عمومی

چنین جمعیتی در اصفهان را تاریخ محیط‌زیست ایران به یاد نمی‌آورد!

این راهپیمایی باشکوه را نباید به حداقل اتحاد تقلیل داد. ثبات کشور به دلیل بی توجهی به واقعیات طبیعت کوهستانی ایران در خطر است و اکنون مردم اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان، یزد، کرمان، قم، تهران، خراسان، فارس و آذربایجان این کار را انجام می دهند. با پوست و خونشان خوب است.

رهبران کشور نباید اجازه دهند با تظاهر به یافتن شغل و توسعه اقتصادی کوتاه مدت، توانایی آنها برای زندگی در ایران کاهش یابد. سالانه حدود 4 میلیارد متر مکعب از آب های زیرزمینی منطقه تنها با موتور پمپ ها حذف می شود. اگر یک دهم آن به زاینده رود برود، گاوخونی بی آب نمی ماند و زاینده رود تا ابد می ماند. نامفهوم و تحقیر کننده آب شرب اصفهانی ها به میزان حدود پانصد متر مکعب در سال. برای سه و نیم میلیارد باقی مانده زاینده رود و گاوخونی باید اول باشند نه صنعتی و کشاورزی.

همه مردم ایران باید با منافع مشروع مردم اصفهان هماهنگ عمل کنند و از آنها حمایت کنند. اجازه ندهید تجزیه طلبان و شبهه افکنان با اتهامات دروغین زاینده رود، اقوام ایرانی را سردرگم کنند. کسانی که در چند دهه اخیر اجازه راه اندازی کارخانه های آب، کارخانه های فرآوری گوشت و افزایش فضای کشاورزی در اصفهان را داده اند و کسانی که در سال های اخیر اجازه ساخت و راه اندازی حتی یک هتل پنج ستاره در اصفهان را نداده اند. چهل سال توسط اصفهان از مقاصد گردشگری در ایران و خاورمیانه گرفته تا پسماندهای صنعتی، امروز باید پاسخ … قطره عظیمی را بدهند و پاییز را نزدیکتر کنند.

نکته مهم این است که با توجه به جهانی شدن روزافزون و کاهش تگرگ و یخچال های طبیعی در بسیاری از رودخانه های ایران، باید خود را برای یک عملیات بزرگ و دردناک آماده کنیم. با اتفاقی که امروز می گذرد، ادامه حیات زاینده رود امکان پذیر نیست، اما به زودی سیل فاجعه بار دیگر رودخانه های دیارشان از زاب تا کشکان و از کارون تا سیمره، کرخه، زاینده رود، سفیدرود، هلیل رود، اترک و… را فرا خواهد گرفت. . راه ثبات ایران یک تعریف و اصلاح اقتصادی است که مبتنی بر آب است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا