فرهنگی

آغاز به کار یک گالری با افتتاح نمایشگاه طراحی فرش

گالری میرملا روز جمعه 30 بهمن ماه با افتتاح کارگاه کاریکاتور افتتاح شد.

به گزارش اخبار ایران من، با موضوع روابط عمومی، نمایشگاه آثار میرملا ثریا روز جمعه 30 بهمن ماه در نگارخانه میرملا-ده ونک به نشانی شماره 40، شمال میدان شیخ بهایی، اوایل خیابان سئول. .

گالری میرملا-دهونک که قبلاً به نام آن گالری شناخته می شد، نمایشگاه را با عصر جدیدی با نام جدید افتتاح کرد.

میرملا ثریا هنرمند، هنرمند و هنرمند معاصر ایرانی است که آثارش در نقاط مختلف جهان به نمایش درآمده است. او سال های زیادی از عمر خود را صرف ساخت فرش و مجسمه کرده است.

راه اندازی موزه و افتتاح نمایشگاه طراحی فرش

این نمایشگاه به قول میرملا ثریا: «در ابتدا به نظر می رسید که دست ساخته های مردم عشایر و نقوش آنها بیانگر شیوه زندگی، محیط زیست و آرزوهای آن روزهای بافندگی است. به هر حال، این است که رشد شهرها و تجارت، اندیشه سفر را آلوده می کند و رهایی بافنده را تجارت شهری و صنعتی بر عهده می گیرد. بافت آب بافنده از بین می رود و فکر و نیاز بزرگواران بر بافندگان ثبت می شود.
ساده و هندسی و قدمت گیاهان و جانوران که انعکاسی از خصلت سرگردان در اطراف اوست، به تدریج آشکارتر، پیچیده تر، کمتر دیده می شود و رویکرد صمیمی بافنده دیگر آشکار نمی شود. البته آنچه بعدا خواهیم دید، شرکت های برتر هستند که انتظارات مشتری را با وقار و صداقت برآورده می کنند.
این روزها من دوست دارم تصاویر و طرح ها را ویرایش کنم. من از تکرار و آراستن فرهنگی که فرهنگ سنتی تری را اتخاذ می کند، اجتناب می کنم. امروز به اطرافم و آنچه برایم می‌گذرد نگاه می‌کنم. تصاویری که می‌سازم گاهی از داستانی دور می‌آیند که تا امروز مرا دنبال می‌کند، و گاهی اتفاقی است که مرا پنهان می‌کند و من آن را نمی‌دانم.
بافته شده به آن نگاه می کنم، گویی میدانی برای اندیشیدن است.
سال‌ها طول کشید تا از سنت‌های قدیمی درس بگیرم و دوباره کشف کنم که چگونه این فناوری رایگان و قدرتمند به یک شرکت شیفته، انعطاف‌پذیر و انعطاف‌پذیر تبدیل شده است. معتقدم این ایده باید آزاد شود و وقتی بافته شد، در هر صورت فضا و نمایش بهاره خواهد بود.»

راه اندازی موزه و افتتاح نمایشگاه طراحی فرش

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا