فرهنگی

برگزاری ۳۰ نشست تخصصی در نمایشگاه رسانه های ایران

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من از ستاد اطلاع رسانی بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، احسان حامد مقدم، مدیر اجرایی این دوره از نمایشگاه، با اشاره به برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی توضیح می دهد:« کمیته رویدادهای نمایشگاه رسانه‌های ایران تاکنون ۳۰ نشست برای نمایشگاه برنامه ریزی کرده که در چند پهنه موضوعی برگزار می‌شود.»
وی در ادامه می افزاید:«نشست‌هایی تحت عنوان «به وقت رسانه» با محوریت ارتباطات، رسانه و روزنامه نگاری به صورت تئوری، نظری و عمومی برگزار خواهد شد. در بخش دیگری که به عنوان «کتاب رسا» طراحی شده است، کتاب‌های جدیدی که در حوزه ارتباطات و روزنامه‌نگاری نگاشته شده، رونمایی و پیرامون آنها گفت‌وگو می‌شود.»
حامد مقدم با اشاره به برگزاری نشست‌هایی تحت عنوان تجربه کاوی رسانه، می گوید:« تجربه‌های رسانه‌ای و مطبوعاتی را با این عنوان در نمایشگاه خواهیم داشت که در حوزه‌های روزنامه‌نگاری بحران روزنامه‌نگاری در دوران جنگ و همچنین انقلاب اسلامی طراحی شده است.»

به گفته حامد مقدم، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مراسم‌هایی برای نکوداشت پیشکسوتان و فعالان حوزه مطبوعات و روزنامه‌نگاری نیز اجرا خواهد شد.
وی تصریح می کند:« ما در این دوره از نمایشگاه به موضوعات نوین و هوش مصنوعی نیز خواهیم پرداخت و در کنار آنها نشست‌های بین‌المللی هم برگزار می‌شود.»
مدیر اجرایی بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران تاکید کرد که با توجه به ظرفیت نمایشگاه، امکان افزایش این دست نشست‌ها و رویدادها وجود دارد.

حامد مقدم در پایان درباره برگزاری کارگاه‌های آموزشی در خلال روزهای برگزاری نمایشگاه، جزییات بیشتری ارائه کرد:« طبق طراحی‌های انجام شده، قرار است کارگاه‌هایی با نام «اسرا» که به ارتقای سواد رسانه‌ای فعالان فرهنگی و رسانه‌ای می‌پردازد نیز در این دوره داشته باشیم. این کارگاه‌ها در واقع تجربه آموزشی جدیدی است و ما در تلاش هستیم بهترین اساتید حوزه ارتباطات را برای این کارگاه‌ها دعوت کنیم. او با تاکید بر اینکه به زودی، اساتید این کارگاه‌ها معرفی می‌شوند، گفت:« علاقمندان به حضور در این کارگاه‌ها حتما باید ثبت نام خود را انجام دهند تا از این موقعیت آموزشی کم نظیر بی‌بهره نمانند. مراتب انجام ثبت‌نام در سایت نمایشگاه به اطلاع مخاطبان خواهد رسید.»
بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، با نام و رویکرد جدید، توسط معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شعار «نجستم همیشه جز از راستی» از ۲۹ بهمن تا دوم اسفند در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

بخش فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا