عمومی

چرخش تند باد هسته‌ای! – اخبار ایران من

چند روز قبل از حمله روسیه به اوکراین، بر اساس تحلیل های شخصی و اخبار بین المللی درباره گفتگوها و تهدیدهای دو کشور درگیر، مقاله ای با عنوان: اوکراین در مواجهه با بحران نوشتم. ، همین اتفاق افتاد.

همین اطلاعات در اینجا:

https://www.khabaronline.ir/news/1606296/اوکراین-از-دیدگاه-مدیریت-بحران.

همانطور که در این مقاله گفتم، من چیز زیادی از سیاست نمی دانم، یعنی علاقه ای ندارم، اما حرکت مشکلاتی را که برای ایجاد و گسترش آن در کشور تلاش کرده ام، تا حدودی درک می کنم. بنابراین من در مورد آن تحقیق می کنم و هر از چند گاهی می نویسم در این رابطه، چهار مقاله زیر را بعد از اولین مقاله خود در مورد جنگ روسیه و اوکراین نوشتم که اگر گسترده خوانده شود! یا به عبارت دقیق تر، تقریباً دقیقاً اتفاق افتاده است. در زیر چهار موضوع برای یادگیری و مقابله با آنها وجود دارد:

https://www.khabaronline.ir/news/1606891/اشغال-چرنوبیل-و-مدیریت-صحیح-بحران-توسط-روسیه.

https://www.khabaronline.ir/news/1608045/تعیدی-بر-استراتژی-اشغال-چرنوبیل

https://www.khabaronline.ir/news/1609279/جایگاه-رفیع-ایران-گرجستان-و-بازی-هزارنک-ناتو

https://www.khabaronline.ir/news/1632562/زنگ-هزاری-برای-آغاز-جنگ-جهانی

نکات زیادی در مقاله ذکر شد و مورد بحث قرار گرفت که هر کدام جای خود را برای بحث دارند، اما نکته ای که هنوز وجود دارد و در مقالات بالا همچنان مطرح است و قابل تامل است، موضوع تهدیدات هسته ای روسیه و خدمات ارائه شده است. . این اتفاق در چرنوبیل در زمان اشغال روسیه توسط اوکراین رخ داد. و همانطور که در این مقاله گفتم، یک هدف هسته ای پشت عملیات چرنوبیل در روسیه وجود داشت، اولین حمله به اوکراین و تبدیل “تهدید به فرصت” توسط روسیه که همچنان از آن روش برای تهدید اروپا استفاده می کند، جنگ هسته ای!

به همین دلیل، کار بسیار مهم شده است تا زمانی که این سیاستمدار بمیرد، همانطور که مرکل روز گذشته گفت:

آنگلا مرکل، رهبر سابق آلمان گفت: پرهیز از نادیده گرفتن اظهارات رهبر روسیه به عنوان تقلب و جدی گرفتن آنها نشانه ضعف نیست، بلکه نشانه خرد سیاسی است که به حفظ رهبری کمک می کند. باید به خاطر داشته باشیم که بیانیه امروز مرکل پاسخی است به سخنان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، که پیش از این در سخنرانی خود در جمع شهروندان روسی به افرادی که “تلاش می کنند مسکو را با سلاح هسته ای تهدید کنند” هشدار داد که “بادهای شدید” می توانند. به آنها روی آورید». منبع: euronews/265

بنابراین همانطور که در این مقالات آورده ام:

1- روسیه در بخش اول اقامت در چرنوبیل از مهارت بالایی در مدیریت بحران استفاده کرد.

2- روسیه با حضور در چرنوبیل تهدیدهایی را که به آنها کمک می کرد برگرداند تا به امروز پوتین می گوید طوفان می تواند به سمت آنها برود!؟!؟ حتی با استفاده از مدل چرخه باد پوتین! (شاید پوتین هم مقاله نویسنده را خوانده باشد؟) مشابه تحلیل من از باد مرگبار به اروپا در مقاله دومم در بالا!؟!؟ حتما بخوانید تحلیل مقاله من و پوتین یکی است!

3- و بالاخره به دلیل فشار زیاد روسیه بعد از اینکه همه ملت ها در زمان اوکراین تحت ظلم و ستم قرار گرفتند، هیچکس از آن سودی نبرد و فقط اوکراین نابود شد (در این مقاله ها اشاره کردم)، اگر مسکو در صورت عدم کنترل تهدیداتش، جنگ هسته ای، حتی در مقیاس کوچکتر، دور از دسترس نیست

* کارشناس ارشد کشوری، مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران، بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران و مؤسس انجمن زبدگان شهر در این کشور.

6565

دکمه بازگشت به بالا