عمومی

پیشنهادی به سردار رادان – اخبار ایران من

سردار احمدرضا رادان – رئیس جدید فرجا – را مثل خیلی‌های دیگر از گفتگوی معروف فرزاد حسنی شناختم، گفت‌وگویی که منجر به ممنوعیت پخش ویدئو توسط فرزاد حسنی و تعطیلی موقت برنامه تلویزیونی شد.

ناگفته نماند که بزرگترین مشکل سردار اشتری – فرمانده سابق سپاه فراجا – در دوران تصدی نیروی انتظامی، مرحوم مهسا امینی بود. اتفاقی که باعث اعتراضات و اعتراضات طولانی در کشور شد.

موضوعی که با عذرخواهی پلیس قابل حل است. ماجرایی که محمدباقر قالیباف رئیس نیروی انتظامی چند روز پیش در یک برنامه تلویزیونی به آن اشاره کرد: به دوستان پلیسم گفتم که این اتفاق برای این زن در شهربانی افتاده و عیبی ندارد. و معذرت خواهی.»

فکر می کنم سردار اشتری از حضور مشاوران و همکارانی که در حوزه علوم ارتباطات دانش و ایده دارند استفاده نکرد یا بهتر است اگر چنین افرادی در گروهش حضور داشتند نمی توانست خوب بازی کند.

حالا اما سردار رادان – که تا دو سه روز پیش رئیس مرکز مطالعات راهبردی فرجا بود – رئیس سرسخت ترین ارتش کشور شده است؛ ارتشی که در داخل شهرها و در انظار عمومی زندگی می کند.

به عنوان فردی که به علم ارتباطات علاقه دارم و خود را در این راه اولین می دانم، می گویم سردار رادان در اولین گام خود اتاق فکری متشکل از اساتید و صاحب نظران حوزه ارتباطات را ایجاد کرد. بله، با علایق و نظرات مختلف – و از آنها برای مدیریت افکار عمومی کمک بخواهید – منظورم بخشی است که مربوط به پلیس است.

از اساتید و صاحب نظران حوزه ارتباطات بپرسید که چگونه با مردم ارتباط برقرار کنید، چگونه با مشکلات و اشتباهات برخورد کنید.

نظر من البته بر تشکیل کارگروه های مختلف و کلیشه ای در این زمینه نیست که می تواند جلسات ناهماهنگ و اتلاف وقت باشد.

ایده من ایده سخت و خسته کننده ای نیست. فراخوانی اساتید و چند تن از صاحب نظران و صاحب نظران علوم ارتباطات و دریافت و انجام آنچه فکر می کنند برای بهبود کار پلیس در کشور.

متأسفانه بسیاری از مدیران در این کشور فکر می کنند که ارتباط فقط با افراد در بخش های خود است. آنها نمی دانند اگر از علم ارتباطات در سازمان خود استفاده کنند، به خصوص در این عصر که قدرت با رسانه ها و شبکه های اجتماعی در محل است، چقدر از مشکلاتشان حل می شود.

آقای رادان!، یک مرد بزرگ دیگر! لطفا به یک نکته ساده اما مهم و مفید از یک دانش آموز ارتباطات گوش دهید!

دکمه بازگشت به بالا