عمومی

«کالسکه‌های عاقبت‌بخیر» را بشناسید – اخبار ایران من

آیا به کالسکه اربعین نیاز دارید؟ آیا کالسکه اربعین اجاره می کنید؟ لطفا اینجا به من اطلاع بدید…

اخبار ایران من- سهیلا صدیقی:«کالسکه پایان خوب» عنوان کمپینی است که در عرض چند ساعت سر و صدای زیادی در اینترنت به پا کرده است و از کاربران می پرسد که آیا کالسکه ای را در خانه نگه می دارند که فوراً به آن نیاز ندارند و کالسکه را به مدت سه هفته پس می دهند. زائران برای جایگزینی صاحب گاری در مسیر اربعین وام می دهند.

معتقدم بچه ها هم باید از پیاده روی اربعین بهره ببرند

خانم مریم عصارزاده که شروع کننده این پروژه است در گفت وگو با اخبار ایران من توضیح داد: گروه ما که همگی از اعضای این خانم هستند مدت هاست بر سر یک هوس کار می کنند. ما طیف وسیعی از خیریه ها و ابتکارات را مدیریت می کنیم. مثل «آینه شمعدون» که سر و صدای زیادی به پا می کند، اما طراحی «کالسکه آخر خوب» در ذهنم شروع شد که به عنوان یک مادر از سال 1392 این فرصت را داشتم که به طرق مختلف با او در سفر اربعین همراه شوم. ، با پسرم. او از دو ماهگی همسفر من بود. معتقدم فرزندان نیز باید از مسیر پربرکت اربعین بهره ببرند و به حضور خانواده در مسیر سخت اربعین بسیار معتقدم. در این سال ها من و خانواده ام با ویلچر یا کالسکه مسافرت می کردیم. یک سال پایم شکست و با ویلچر این راه را راه رفتم. با تجربه ای که در این سال ها تجربه کردم، متوجه شدم که کالسکه یکی از مهمترین چیزها برای خانواده های دارای فرزند است. اما مسیر طولانی است و گرما و سرما بچه ها را خسته می کند و طبیعتاً بهتر است بچه ها این مسیر را با کالسکه طی کنند تا خسته نشوند. از طرفی کالسکه وسیله ای عالی برای آویزان کردن کیف و وسایل سفر است. حتی بسیاری از افرادی که فرزند ندارند، کالسکه می خرند تا وسایل خود را به راحتی حمل کنند. در واقع یک وسیله مسافرتی چند منظوره به حساب می آید. »

دریابید

قرار است کالسکه های ارائه شده، زائران اربعین را همراهی کنند

اتصال دایره های ترافیکی بدون عابر پیاده و بدون عابر پیاده

وی ادامه می دهد: بسیاری از خانواده ها هستند که فرزندشان کمی بزرگ شده یا کالسکه آنها فرسوده شده و دیگر قابل استفاده نیست و از طرفی خرید کالسکه های میلیونی به خصوص برای یک سفر دو هفته ای عملی نیست. ” این در حالی است که من افراد زیادی را می شناسم که دوست دارند در این سفر باشند اما شرایط لازم را ندارند؛ مثلاً برایشان سخت است که با یک بچه سفر کنند یا یک بچه مریض دارند. من که این افراد با کمپینی به نام “کالسکه موفق باشید” وصل می شوند و یکدیگر را پیدا می کنند، در عوض، ما می خواستیم با این کمپین مسافران بدون کالسکه بازمانده و عابران پیاده را به هم وصل کنیم.

خانم عصارزاده تاکید می کند: ما یک گروه مستقل هستیم و جایی برای نگهداری کالسکه نداریم و تنها هدف ما از این کمپین اتحاد مردم است. بله، عده ای هم بودند که تصمیم گرفتند به جای اجاره کالسکه، آن را اهدا کنند. طرح دیگری هم داریم که در آن نوعی «هدیه دایره ای» درست می کنیم و به نیازمندان کنجد ابزار می دهیم، اما این کار تنها بر ایمنی عابران پیاده تاکید دارد.

وی همچنین درباره تعداد کاربرانی که این کمپین را پذیرفته اند، می گوید: ما از دو روز پیش پروژه را به طور جدی شروع کردیم و در عرض چند ساعت حدود 40 نفر اعلام کردند که آماده شرکت در این کمپین هستند، بله، معتقدم شروع کننده ها افزایش خواهند یافت. هر دقیقه و قادر خواهد بود مسافرانی را به این سفر بفرستد.”

اگر شما هم می خواهید کالسکه خود را در اختیار زائران اربعین قرار دهید به سایت zamine_sazane_zohoor در اینستاگرام مراجعه کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا