فرهنگی

آشنایی با یادمان شهدای عملیات رمضان و سخنان شهید همت

دولت بعث عراق برای اولین بار از ستون های سه بعدی برای جلوگیری از پیشروی شبه نظامیان استفاده کرد. در این نوع حصار بیشتر محوطه مستطیل شکل رو به ایران بود و در دو طرف دیگر از سلاح و گل و تانک استفاده می کردند که مسافران نمی توانستند پیشروی کنند.

به گزارش اخبار ایران من، یادمان شهدای ماه مبارک رمضان 80 کیلومتری اهواز تا خرمشهر است. با نگاهی به درب یادمان، تصاویری از شهدا از جمله آبشناسان، شهید خضرایی و شهدا را می بینیم. نظامی و سپاه.

عملیات رمضان اولین عملیات در فضای باز بود که در 23 تیر 1361 ساعت 21:30 با رمز یا مهدی ادرکنی آغاز شد. این عملیات زیر نظر سپاه و ارتش و در چهار محور با هدف تصرف شرق بصره و شرق شطاء العرب آغاز شد.

دولت بعث عراق برای اولین بار از ستون های سه بعدی برای جلوگیری از پیشروی شبه نظامیان استفاده کرد. در این نوع حصار بیشتر محوطه مستطیل شکل رو به ایران بود و در دو طرف دیگر از سلاح و گل و تانک استفاده می کردند که مسافران نمی توانستند پیشروی کنند.

شهید ابراهیم همت در جمع نیروهای مسئول کشف خطوط دشمن در ماه مبارک رمضان گفت: به یاری خداوند تیم اطلاعاتی ما باید امروز فوراً جمع شوند و به ایستگاهی نزدیک تیپ 8 نجف اشرف بروند و به آنجا بروید و کانال را از تیپ 8 اشرف به تنهایی. حالا اگر گروه ببر نبود مشکلی نیست.

سه یا چهار بچه زیر نور آفتاب هستند، اما اگر بگوییم بچه ها باید انعطاف پذیر باشند. تحمل ما که از لحاظ آسایش تضمین نشده است، تحمل مؤمن در شرایط سخت در حال آزمایش است. این سختی ها و رنج ها و مصائب است که مؤمن متحمل می شود. مؤمن در سختی آزمایش می شود. مشکل این است که انسان چگونه به خدا اعتقاد دارد یا نه. والا می تواند 24 ساعت با پست در آسایش شهر باشد. ارزش همه چیز اعم از پنکه، کولر، یخچال، آب سرد و آب میوه چیست؟ اما یک شب در غبار و تحمل یک شب کم خوابی با هزار مشکل، روز دیگر امتحان ترسیم همه خواهد بود.

آیا مردم ختنه می شوند یا هنوز قدرت و استقامت دارند؟ امتحان خدا بر اساس مصیبت است; مؤمن با جفا و سختی مشخص می شود. هیچکس نباید خسته شود که او را بریده و روی زمین بنشیند و بگوید الان آفتاب است. باشه آفتابی باش اجازه دهید خورشید به مدت 24 ساعت روی پوست ما بتابد. همین آفتاب داغ و گرما باید ما را بارور کند. جهاد کوچک ما در حال جنگیدن است. جهاد بزرگ ما خود بزرگ بینی است. برای بهبود خودمان باید گرما را تحمل کنیم. ما باید روی این زمین بایستیم، باید رنج بکشیم و رنج بکشیم تا خدا ما را ببخشد و گناهانمان پاک شود.

هنگام ارسال یک تیم اطلاع رسانی، هیچ کس نباید اخراج شود. از این رو، ای برادران، به رحمت خدا از شما خواهش می کنم که بدن های خود را قربانی زنده، مقدس و پسندیده خدا، که خدمت معقول شماست، تقدیم کنید. اگر آدمی در سایه بنشیند و باد سرد پشت گردنش بیاید، ذلیل می شود. این طبیعت ماست.

یعنی انسان وابستگی دنیوی دارد. برای رهایی از این قیدها، باید می رفت و 24 ساعت دور از هرکسی، فقط در وسط بیابان زیر آفتاب می نشست تا خودش بفهمد. نور درخشان خورشید در چشمانش می تابد، اشک از چشمانش جاری می شود، عرق پیشانی اش از چشمانش جاری می شود، طوری که جایی را نمی بیند و همیشه با پشت دست چشمانش را می شویند تا او نمی تواند همه جا را ببیند. او می تواند طعم زندگی را بعد از آن درک کند. تا زمانی که این کار را نکنیم، خودمان ساخته نخواهیم شد.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا