عمومی

۸۱ اولویت سیستان و بلوچستان در حوزه آبخیزداری مشخص شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حسین مدرس خیابانی صبح شنبه در حاشیه پنجمین جلسه گروه مدیریت آب در گفتگو با اصحاب رسانه با بیان اینکه کارگروه آبخیزداری در ۵ محور اصلی فعالیت خود را مشخص کرده است، افزود: مناطق استان و 81 مورد نیاز را با توجه به شهر و نوع تخریب، نوسازی، زیرسازی شناسایی کرده است. ، سنگ و گل در نظر گرفته می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه موضوع خشکسالی را موضوع بسیار مهمی در کشور دانست که در سیستان و بلوچستان بسیار سخت و پرطرفدار است.: برای تامین آب سیستان و بلوچستان باید چند قدم را به یکباره طی کنیم.

وی به صراحت توضیح داد: در ماه های گذشته مهمترین موضوعی که بخشداری به آن ورود کرده بحث تالاب ها است چرا که می توان آنها را منبع تامین آب پایدار برای دامداری، شرب و فعالیت های اقتصادی دانست.

وی ادامه داد: اکیپ آبرسانی عملیات خود را در پنج منطقه عمده استان مستقر کرده است 81 مهم ترین آن را شهر و نوع لایروبی، مرمت، خاک، سنگ و گل می دهد.

مدرس خبانی گفت: علاوه بر اولویت بندی، از محل نگارش مقاله انتخاب شد. 17 مشکلات، منطقه بهتر است و با حذف مصادره، کمک به کالاها و ماشین آلات به سایر سازمان ها و مشارکت ذی نفعان، می توانیم بخشی از آب را از حوزه آبخیز برداشته تا در مدت زمان کوتاهی پروژه ایجاد شود.

وی هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی و اجرای طرح مدیریت آب خواند و تاکید کرد: حوزه آبخیز منبع قابل دسترسی آب شیرین است بنابراین نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مناطقی که می توانند آب تولید کنند توسط مناطق آموزشی و مراکز تحقیقاتی انجام می شود و پروژه های بزرگ با پشتوانه علمی انجام می شود..

دکمه بازگشت به بالا