فرهنگی

از آبله میمون نترسید – اخبار ایران من

صادرات گندم از اوکراین، شورش جو بایدن، کشتار مدارس آمریکایی و طیور جدیدترین اخبار جهان است.

به گزارش اخبار ایران من، آنچه در شماره بعدی این مقاله می خوانید، به نقل از آلبرت کوچویی، گوینده سابق رادیو، مهم ترین عناوین روز سه شنبه 19 خردادماه در سراسر جهان را مرور می کند:

صادرات غلات در اوکراین

از آبله میمون نترسید

روزنامه های اروپایی به طور کامل متعهد شده اند که به درخواست رهبران اروپایی اجازه دهند گندم به اوکراین برای ارسال در سراسر جهان ارسال شود. روزنامه فرانسوی لوموند گزارش داد که پوتین اجازه داد از بندر اودسا در دریای سیاه، بزرگترین بندر اوکراین، غذا صادر شود. یک آبراه سابق مملو از مین اکنون بازسازی شده است. اوکراین و روسیه از بزرگترین تولیدکنندگان گندم، ذرت و روغن آفتابگردان در جهان هستند. حمل گندم از بسیاری از بنادر حفر شده در اوکراین غیرممکن است.

در عوض بایدن

از آبله میمون نترسید

روزنامه آمریکایی به انتخابات ریاست جمهوری 2024 نگاه می کند.واشنگتن تایمز گزارش داد: «پیری جو بایدن و تغییرات گاه به گاه باعث زمزمه موفقیت او در رقابت های ریاست جمهوری دموکرات ها شده است.
در مقاله دیگری، واشنگتن تایمز گزارش داد که کار بر روی دیوار مرزی ایالات متحده که به طور موقت به حالت تعلیق درآمده بود، از سر گرفته شده است.

واشنگتن تایمز نوشت: بایدن به دیگری صبر می دهد. برای کسانی که از حزب دمکرات وارد رقابت شده اند.

قانون اسلحه و قتل

روزنامه های آمریکایی همچنان کشتار مدارس ابتدایی در تگزاس را زیر نظر دارند. یو اس ای تودی نوشت: قوانین جدید اسلحه نمی تواند از سقوط اخلاقی در ایالات متحده جلوگیری کند. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، مرگ جورج فلوید بلک توسط پلیس غربی را با قتل دانش آموزان دبستانی در تگزاس ناسازگار نمی داند.

آبله میمون

مفهوم دیگر USA Today آبله میمون است. سازمان جهانی بهداشت گفت: “هیچ بیماری همه گیر در جهان وجود نخواهد داشت، اما بسیاری از مردم را تحت تاثیر قرار خواهد داد.”
گاردین گزارش می دهد: «آبله میمون بیماری نیست که بتوان از آن ترسید.

لبه اخبار فعلی:

پاکسازی جریان خون

از آبله میمون نترسید

بخش علوم نگهبان اهدای خون را ثبت می کند. مواد و ذرات شیمیایی بیش از حد بدن انسان را آلوده کرده و باعث بسیاری از بیماری ها می شود. بیماری تیروئید، سایر سرطان ها، بیماری کبد و چاقی. در یک مطالعه اخیر، دانشمندان اکنون راهی شگفت انگیز برای سم زدایی یک دارو، یعنی اهدای خون، یافته اند. یک مطالعه اخیر توسط شبکه علمی جاما بیان می کند که اهدای خون و پلاسمای خون از انسان برای پاکسازی بدن از مواد شیمیایی سمی است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا