عمومی

۱۳۳ مصدوم حادثه کارخانه فیروزآباد پذیرش شدند/ ترخیص ۱۱۴ مصدوم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، دکتر سید وحید حسینی به بیمارستان حضرت قائم (عج) رفت.عج) به دنبال راهی برای ارائه خدمات درمانی به قربانیان مصرف بیش از حد مواد مخدر در کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد از مردم حادثه دیده عیادت کرد.

او همچنین گفت گفتن با تیم واکنش سریع دانشگاه و مدیریت بیمارستان، آنها به شدت در مورد نحوه ارائه مراقبت از بیماران جویا شدند.

وی از بیمارستان تروما بازدید کرد، بر عملکرد بیمارستان نظارت کرد و گفتن با مجروحان و دوستانشان در مورد رضایت آنها از درمان جویا شد.

رئیس اداره بهداشت فارس با اعلام اینکه این حادثه فوتی نداشته است، افزود: 133 مصدوم در بیمارستان حضرت قائم (عج)عج) از این 114 مجروح تاکنون مرخص شده اند.

دکتر. حسینی گفت: به محض وقوع این حادثه بیمارستان ها و درمانگاه های شیراز و سایر شهرستان ها آماده باش هستند. بودن آنها از برگزاری دو جلسه ستاد مدیریت اورژانس دانشگاه و انتقال تیم ویژه پزشکی، بالگرد، 12 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به شهرستان فیروزآباد خبر دادند.

رئیس اداره بهداشت منطقه با تشکر از تیم اورژانس دانشگاه و پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان در ارائه خدمات فوریت های پزشکی، گفت: و مراقبت های سریع و مناسب در بیمارستان. ، در مدت زمان بسیار کوتاهی به مصدومان خدمات رسانی شد.

دکتر. حسینی با تاکید بر اینکه ستاد دانشگاه و کارکنان جهادی و فعالان حقوق بشر برای نجات جان بیماران و آسیب دیدگان سانحه تلاش می کنند، گفت: درمان این معضل نگرانی خانواده های مصدومان را برطرف کرده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات مسئولان، پزشکان، پرستاران و امدادگران در خصوص خطر مصرف بیش از حد دارو در کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد قابل تقدیر است، خاطرنشان کرد: تلاش در زمینه ارائه خدمات درمانی توانست به نتایج مورد نظر خود برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به وضعیت کنونی ویروس کرونا در کشور و منطقه، گفت: در حال حاضر شیوع، بستری شدن و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در بیمارستان کاهش یافته و تعداد مبتلایان به کرونا در کشور کاهش یافته است. مقایسه با سرزمین های دیگر، خدای متعال را شکر». تلاش های دولت سیزدهم، وزارت بهداشت، پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشت و درمان و مشارکت و همراهی مردم کمک بزرگی بود.

دکمه بازگشت به بالا