عمومی

چه کسی گفت علی دایی بازداشت شده است؟

علی دایی اسطوره فوتبال ایران دستگیر نشد. این ماجرایی است که روز گذشته محمد دایی برادر علی دایی تایید کرد تا یکی از داغ ترین شایعات امروز دنیای ورزش را تکذیب کند.

به گزارش اخبار ایران من در شرق وی با این مقدمه نوشت: داعی که چند هفته ای است در ماجرای دانش آموز اردبیلی حضور دارد با شایعات مختلفی دست و پنجه نرم می کند.از حضور در سقز تا شایعه دستگیری اش توسط نیروهای امنیتی. ایرانیان علی دایی حوادث اخیر ایران را نادیده نگرفت و ابتدا با نوشتن مطالب متعددی در کنار خانواده مهسا امینی با خبر درگذشت مهسا امینی ابراز همدردی کرد و از مسئولان برای گوش ندادن به صدای مردم و حل مشکلات آنها انتقاد کرد. مدتی مطلبی دیگر علی دایی را در کانون توجه قرار داد که پس از بازگشت از استانبول، وی برای دقایقی در فرودگاه امام مورد بازجویی قرار گرفت و پاسپورتش توقیف شد و اگرچه در ابتدا اقدامی نکرد، اما بعداً انتقاد کرد و اظهار نظر کرد. نارضایتی در مصاحبه با خبرنگاران خارجی اما بعد از مدتی پیغام رسید که پاسپورت عمویش پس از مدت کوتاهی به او برگردانده شده است. در خانه در دادگاه قانون اخراج شد.

اما اصلی ترین ماجرایی که علی دایی را بیش از هر زمان دیگری محبوب کرد مربوط به درگذشت اسرا پناهی دانش آموز اردبیلی بود. وی با محکومیت رفتار شرم آور دانشجویان دانشگاه شریف، سکوت در قبال این حادثه را دلیلی برای همراهی با دانشجویان دانست. پس از این اتفاق، قضات از علی دایی خواستند در صورت داشتن مدرک و مدرک فوت این دانش آموز را ارائه دهد. البته این موضوع با تحلیل های مختلفی از سوی خبرنگاران نزدیک به دولت مواجه شد و بسیاری از همین جامعه از علی دایی خواستند که در چنین فعالیت هایی شرکت نکند. در حالی که ماجرای علی دایی و اسرا پناهی در حال جا افتادن بود، شایعه شد آنها برای شرکت در مراسم چهلم مهسا امینی به سقز خواهند رفت. ماجرایی که از ابتدای اتفاقات دیگر شروع شد تا اینکه شنیده شد دایی در این شهر وجود دارد و همین حضور باعث سر و صدا در هتل محل اقامت او شد. اما این پرونده اخیراً از سوی طرفین اولاً از سوی مسئولان شهرستان و در مرحله دوم از سوی نزدیکان علی دایی تکذیب شد و گفته شد که وی در تهران است و هرگز تهران را ترک نکرده است.

حالا اما شایعات جدیدی مبنی بر دستگیری علی دایی منتشر شده است. منبع این مطلب یکی از رسانه های خارجی و انگلیسی است. روزنامه نگاران تایم در گزارشی درباره حمایت علی دایی از زنان ایرانی و تظاهرات مردمی نوشتند که پس از ضبط پاسپورت اسطوره فوتبال ایران، او دو روز پیش بازداشت شد. ماجرای مطرح شده توسط این روزنامه نگار با برخی از شایعات روز که خبر رفتن دایی به مراسم اربعین مهسا امینی در سقز منتشر شد، همخوانی دارد. جالب اینجاست که در 48 ساعت گذشته، این داستان چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما بازنشر آن در رسانه های معروف بین المللی از جمله اسکای ایتالیا، ماجرا را بیش از پیش دشوار کرد. حالا اما نزدیکان علی دایی از یک سو و برادرش محمد از سوی دیگر ماجرای دستگیری علی دایی را تکذیب کرده و گفته اند چنین خبری صحت ندارد. خود دای تا لحظه نگارش این خبر به این شایعات عجیب عمل نکرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا