فرهنگی

امضای تفاهم نامه تامین ۱۸۰۰ قطعه زمین برای مسکن ایثارگران استان سمنان

امضای تفاهم نامه ایجاد تاسیس 1800 سایت تخریب در استان سمنان

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برای امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه تهیه 1800 پایگاه نظامی قدیمی و استخدام 1000 جانباز ، روز چهارشنبه 19 شهریور به منطقه سمنان سفر کرد.

به گزارش اخبار ایران من ، مهندس سعید اوحدی در آغاز سفر خود به استان سمنان با حضور در گلزار شهدای امامزاده یحیی ادای احترام به مسئولیت بزرگ شهدا کرد.
وی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز سمنان در مورد هدف از این سفر گفت: تورهای منطقه ای ما هر هفته انجام می شود و این هفته در یازدهمین تور منطقه ای توانستیم به منطقه سمنان برویم و با شهدای محبوب خود در منطقه دیدار کنیم.
معاون رئیس جمهور افزود: با حمایت استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان محلی برای امضای تفاهم نامه مسکن و خدمت سربازی فراهم شده است. در مورد مسکن ، زمینی به 1800 خانه ملیشه اختصاص داده شده است و می توان قول داد که طبق این تفاهم نامه ، مشکل مسکن تمام مبارزان در استان سمنان تا پایان دولت دوازدهم حل شود.
مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد نحوه درمان جانبازان گفت: این توافقی است که اخیراً با دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، بحران بدهی و ادعاهای بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر بیمه درمانی انجام شده است. صورت 100٪ برداشته می شود تا انشاالله بتوانیم تمام تلاش خود را در خدمت به شهدا انجام دهیم.
اوحدی ادامه داد: طبق توافق وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، واکسن آنفلوانزا به زودی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرد و مشکلی در واکسیناسیون قربانیان وجود نخواهد داشت. ما همچنین با اورژانس کشور توافق کرده ایم که جانبازان برای دریافت واکسن آنفلوانزا از خانه خارج نشوند و واکسن آنفلوانزا برای این عزیزان باید توسط اورژانس محل زندگی آنها انجام شود.
وی در جریان دیدار خود ، با والدین شهیدان “اولومی” ، جانباز فقید “محمد ابراهیم جلال” و جانباز سابق دیدار و گفتگو کرد و سرهنگ “محمد خالصی” را آزاد کرد.
معاون رئیس جمهور بر اساس تعهد خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و آزادگان در جلسات گفت: ثمره همه این فداکاری ها حفاظت و آسایش امروز ما است. با این حال ، امروز ظلم و ستم در کشور ما ادامه دارد و رمز عبور از این مشکلات ، مانند زمان محافظت از خود ، و اتکا به همان فرهنگ تعهد ، شهادت ، همبستگی و دلسوزی برای دیگران است.
رهبر بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه در سمنان ، از تعهد مردم به عنوان نماد جهاد ، گذشت و فداکاری یاد کرد و گفت: این کار با کنترل از راه دور امکان پذیر نیست و باید مستقیم در مقابل قربانیان در دسترس باشد.
اوحدی ادامه داد: به همین دلیل بازدیدهای منطقه ای ما هر هفته انجام می شود و با کمک فرمانداران ، اعضای محترم مجلس شورای اسلامی و همه مسئولان منطقه ، اتفاقات خوب و خوبی در این موارد رخ داده است ، اما بیشتر از همه با برکت و مراقبت است. شهدا بوده اند.
آیت الله شاهچراغی نیز در این همایش تأکید کرد: خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار مهم و در عین حال دشوار است ، زیرا شما در صف مقدم افرادی هستید که با تغییر اسلامی درآمد کسب کرده اند. امام خمینی (ره) همچنین شهید و بنیاد امور ایثارگران را سازمانهای عالی و خدمت در این سازمان را خدمات عالی می دانستند.
وی افزود: ما از زحمات همه کسانی که تاکنون در بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت کرده اند قدردانی می کنیم ، زیرا همه این عزیزان سعی کرده اند در حد توان خود خدمت کنند. اوحدی با توجه به اینکه از دست دادن غم انگیز زندگی و زندان خود را متحمل شده بود و شاهد کشتار بسیاری از سربازان بود ، توانست خدمات عالی را به این عزیزان ارائه دهد و تحولاتی را در زمینه ایجاد کند.
روز جمعه امام سمنان با تأکید بر لزوم علاقه مندی به همه شهدا ، به ویژه فرزندان شهدا ، گفت: به ویژه از نظر مذهبی و فرهنگی ، گام های بلندی برداشته می شود.
معاون رئیس جمهور در پایان سفر خود به استان سمنان در مراسم امضای 1800 نفر برای سکونت در منطقه و یافتن کار برای 1000 شهید در منطقه حضور داشت ، وی با نقل حدیثی از امام صادق (ع) گفت: خدا شما را رحمت کند انسان ، واقعاً سپاسگزار آن نعمت است که انسان است و او را با تمام شخصیتش می شناسد. امروز ، ما در اثری هستیم که در آن مخاطب یکی از برجسته ترین افرادی است که صادقانه تمام تلاش خود را برای ایجاد تغییر کرده است.
مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: این وظیفه ماست که این نعمت قلبی را با جان و دل بشناسیم تا بتوانیم در خدمت به شهدا بهتر عمل کنیم و از خداوند می خواهیم که ما را لایق این بار سنگین کند.
اوحدی با تقدیر از تلاش های کمیساریای استان سمنان اظهار داشت: آشناگر با کمک همدردی فرصت امضای تفاهم نامه ای را ارائه داد که در آن مسئله اسکان داوطلبان در استان سمنان به صورت 100٪ حل و فصل خواهد شد. علاوه بر این ، موضوع کار برای شهدا نیز در این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است و بر این اساس 1000 شغل برای شهدا ایجاد می شود تا بتوانند به قسمت بحرانی عزاداری در استان سمنان بپردازند.
وی با بیان اینکه تا پایان امسال 45 هزار خانه به کشور در کشور اهدا می شود ، افزود: خوشبختانه با حمایت دولت های دوازده گانه و دکتر روحانی ، کار بنیاد شهید و امور ایثارگران با تلاش و آمادگی ما به خوبی در حال پیشرفت است. که در پایان دولت دوازدهم هیچ بدهی یا جریمه ای به دولت بعدی منتقل نمی شود.
علیرضا آشناگر ، فرماندار سمنان نیز در این مراسم گفت: در جلسات خود با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، درخواستی را ندیده ایم که مسئولان را تحت فشار قرار دهد. این کار کار ما را سنگین می کند تا بتوانیم تمام تلاش خود را برای حل مشکلات این عزیزان انجام دهیم.
وی افزود: موضوع مسکن و اشتغال جانبازان یکی از مهمترین موضوعات فعالان حقوق بشر است و امروز با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران و امضای تفاهم نامه راهکارهایی به طور خاص تدوین شده است که این تفاهم نامه مهم است. مدیران کلیه شرکتها ، معدن و تجارت ، اداره کل راه و شهرسازی و محل استقرار سفیر ساختمان باید وظایف خود را انجام دهند.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا