عمومی

چه کسی رنگ سال را تعیین می‌کند؟ ۲۰۲۳ غرق در سرخی خلیج فارس

اکنون 23 سال است که در آغاز سال نو میلادی یک رنگ به عنوان رنگ سال به علاقه مندان به مد معرفی شده است و امسال «قرمز ایرانی» به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است. اما برای تعیین رنگ سال از چه کسانی یا چه افرادی نام برده می شود؟

اخبار ایران من پلاس: موسسه آمریکایی “پنتون” هر ساله بین طراحان و بهترین لباس های جهان انتخاب می کند تا برندی را انتخاب کند که در سال آینده محبوب شود. امسال غول های مد جهان با رنگ «Persian Red» از خاک سرخ خلیج فارس و رنگ 18-1750 متحد شدند.

پنتون کجاست؟

Pantone LLC یک شرکت معروف از تولید کنندگان و کاربران صنایع چاپ، نقاشی، مد و مد، دکوراسیون، طراحی محصول و غیره است که به آن سازمانی نیز می گویند که رنگ سال را در جهان اعلام می کند. دفتر مرکزی در نیوجرسی لارنس هربرت، فارغ التحصیل شیمی از دانشگاه هافسترا، M&J Levin را از برادران لوین در سال 1963 خریداری کرد و نام موسسه پنتون را ثبت کرد. پنتون به معنای “همه رنگ ها” است.

اگر بخواهیم به زبان ساده پنتون و خدمات آن را توضیح دهیم، باید بگوییم که این شرکت دارای مناسب ترین سیستم تطبیق رنگ در جهان است. این نوع غول نیروی محرکه صنعت تولید است و قدرت آن به قدری قدرتمند است که به عنوان متحد کننده ملت ها در سراسر جهان شناخته شده است.

فرآیند تطبیق رنگ پنتون چگونه کار می کند؟

سیستم تطبیق رنگ پنتون در واقع یک روش استاندارد برای ایجاد رنگ است که تا سال 2019 دارای 2161 رنگ ثابت است. با تطبیق رنگ ها، تولید کنندگان مختلف در مناطق مختلف می توانند به سیستم پنتون مراجعه کنند تا اطمینان حاصل کنند که رنگ ها بدون تغییر رنگ و تماس مستقیم به خوبی مطابقت دارند. .

رنگ های پنتون با اعداد خاصی تعریف می شوند. به عنوان مثال آبی نیلی با کد مخصوص 4020-15 شناخته می شود و به جای نام رنگ، همیشه از این اعداد و علائم در برچسب زدن استفاده می شود تا زمانی که به مقررات دولتی و استانداردهای نظامی راه پیدا کنند، زیرا به عنوان مثال، در مورد رنگ پرچم های ملی و مهرهای نظامی. به عنوان مثال، در ژانویه 2003، پارلمان اسکاتلند اعلام کرد که رنگ آبی در پرچم اسکاتلند باید به کد “Panton 300” ارجاع شود. کشورهایی مانند کانادا، کره جنوبی و سازمان‌هایی مانند FIA نیز اعلام کرده‌اند که هنگام طراحی پرچم‌ها باید رنگ‌های خاص پنتون را در نظر گرفت.

چه کسی رنگ سال را تعیین می کند؟  2023 در آبهای سرخ خلیج فارس غرق شد

“پانتون” رنگ سال است

یکی از مهم ترین کارهایی که سازمان رنگ “پانتون” در دنیا انجام داده و پذیرفته است، انتخاب رنگ سال است که از سال 2000 شروع به کار کرد و هر ساله این شرکت دو نشست خصوصی با نمایندگان گروه های رنگی در سراسر جهان برگزار می کند. در یکی از کشورهای اروپایی، جایی که دو روز در مورد مسابقه سال آینده بحث و گفتگو می کنند.

پنتون در انتخاب رنگ سال عوامل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بهداشت عمومی را در نظر می گیرد و با توجه به وضعیت دنیا و با توجه به نیاز مردم برای سال جدید، رنگ خاصی را انتخاب و اعلام می کند. .

2023 قرمز روشن است!

پنتون در آستانه ورود به سال 2023، قرمز را با الهام از خاک سرخ خلیج فارس با الهام از خاک سرخ خلیج فارس جسورانه به عنوان رنگ سال معرفی کرد. پنتون می‌گوید از آنجایی که مردم در سراسر جهان در چند سال گذشته با همه‌گیری کووید-19 دست و پنجه نرم می‌کنند، این رنگ دارای قدرت و قدرت مورد نیاز برای آینده‌ای بهتر است.

موسسه رنگ پنتون گفت که این رنگ یک سایه قوی و قوی است که چیزی زنده و واقعی را به دنیای هنر می آورد. این

چه کسی رنگ سال را تعیین می کند؟  2023 در آبهای سرخ خلیج فارس غرق شد

Latrice Eisman (مدیر عامل پنتون) درباره انتخاب رنگ سال توضیح داد: “ما این رنگ را انتخاب کردیم زیرا فکر می کنیم سایه ای است که مربوط به زمان خاصی نیست؛ چیزی که می تواند ایده های جدیدی به ما بدهد. این رنگ قدرت می بخشد. ، اما نه تهاجمی، بلکه قطعا!

آیسمن که رنگ سال را قرمز و روشن توصیف کرده است نیز معتقد است: “رنگ سال 2023 فرصتی برای مرور، احترام و ارتباط مجدد با تاریخ و دیدن آینده ای بهتر است. این رنگ ارتباط قوی با گذشته و گذشته دارد. رنگی است که همه را تشویق می کند در این لحظه پررنگ را انتخاب کنند. نام برند به شما می گوید که این برندی برای جشن گرفتن است؛ برندی سرگرم کننده که امید و شادی را القا می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا