عمومی

کارلوس ترک عادت نکرده است

تیم ملی ایران در حالی امروز به مصاف سنگال می رود که موفقیت اروگوئه توانسته دلایل زیادی را برای سرمربیگری تیم ملی بیان کند.

به گزارش اخبار ایران من من اهل سه تمرینآنقدر او را می شناسیم که حتی از ریش سفید روی صورتش می توان به مشکلات و دغدغه های فراوان این روزهایش پی برد. او در روز بازی با اروگوئه با لباس ورزشی با چهره ای نتراشیده در کنار زمین حاضر شد و با وجود تمام سنت های بازی ملی؛ آنچه در طول این سالها درباره او می دانستیم؛ مگر اینکه کارهای مهم تری برای انجام دادن داشته باشند.

آنچه مسلم است او همان طور که بهانه ای برای این فرصت محدود ندارد، زمان کافی برای ساخت تیمی که بتواند یکی از گزینه های صعود به مرحله بعد باشد را ندارد. به همین دلیل قصد دارد از هر ثانیه این مینی کمپ به قول خودش در بدترین شرایط ممکن در صورت عدم پیشروی برای حفظ ناموس فوتبال ایران استفاده کند.

اخبار دریافتی از اردوی اتریش نشان می دهد سرمربی پرتغالی بیش از 10 ساعت در روز برای آماده سازی تیم ملی و آنالیز رقبا وقت گذاشته است و این با ساعاتی که در کنار بازیکنان در زمین می گذرد متفاوت است.

او این عادت را ترک نکرد و همچنان علاقه شگفت انگیزی به پرداختن به جزئیات دارد، تا اینکه حتی کمبود وقت کافی باعث نشد که این عادت را که مدت هاست و حتی به گفته برخی بازیکنان در اردوگاه، مشارکت او. افزایش یافته است، کاهش نیافته است. (گفته می شود در روز اول حضورش در اردوی اتریش با رشد گل مشکل داشت و تا رفع مشکل برای شروع تمرین سوت نزد.)

بدون شک ماجرای عجیب آخرین اردوی تیم ملی در گرمای 40 درجه قطر به گوش او رسیده و شاید به همین دلیل است که می خواهد با مدیریت بسیار خوب این اردو تفاوت خود را با سرمربی قبلی نشان دهد. ممکن است در نزدیکی آلپ..

اما انگیزه حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان، آن هم برای چهارمین بار، افتخاری گرانبها بود که آدمی با چنین جاه طلبی نمی تواند به راحتی و بی تفاوت از کنارش بگذرد. در رفتار و مانیفست شما

انتشار این مکان معروف در سایت شخصی خود از فضای صمیمی رختکن تیم ملی، اگرچه از نظر کارشناسان قابل توجیه نیست، اما بجا بود و نمی توان او را مقصر دانست. در واقع اگر کارلوس کی روش به نسل فعلی تیم ملی ایران که با وجود جذابیت ها و وقارش نقش بسیار مهمی در پیدایش آن داشت، اعتقاد زیادی نداشت، حاضر به هدایت تیم ملی نمی شد. حتی این ایده از خانواده می آید.

فراموش نکنیم که پس از گذشت دو سال، برخی از روزنامه نگاران داخلی همچنان از آلکنو انتقاد می کنند که با هدایت تیم ملی در بازی های المپیک موافقت کرده است. این منتقدان مختلف بزرگ ترین مربی جهان معتقدند که او قبل از هر چیز می خواست در بازی های المپیک شرکت کند.

برد اروگوئه یکی از قدرتمندترین های سال های اخیر و پس از آن بود که رفتار رسمی تیم ملی نشان داد با چند قسمت می توان به مهارت پرتغالی 70 ساله تکیه کرد یا به عبارتی پشت سر او بازی کرد. نقش او با یک حرفه ای در ورزش های مافیایی که با درک خوب از قواعد بازی و تحلیل وقایع روز گروهش را به بهترین نحو پیش می برد تفاوتی ندارد.

برای پی بردن به مهم ترین دلیل جذب شاگردانش به او کافی است به همان کلیپی که همزمان در سایت شخصی اش منتشر کرده بود برگردیم تا شایستگی مهدی تاج را ثابت کنیم. اینکه او به پایان هنر استفاده از کلمات مناسب و تحت تاثیر قرار دادن بازیکنانش رسیده است، سال‌های حضور در کنار سر الکس فرگوسن و تجربه فرهنگ رختکن‌های بزرگ است. نماد مقاومت جانانه رامین رضاییان در برابر اصرار مهاجمان تهاجمی اسپانیایی برای عبور دادن توپ از روی خط دروازه همچنان در لابی فدراسیون و مرکز ملی فوتبال و مجموعه پک است. عکسی که نمونه ای عالی از روحیه سلحشوری بازیکنان تیم ملی در آن مسابقه است. شجاع در بازی اخیر تیم ملی مقابل اروگوئه در مقابل حمله شدید سوارز و والورده دو بار سرش را مقابل توپ قرار داد تا دروازه تیم ملی تهدید نشود.

به این ترتیب و با توجه به موارد فوق، شاید هر فرد دیگری به جای حاج صفی، طارمی، جهانبخش، انصاری فرد، عزت اللهی و… تمایل خود را برای حضور سی کیو روی نیمکت تیم ملی پنهان نکرده باشد. جام جهانی. او برای رسیدن به خواسته اش تا آنجا پیش رفت که به صورت مخفیانه با وزیر ورزش دیدار کرد و در مورد آنچه قبلاً در فضای تیم ملی غیرعادی نبود بحث کرد.

برعکس باید بپذیریم که این نسل از بازیکنان فعلی این تیم ملی در این 9 سال که در تاریخ فوتبال ایران کم نظیر بوده اند، مهمترین و بهترین دوران بازی ملی را با این مربی بزرگ تجربه کردند. . . و به عبارتی موقعیتی که الان دارند را دارند و جز کارلوس نمی توانند به کسی اعتماد کنند. (در واقع، استدلال های زیادی در این مورد وجود دارد، زیرا اگر بخواهیم عمیق و واضح به این موضوع بپردازیم، می توان گفت که مارک ویلموتس با انتقادات زیادی که به او وارد شد، منتقدی بود که گرفتار این اعتماد بزرگ شد. )

پیروزی مقابل اروگوئه و همه ستاره هایش مناسب ترین موقعیت برای کی روش در حال حاضر بود. او خیلی زودتر از آنچه فکر می کرد پاسخ ایمان خود را از شاگردانش دریافت کرد. حالا چند انتقاد به سن تیم ملی می بینیم اما کی روش در پاسخ به این انتقاد نکته قابل قبولی را بیان می کند. اعتقاد بر این است که قانون افزایش تعداد مهاجران که پس از اپیدمی تصویب شد، کمبود را کمتر از قبل نمایان می کند.

کی روش امروز در یکی از مهم ترین لحظات حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، تیمش را مقابل شاگردان الیو سیسه در موشن اینوست آرنا به میدان خواهد فرستاد. تیمی متحد متشکل از ستارگان سرشناس باشگاه های اروپایی که مبارزه با آن را می توان آخرین آزمون تیم ملی ایران پیش از دیدار مقابل انگلیس در جام جهانی دانست.

نکته جالب اینکه سنگالی ها در 15 بازی اخیر خود تنها یک بار شکست خورده اند و اتفاقاً یک شکست در مدت حضور کی روش در مصر رخ داده است. آنها و مصر در سه مسابقه مهم (فینالیست های جام ملت های آفریقا و مقدماتی جام جهانی) ناگهان به دشمنان قسم خورده تبدیل شدند.

هرچند شاید نتیجه بازی امروز مقابل سنگال نشانه خوبی برای قضاوت تیم ملی نباشد، اما در عین حال نباید فراموش کرد که اسکوچیچ بابت شکست مقابل الجزایر در دیداری دوستانه چه هزینه ای پرداخت. کی روش مانند اژدها اشتباه نخواهد کرد و با تمام قوا و شاید با لحنی متفاوت از دیدار اروگوئه به مصاف قهرمان آفریقا می رود تا هر چه بیشتر بین او و نیروهایش اعتمادسازی کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا