عمومی

چرا سه روز پایان آبان برای اهالی اغتشاش اهمیت دارد؟

شورش ها و تظاهرات خشونت آمیز توسط نیروهای امنیتی کنترل شده است و دادگاه در حال دستگیری افراد زیادی است. اما رهبران اغتشاشات همچنان بر این باورند که امکان علنی شدن اعتراض و سرایت آن به مردم وجود دارد، مردم بار خبرهای بد را به دوش می کشند.

ایسناپلاس: تصویر مثبتی از آینده و انتظارات کوچک توسط رسانه ها ارائه نمی شود. که توانایی شرکت در تظاهرات را دارند. سه روز 24، 25، 26 نوامبر آزمونی عمومی برای ایجاد و کنترل تداوم تظاهرات خشونت آمیز و امید دادن به اینکه رهبران اغتشاشات و اعتراضات گروه ها و گروه های مختلف مردم را نادیده نگیرند. .اگرچه به نظر می رسد دوری از مشکل باعث آرامش مردم می شود و برخی معتقدند که شورش ها به پایان رسیده است، اما همچنان آزمون هایی وجود دارد که سردرگمی مردم را به دنبال دارد تا بدانند آیا مردم آمادگی همراهی با شورش های گسترده را دارند یا همراهی کنند. آنها را در مورد هرج و مرج یا نه؟ آنها به دروغ این رویداد را برای سالگرد رویداد نوامبر 2018 برنامه ریزی کردند تا از قدرت های تلخ آن استفاده کنند. علیه مرتکبین خشونت صورت گیرد. اعتراضات خشونت آمیز را به عنوان دفاع شروع کردند تا نقض قانون، البته معلوم نیست که بحث حجاب و پوشش آن مرز و محدودیت مشخصی نداشته باشد. حتی در زمان قانون هم برای مردم توضیح ندادند که حجاب و پوشش چیست و یا در سال های بعد اداره فرهنگ نیروی انتظامی یا رسانه ها کاری در این خصوص انجام ندادند. و تا امروز که مشکل ساز شد این قانون هنوز ناشناخته است. بدترین و خطرناک ترین واقعیت این است که در حوزه حقوقی هیچکس احساس نمی کند که قانون حجاب باید بازنگری و شفاف سازی شود. و این رویداد به این معنی است که مشکل ادامه دارد.

اگرچه به نظر می رسد دولت فعلی در بحران اخیر این کشور کاری انجام نداده است، اما شاید ضعف دولت دلیل آن باشد. دولت در مدیریت معضل اجتماعی تنها به فکر برنامه توسعه اقتصادی نبود، بلکه شاهد نوسان شدید بازار طلا و ارز و گرانی اقلام ضروری زندگی روزمره بودیم و از سوی دیگر، کمبود دارو داشت سخنگوی وزارت دفاع روزی در واکنش به اظهارات جانشین رئیس پلیس راه در خصوص سرقت خودروهای ساخت کشور گفت: پلیس راه ابتدا باید معابر شهرها و جاده ها را پاکسازی کند. که مردم با آرامش و در فاز دوم رانندگی کنند و وضعیت خودرو را بررسی کنند.» آیا ساماندهی بازار خودرو بر اساس نوع و روش فروش یکی از دلایل رای اعتماد به شخص وزیر نبود. صمت نام رسمی رفتار سخنگوی وزارت خانه چیست؟مردم این مطالب را می خوانند ماهیت مبارزه این تشکل ها باعث شد تا دولتمردان، نمایندگان و وزرا به طور کامل حجاب بازی را کنار بگذارند و دولت، مجلس و دادگاه ها هیچ بحث بد و خوبی نداشتند، نقض قانون حجاب و بی عملی و بی تفاوتی، رهبران اعتراضات خشونت آمیز تأیید کردند که فشار مردم می تواند به خواسته های آنها پاسخ دهد و زمینه را برای گسترش نافرمانی مدنی ایجاد کند. در ایران دشمن می داند که بهترین مکان برای شوک مردم آخر آبان است در صورتی که هیچ مرجعی در هیچ کجای دنیا اجازه ندهد. پیشرفت بی قانونی

در این میان باید گفت که دولت مدرن یک شخصیت مدرن ارائه می دهد. خوبی دنیای مدرن و دولت مدرن این است که می توانند انسان های عادی را تربیت کنند. انسان مدرن بسیار حساس است، اما در این روزها، انسانیت رشد می کند. حال اگر دولت، مدیران و سازمان های رسمی بتوانند شخصیت را بر اساس سلایق خود پرورش دهند و افراد موافق عقاید و اعتقادات دولت باشند، موفقیت بزرگی حاصل می شود.

یعنی نسل سختی تربیت می شود اما در مدارس و با درایت و ارزش ها مطالباتی را مطرح می کنند که خواسته های همه و دولت است. این شکل ایده آل انسان معمولی است. اما اگر وقفه ای شود، تناقض ایجاد می شود و شخصیت مردم با داستان رسمی دولت در تضاد است. سپس چنین فردی افکار و ارزش های خود را از محتوای پلتفرم های رسمی جدا می کند.

از دولت، نظام آموزشی، رسانه های رسمی و نهادهای رسمی انتقاد می کند. اینجاست که رسانه به عنوان یک کشور بیگانه خودش را نشان می دهد و می تواند روی این فرد تاثیر بگذارد و قدرت کنترل افکار عمومی از دست سازمان رسمی رسانه خارج می شود.

وقتی جمهوری اسلامی احساس کرد که به صلح رسیده است، اعلام کرد که سران آشوب مانند توماج صالحی دستگیر خواهند شد. آنها تصاویری از رهبران اغتشاشات را نشان دادند و حتی اولین حکم برخی از اغتشاشگران از اعدام تا چندین سال زندان در روزنامه منتشر شد. هدف دشمن این است که ثابت کند «شما ممکن است برخی از سران اغتشاشات را دستگیر کرده باشید، اما این حمله گروهی است و تا رسیدن به اهداف، آشوب ادامه خواهد داشت. مردم خشن گاهی تا عید نوروز این بازی را ادامه می دهند. دارند برنامه ریزی می کنند که در اسفندماه اتفاقی بیفتد، می خواهند این موضوع را یکصدمین سالگرد تأسیس رضاخان متحد کنند، زیرا اگر بین اعتراضات مدنی اختلافی باشد، توده های مورد نظر او سرد، بی تفاوت و ناامید خواهند شد. تا نماینده مردم مشارکت بیشتری داشته باشد در راه اعتراضات خیابانی مشارکت بسیاری از مردم وجود ندارد اما وقتی وارد حوزه های تجاری می شود حتی امروز چهارشنبه 25 آبان ماه در دومین روز فراخوان تروریست ها، ما می بینیم که آنها موفق نشدند مردم و افراد بیشتری را جذب کنند.

این اقدام می تواند باعث حذف فیلترهای فضای مجازی مانند اینستاگرام و واتس اپ شود که بسیاری از آنها به این شکل فعالیت داشتند و اکنون با مشکل فیلترینگ مواجه شده اند، نکته اینجاست که بگوییم کسب و کارهای اینترنتی آسیب دیده حرکت های بزرگی هستند. این موضوع باعث می شود مردم به خاطر این موضوع بازار را تحریم کنند. جنبش جنبش اعتراضات خشونت آمیز گسترش مردم را به دنبال دارد. فیلترها و شبکه های اینترنتی کسب و کارهای آنلاین را ضعیف کرده است و مردم آقتاش می خواهند از این فرصت استفاده کرده و گسترش پیدا کنند.

ادامه این جنگ در حال ساختن معنای جدیدی در اذهان مردم علیه حکومت است که چند نفر با دولت مخالفت می کنند و دیگر برنمی گردند. آنها دوباره فعال شده اند تا فرصتی دیگر به دست آورند و در صورت بازگشت به دلایل مختلف در تمام نقاط کشور تظاهرات برگزار می شود. بنابراین درک کشور و عزم و قدرت دولت برای تصمیم گیری صحیح بسیاری از مردم لازم است، آنها معنای جدید کار خوب دولت در حل مشکلات را درک می کنند و حرکت اعتراضات خشونت آمیز نمی تواند ایجاد کند. معنای جدید در مبارزه با دولت، در غیر این صورت، مشکل بی پایان خواهد بود.

موضوع مهم دیگر این است که دشمن می خواهد و برنامه دارد نه تنها صحنه اعتراض را در تهران و شهرهای بزرگ روشن نگه دارد، بلکه شهرستان ها و اقوام مختلف و همه اقشار مردم اعم از زنان، جوانان، ورزشکاران، سلبریتی ها و… را نیز روشن نگه دارد. هر از چند گاهی و تب و تاب تظاهرات، دور هم جمع شدن و حتی تروریست ها در نقاط مختلف کشور، این تصور را ایجاد می کند که «امنیت» یک فرصت مطلق و رقابت جمهوری اسلامی برای شهروندان است که دیگر نیست. آنجا.

نکته مهم دیگر نظارت بر محتوای تلویزیون های ضد ایرانی و رسانه های ایرانی است. چند روزی که رسانه‌های ایران ترسیدند، پس از اینکه متوجه شدند، سیاست بی‌طرفی را برگزیدند و به مخالفان و مردم خشونت فرصت دادند تا صدای خود را به زبان بیاورند و خشونت را محکوم کنند. آزادی و وقت زیاد، بی توجه به این که، کسانی که برای دفاع از مخالفان به تلویزیون رسمی ما آمدند، جزو مخالفان نبودند، بلکه طرفداران آنها بودند که ترجیح دادند سکوت کنند، اما رسانه ملی به آنها تریبون داد. یعنی رسانه ملی به جریان ناشناخته وجهه رسمی داد و برای آن نظری توخالی ایجاد کرد.

بسیاری از پژوهشگران مسائل اجتماعی از همان روز اول منتظر ظهور این گونه رهبران بوده اند، اما هیچ کس خود را به عنوان رهبر اپوزیسیون معرفی نکرده است. سلبریتی ها و ورزشکاران را نمی توان رهبر دانست، زیرا رهبر نهضت مردمی در علوم سیاسی معنای خاصی دارد که از نظر شکلی و محتوایی با مردم فعلی همخوانی ندارد. تروریست ها نه رهبر، نه برنامه و نه منافع واقعی دارند. جایگزین آنها قسمت سوم است.

بدیهی است که او می خواهد سلسله پهلوی را احیا کند، اما این پهلوی از دو پادشاه قبلی مو نگرفته و سنت های فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی ایران را نمی شناسد و از نسل قبلی خود ناشناخته است. او 44 سال است که با بغض به ایران نگاه می کند، بی دغدغه و بی خیال. او از ولیعهد رهبران نظامی منطقه تابعیت ایالات متحده را دریافت کرده و رویای او نقش بر آب شده است. روش مورد علاقه تروریست ها هرج و مرج و هرج و مرج است وگرنه 60 روز فرصت خوبی بود برای افشای آنچه در مورد ایرانی ها می گویند.

حذف کامل میانجیگری و قدرت سیاسی در نظام سیاسی ایران در دوران ریاست جمهوری رئیسی همچنین در ایجاد یک تغییر اساسی در رویه های سیاسی و شعاری اپوزیسیون نقش بسزایی دارد. عدم توجه فرمانداران مناطق مختلف به ستاد انتخابات و ستاد آقایان. رئیسی و گروه های رادیکال و انقلابی از جریان سیاسی خارج شدند و این یکی از دلایل آن است. برای پایان دادن به هرج و مرج، این گروه های سیاسی محافظه کار باید وارد جامعه شوند. این کار را می توان با تغییر عرصه های سیاسی، در بخشداری ها، شهرداری ها، شوراهای شهر و… در ادارات مختلف انجام داد تا این گروه ها وارد میدان شوند و حوزه های اصلاح طلب را تشویق کنند و با مخالفان وارد مذاکره شوند و حجم را کاهش دهند. از اعتراضات می دهند و سپس حکومت می کنند.

این مشکل قابل حل نیست مگر اینکه:

داشتن توقعات کوچک و دیدن یک شوک بزرگ فرهنگ و نفوذ از سوی دولت.
تغییر نظام سیاسی و اقتصادی هر چه زودتر و گام به گام برای رسیدن به این هدف مهم است.
قوانین مهم مسائل اجتماعی باید توسط مجلس تغییر کند.

اجرای مشروع قانون قضایی توسط دستگاه قضایی صحیح و مطلق است.

ساختار تحریک رسانه ای باید تغییر کند و به دنبال ایجاد یک محیط چندصدایی واقعی و نه خیالی و منفعل باشیم.

این روش ها می تواند امید مردم را از بین ببرد، امیدهای کوچکی که می تواند تعداد اعتراضات خشونت آمیز را از بین ببرد و در نهایت امکان و پتانسیل گسترش مردم و سرایت اعتراضات خشونت آمیز را بسیار کاهش دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا