عمومی

گوی دوربین‌دار برای دیدن تمساح در دریاچه

در خبرهای اخیر در مورد جستجو تمساح در دریاچه چیتگر آمده است: سخنگوی سازمان آتش نشانی در تهران: “امروز تیم های 3 و 4 نفری را به دریاچه چیتگر اعزام کردیم. “این دریاچه بزرگ است و در این صورت ، حیوان به راحتی دیده نمی شود و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.” (منبع: باشگاه خبرنگاران)

البته همانطور که آتش نشانان خاطرنشان کردند ، با توجه به وسعت دریاچه و توانایی حرکت کروکودیل ها ، پیگیری آن دشوار است.
این واقعاً ویژه نیست ، اما پاسخ ساده ای که چندین بار برای شناسایی آسیب و لوله های ضد خوردگی برای تعیین خطر لرزه ای آنها استفاده کرده ام نیز می تواند به شناسایی این موضوع کمک کند.
من توصیه می کنم حدود نیم متر توپ فلزی را تعمیر کنید و مانند یک زیر دریایی کوچک ، چهار سوراخ با یک دوربین داش (بسته و بسته) و یک آینه در بالای توپ نصب کنید ، که در آن آنها می توانند در آب ببینند و نگاه کنند.
بهتر است چندین توپ تهیه کنید و به طور همزمان به قایق های موجود در دریا منتقل شوید و بسته به دوربین مشاهده می شود. چهار دوربین در چهار طرف توپ توسط یک لپ تاپ با سیم و رابط متصل می شوند و هر چهار تصویر به طور همزمان بر روی مانیتور قابل مشاهده هستند. حرکت موازی چندین قایق دارای بخش و فانوس کمک زیادی به تحقیقات میدانی می کند.
ایجاد سر و صدای آب که باعث ایجاد بلافاصله تمساح شود (مراجعه به متخصص) می تواند مفید باشد. نمونه ای از دوربین یک طرفه که برای اندازه گیری مشکلات ریسک در ارزیابی ریسک استفاده می شود در تصاویر زیر نشان داده شده است. رشد طبیعی مورد نیاز است.


از دوربین داخل لوله استفاده کنید

Tube دوربینی است که در کنار کناره لوله حرکت می کند

بگذارید یادآوری کنم که یک پهپاد بدون سنسور تمساح قابلیت خاصی نخواهد داشت.
یک راه این است که تمساح دیگری بیاورید و آن را در قفس آب-غذا در دریاچه قرار دهید و مقدار آن را کنترل کنید. برای دستیابی به مطمئن ترین و سریع ترین نتایج ، هر دو روش توصیه می شود ، در غیر این صورت روش دوم هنوز کار می کند! .

* استاد بین الملل معماری ، زلزله و مدیریت بحران و بنیانگذار استقامت و مدیریت بحران

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا