عمومی

پیرچشمی و درمان آن – اخبار ایران من

حدت بینایی در افراد بالای 40 سال یا در نزدیکی آنها بخشی از پیری طبیعی است که ناشی از عقب ماندگی خشکی چشم و مشکلات تطبیقی ​​است. این بیماری با افزایش سن پیشرفت می کند و بدتر می شود.

به گزارش اخبار ایران من، دکتر رضا میرشاهی، چشم پزشک در مقاله ای در روزنامه جام جم برادری 45 ساله با عجله وارد اتاق معاینه شد و گفت: بابا، مدت زیادی است که ندیده‌ام. من استاد دانشگاه هستم، اما چندین ماه است که درس خواندن برایم سخت بوده است.» متاسفانه هیچ سابقه ای از بیماری واقعی وجود نداشت و تماس چشمی طبیعی بود. فاصله آنها عالی بود، اما دیدن نزدیک بسیار دشوار بود. به او گفتم که پیر شده است، مشکلی که بسیاری از افراد 40 ساله با آن روبرو هستند. شاید بهترین راه حل برای شما استفاده از عینک مطالعه باشد. این عینک فقط برای راحتی خواندن و کار با تلفن همراه شما است. پس از بحث در مورد درمان های جایگزین، او تصمیم گرفت از همان عینک استفاده کند.

اگر بالای 40 سال دارید و می توانید این کلمات را بخوانید، احتمالا راهی برای مقابله با مشکل پیرچشمی خود پیدا کرده اید. حدت بینایی در افراد بالای 40 سال یا در نزدیکی آنها بخشی از پیری طبیعی است که ناشی از عقب ماندگی خشکی چشم و مشکلات تطبیقی ​​است. این بیماری با افزایش سن پیشرفت می کند و بدتر می شود. در شروع پیرچشمی، می توان با افزایش نور اطراف و افزایش فاصله، یک بیماری را برطرف کرد، اما به تدریج به کمک بیشتری نیاز است.

رایج ترین درمان برای این عارضه استفاده از عینک های بسته است که بعد از چند سال باید تعداد آنها افزایش یابد. سایر درمان ها شامل قرار دادن حلقه در داخل قرنیه یا انجام لیزیک روی یک چشم برای دید بهتر است. همچنین در صورت بروز آب مروارید به طور همزمان می توان از عینک های جراحی برای دید دور و دراز استفاده کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا