فرهنگی

ایران ۲ جایزه جشنواره بوسان را از آن خود کرد

بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم بوسان به کار خود پایان داد و فیلم «درب» آخرین ساخته هادی محقق که اولین فیلم این فیلم بود، در نهایت جایزه مسابقه «کیم جی سوک» را از آن خود کرد. برای فیلمسازان معتبر آسیایی جایزه نقدی 10000 دلاری گنجانده شده است.

«درب» ساخته رضا محقق داستان کارمند اداره برق را روایت می کند که باید برق را به خانه ای دورافتاده و دورافتاده وصل کند. هادی محقق و محمد اقبالی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

در بخش‌های دیگر جشنواره فیلم بوسان، مستند «عشق فوتبالی» ساخته شارمین مجتهدزاده و پالیز خوشدل که در بخش مستند قرار داشت، برنده جایزه «BIFF Mecenat» شد که هدف آن یافتن و حمایت از هنرمندان مستعد و نوظهور است. تولید کنندگان سند آسیا در جشنواره بوسان سرو می شود.

جایزه بزرگ بخش استریم‌های جدید جشنواره بوسان امسال به فیلم «مستاجر وحشی» به کارگردانی لی جونگ هونگ از کره جنوبی تعلق گرفت.

در جشنواره بوسان امسال فیلم‌های ایرانی و همچنین «بدون خرس» به کارگردانی جعفر پناهی در بخش اسطوره‌شناسی، «شب، داخلی، دیوار» ساخته وحید جلیلوند و «برادران لیلا» ساخته سعید راوشی در «پنجره» حضور داشتند. در بخش سینمای آسیا، فیلم‌های «بی‌پایان» به کارگردانی نادر سیور (وابسته به ایران، آلمان، ترکیه) در رقابت‌های بخش «جریان‌های نو»، فیلم «لیزت» به کارگردانی صادق اسحقی و «در بد» به کارگردانی سمیرا نوروز ناصری در بخش «فیلم‌های کوتاه رقابتی آسیایی»، «جمعه می‌بینمت، رابینسون» ساخته میترا فراهانی در بخش «ویترین مستند» و «زندگی و زندگی» ساخته علی قویتان از دیگر فیلم‌های ایرانی بودند. رویداد فیلم

همچنین سعید راوشی یکی از سه داور جایزه سونجه برای بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه کره‌ای و فیلم‌های کوتاه آسیایی است.

جشنواره فیلم بوسان بین 13 تا 22 اکتبر (5 و 14 آنلاین) در بوسان کره جنوبی برگزار شد.

57226

دکمه بازگشت به بالا