عمومی

چشم تیزبین فرهاد – اخبار ایران من

نادیده گرفتن نقش فرهاد مجیدی در توصیف موفقیت استقلال بی رحمانه است.

به گزارش اخبار ایران من، این روزنامه دنیای ثروت او نوشت: «آزادی اصل قطعی 1400 خواهد بود. آخرین رهبر چهارده ساله خورشید. آنها در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال با گل نفت آبادان به پیروزی رسیدند تا اختلاف شش امتیازی خود با پرسپولیس را افزایش دهند. در نتیجه بدون توجه به نتیجه دربی تهران در روز پنجشنبه، استقلال یک سال و نیم به پایان رسید. آبی ها در این فصل به سنت های اصلی خود وفادار مانده اند. گل نخوردن و سه شانس گرفتن سه امتیاز. استقلال در این فصل هم شانس های تک به تک را به دست آورد تا آرام آرام به پیروزی برسد.

این تیم فصل بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است و دلایل زیادی برای این موفقیت وجود دارد. برخی از نقش گابریل پین، متحد ایتالیایی فرهاد مجیدی، به ویژه در ارتقای امنیت صحبت می کنند، در حالی که برخی دیگر از حمایت و همبستگی شدید با استقلالی ها برای پایان دادن به شکست استفاده می کنند. وریا غفوری یکی از همین افراد است. استقلالی ها گفت: احساس می کنم امسال بهتر از فصل گذشته هستیم. آن خانم صحیح می گویند. او قبلا برای اعتراض به تغییرات مستقیم به رختکن می رفت اما حالا مشکلی برای نیمکت نشینی ندارد. ورا در دقایقی از حضورش در آرنا مهره کاپیتان را می شکند و سعی می کند مقداری انرژی و قدرت در آن بگذارد تا بهتر عمل کند. همه استقلالی ها امسال تشنه هستند. با هم جلو می روند و با هم می جنگند. تا اینجای کار حتی جدایی دو بازیکن بزرگ استقلال هم به این تیم لطمه ای نزد.

اما در بررسی رمز و رازهای موفقیت استقلال باید به سقوط فرهاد مجیدی و شجاعت او نیز اشاره کرد. همان امیرحسین حسین زاده ای که سه گل برای استقلال به نفت آبادان و فرهاد کشف زد. این مهاجم 21 ساله که در ابتدای فصل به همراه مجیدی به استقلال آمده بود با زدن 5 گل برای این تیم از ابتدا در ترکیب قرار گرفت. بازیکنی مثل جعفر سلمانی هم انتخاب او بود که در هر صورت با توجه به حضورش در استقلال نتیجه خوبی کسب کرده است. این بازیکن اگر چپ دست باشد چهار گل برای استقلال زده است. آیا کم است؟ به صراحت می توان گفت به استثنای رودی زستد که عملکرد خوبی نداشت و در همان بازی با نفت، مجیدی مجبور شد او را از تیم بزرگسالان کنار بگذارد، خریدهای دیگر فرهاد برای استقلال خوب بوده است. آیا زبیر نیکونفس توسط تیم استفاده نشد؟ رافائل سیلوا مدافع برزیلی در بازی اول گل نزد؟ علیرضا رضایی دروازه بان بدی است؟ وقتی یحیی گل محمدی دروازه‌بان را احمد گوهری خطاب کرد، فرهاد مجیدی رضایی را دستگیر کرد. در نتیجه استقلال الان دو گل خوب برای همه دارد، یک هوادار آزاد، پرسپولیس، اما دو گل برای تکان دادن دارد و هیچکس نمی داند در بازی بعدی چه کسی بازی می کند. در نتیجه غفلت از نقش فرهاد مجیدی در استقلال بی‌رحمانه است.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا