فرهنگی

احیای مفاخر و بزرگان، احیای علم، ادب و فرهنگ این سرزمین است

اخبار ایران من/ مرکز احیای مفاخر و مفاخر این کشور، احیای علم و ادب و فرهنگ است».

حجت‌الله ایوبی ۲۱ اسفند در مراسم تجلیل از رزمنده در تفرش با بیان اینکه امروز در کشور هرج‌ومرج است و نام رزمندگان همه جا برده می‌شود و در واقع غبار گنجینه‌های سحرآمیز است. برکناری گفت: برای تقویت فرهنگ ایران با تمام توان آماده ایم.

وی با بیان اینکه ابتدا باید در ذهن و ذهن مردم خانه سازی شود، گفت: اگر مردم منطقه باور داشته باشند و خانه سربازان عاقل و نظامی در ذهن و قلب آنها ساخته شود، ساختن خانه فیزیکی آنها کار سختی نیست. ثروت، مشکل نیست جامه بخشی از این خاک است. ریشه حکیم نظامی روشن است، زیرا بسیاری از اشعار عراقی عجم عاشق سروه و اصل آن هستند و نباید آن را گنجوی یا تفرشی نامید، زیرا حکیم نظامی از این دیار آمده است.

ایوبی می گوید: احیای اشراف و اصالت این مملکت احیای علم و ادب و فرهنگ است و امروز در قرن بیست و یکم جهان به روشنفکرانی چون نظامی و فردوسی نیازمند است. از راه تواضع منحرف نشد. و اخلاق خوب زنان شعر او مظهر قداست بودند و اگر امروز بخواهیم قداست را بر زنان کشورمان تحمیل کنیم، می توانیم به خواندن اشعار جنگی توصیه کنیم.

ایوبی گفت: در حال رایزنی با ریاست جمهوری خواهیم بود تا مروری کوتاه بر تمامی جشنواره های نظامی که در مناطق مختلف کشور برگزار می شود و همچنین تظاهرات بزرگ در منطقه، تفرش و عراق عجم ارائه شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا