عمومی

چرا افکار عمومی با پارک‌ بانوان “زاکانی” سر جنگ دارد؟

در اینکه مدیریت شهرداری تهران نسبت به اکثر شهرداران سابق ضعیف تر است، شکی نیست، اما این مدیریت ناکافی، چارچوبی هرچند مأمنی را فراهم کرده است که متأسفانه نمی تواند به درستی از منافع خود محافظت کند و انتقادات را بشنود و پاسخ دهد.
چند سالی است که پارک های بانوان در نقاط مختلف شهر مستقر شده و محبوبیت زیادی پیدا کرده است. خانم ها در این مکان ها با خیال راحت ورزش می کنند، مهمانی می گیرند، خوش می گذرانند و در عین حال هیچ آسیبی هم پیش نمی آید و هیچکس آنها را اذیت نمی کند.
اکنون دولت در حال اجرای این برنامه در برخی از پارک های شهر است. به این ترتیب زنان این فرصت را دارند که زمان، پول کمتری صرف کنند، با فرزندان یا دوستان خود به پارک بروند و ساعت ها در مکان های بی احتیاطی بگذرانند.
این یک تمایز منفی بین زن و مرد نیست. نابرابری جنسیتی پدیده ای پیچیده و غیرقانونی است که زنان و مردان را از حقوق خود محروم می کند. در مورد پارک های زنانه برعکس است، یعنی اراده آزاد زنان که آزادی تفریح ​​است به آنها بازگردانده شده است.
متأسفانه نابسامانی های اجتماعی کنونی – که البته تقصیر شهرداری نیست – باعث بی اعتمادی مردم شده و حتی کار خوب هم جزئی و با انگیزه سیاسی تلقی می شود (مخصوصاً که این موضوع بلافاصله پس از حادثه ورزشگاه مشهد مطرح شد. ). در گذشته اینطور نبود. مثلاً وقتی مترو شروع به کار کرد، دو واگن اول و آخر مخصوص خانم ها بود و مورد استقبال قرار گرفت و این هنوز هم مهم است. اما همانطور که برخی از زنان به استثنای معدود سوار ماشین می شوند، برخی از خانم ها مجبور نیستند وقت خود را در پارک های خود بگذرانند و ممکن است از پارک های دیگر استفاده کنند.
بهتر است شهرداری ها و دستگاه های دولتی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته کشور، هرچند آهسته، تلاش کنند تا به جای تبدیل یک اتفاق خوب به یک اتفاق تلخ، سردتر و حتی ملایم تر و کوتاه تر شود. یکی
به شهردار محترم تهران هم توصیه می کنم از افرادی که به دلیل نداشتن سابقه خشونت، خشم و خشونت استفاده می کنند، برای انجام کارهای خوبی که برای شهرداری ها امکان پذیر است، استفاده کنند.

23302

دکمه بازگشت به بالا