عمومی

چاه‌های کشاورزی غیرمجاز استان بوشهر تعیین تکلیف شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمد محمدی‌زاده عصر یکشنبه در نشست کارگروه الگو کشت در استان بوشهر با اشاره به نقش مهم مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: در هر برنامه و طرحی که با مشارکت مردم اجرایی شود میزان موفقیت آن قابل توجه است و مشکلات بزرگ با کمک و همکاری مردم حل و فصل می‌شود.

وی به اهمیت اجرای طرح الگوی کشت پرداخت و گفت: فعالیت این مهم سال گذشته در دشت شبانکاره قابل قبول بود و در این دشت حجم قابل توجهی از اراضی تحت کشت محصولات جالیزی کاهش و کشت گندم افزایش یافت.

استاندار بوشهر با تأکید بر تدوین جدول الگوی کشت شهرستان‌های استان بوشهر افزود: در این جدول باید همه موارد از جمله درآمدزایی، بهره‌وری، جایگزینی کشت و آموزش کشاورزان مورد توجه قرار گرفته شود.

محمدی‌زاده با تاکید بر دسته‌بندی محصولات کشاورزی تحت پوشش الگوی کشت، بیان کرد: در اجرایی شدن طرح الگوی کشت سیاست‌های تشویقی و تنبیهی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح الگوی کشت در ۴ شهرستان دیر، دشتستان، دشتی و جم گفت: اقدامات ترویجی و آموزشی هر شهرستان بر اساس کشت نوع محصول تدوین و اجرایی شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از سیاست‌های مهم الگوی کشت بهره‌وری مطلوب از آب کشاورزی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه مصرف آب از طریق چاه‌های غیرمجاز کشاورزی کنترل شده نیست لازم است هرچه سریع‌تر این چاه‌ها تعیین تکلیف شود.

دکمه بازگشت به بالا