل کرده و به باردار بودن فرزندان پی ببرند. هیچ مشکلی در کشتی وجود ندارد وقتی تشکل‌های مذهبی به این سطح از اعتماد و مدارا رسیدند، می‌توان گفت که تشکل‌های مذهبی برای خانواده‌ها و کودکان خوب عمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مدرسه هیئات مذهبی نباید از محل زندگی مادر دور باشد، گفت: کودک باید هیئت را خانه خود بداند، فرقش این است که در هیئت به گونه ای که می بیند جای بزرگی است. آی تی. چیزها و مکان های اطراف بارگاه او نیز از مراسم اطلاع دارد و با دیدن مراسم ختم از پدر و مادرش که در هیئت هستند نیز از مراسم ختم مطلع می شود.

دبیر کارگروه جمعیت است بچه داشتن جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منطقه قزوین در پایان گفت: اما عده ای با دیدن مادر و فرزندی که در بین نمایندگان هستند آرامش آنها را درک می کنند و شهادت می دهند. مادر است بچه ها در تخته اذیت نمی شوند، درک و قدرت خود را در داستان کودک و تخته افزایش می دهند.

دکمه بازگشت به بالا