فرهنگی

تمام تلاش دشمن در جهت متوهم کردن نوجوانان ما است

اخبار ایران من/ همدان نماینده حاکم شرع استان همدان گفت: فردی که در مسیر طاغوت کشته شده فریب خورده است و اطلاعاتی که دارد صحت ندارد و خیال و فریب اوست و این فریب توسط رسانه ها و رسانه ها ایجاد می شود. مجازات های دشمنان و تمام تلاششان برای فریب دادن ماست؛ مانند چیزهایی که برای جوانان آماده می شود.

آیت الله حبیب الله شعبانی متقی روز سه شنبه یکم آذرماه در اولین اجلاسیه شهدای مهندس استان همدان، اظهار داشت: در قرآن کریم ورود به عالم دیگر دو قسم است، همه ما در راه ورود به بهشت ​​هستیم. دنیا، و این دنیا یک دنیاست، ممکن است تمام شود و این سفره در سراسر جهان جمع شود و همه باید در پی رسیدن به عالم بالا باشند.

وی همچنین گفت: به عقیده فلاسفه، عالم بالاتر از این دنیا است و کسانی که می دانند آن طرف چه می گذرد، ترجیح می دهند در آنجا زندگی کنند، پس وقتی امیرالمؤمنین (ع) از مرگ و ورود به دنیا صحبت می کند. می گویند آرزوی شهادت من بیشتر از میل فرزند به شیر مادری است که فرزند را پرورش می دهد.

شعبانی متقی ادامه داد: با این حال باید وارد دنیای دیگری شویم، تا به دنیا بیاییم; به طور کلی مرگ، تولد است و این از نظر دینی و فلسفی درست است، اما قرآن کریم می فرماید که انسان ها از دو طریق وارد دنیای دیگر می شوند; یکی مرگ است، چنانکه در کتب فارسی و در قرآن کریم مرگ نامیده شده است و راهی است که انسان آخرین نفس خود را می کشد و وارد دنیایی دیگر می شود.

وی افزود: یکی از راه های ورود به عالم مرگ در قرآن، کشتن شخصی است و قتل در تفسیر قرآن کریم دو راه دارد. یکی اینکه کسی کشته می شود و وارد عالم برزخ می شود که آن هم دو قسمت است، گاهی مقتول در راه ظلم است و گاهی در راه علم جان می دهد و گاهی در راه علم است. مسیر ظلم خدایا عزیزانی که از دنیا رفتند بهترین باشند.» آنها نوع ولادت را برگزیده اند که در پیشگاه خدا کشتن است. همان مرگ در راه خدا و اگر به جست و جوی دنیا رفتی، نعمتی بیشتر از کشتن مردم در راه خدا نخواهی یافت و علی علیه السلام گریه کرد و از رسول خدا خواست که به این نعمت ها برسد. . .

امام جمعه همدان به صراحت توضیح می دهد که: «خداوند متعال همه نعمت ها را به حضرت علی (ع) داده است، اما این بزرگوار می خواهد به این نعمت ها برسد و وقتی نزد رسول خدا می رود یا فرصتی پیش می آید نماز می خواند. که قتل در داخل خواهد بود.” راه خدا رحمتش کند ما عاقلتر از امیرالمومنین علیه السلام نمی یابیم و یکی از حقایق پیامبر صلی الله علیه و آله این است که حضرت علی علیه السلام را پذیرفته است.

وی گفت: آنچه برای شهدا (کشته شدگان بسم الله) گذشت یک نعمت و بالاترین خیر است که آن هم بسیار مهم است و بالاتر از همه نعمت ها یک نعمت خوب است و ما جز کشتن نعمتی نداریم. در زندگی به نام خدا

شعبانی متقی گفت: حالا اگر کسی را دوست داری بهترین چیزها را به او هدیه می دهی. خداوند مانند یک انسان است و این نعمت ها را نه تنها به حضرت علی (علیه السلام) که به همه شهدا داده است چون او یک انسان است. شهید محبوب ایمان خدا، اما کسانی هستند که کشته می شوند و قتل به حساب می آیند. همانطور که در روز عاشورا صدها نفر در برابر دیدگان هفتاد و دو (72) نفر کشته شدند، اما راهشان متفاوت بود و در راه ابلیس کشته شدند، یکی از خصوصیات این افراد این است که از منافقین و شهیدان چون حقیقت را فهمید و فریب نخورد، در پیشگاه خدا کشته شد.

وی گفت: فردی که در راه طاغوت کشته شده فریب خورده است و حقایقی که دارد صحت ندارد و افکار و شایعات اوست و در تفسیر قرآن این افراد در خواب هستند. فریب توسط رسانه ها و تحریم های دشمن ایجاد می شود. همانا شیطان این کار را می کند و تمام تلاشش برای گمراه کردن ماست. مانند اقداماتی که برای جوانان برنامه ریزی شده است، اما شهدا این اصول را درک کردند و دعا می کنم که پروردگار عالم این نعمت ها را به ما بدهد.

به گزارش اخبار ایران من، همزمان با مراسم رونمایی از کنگره شهدای مهندسین استان همدان، کتاب زندگینامه «متولد 20 شهریور» درباره دانشجوی مقتول حاج محمدحسین قره داغی در دانشگاه همدان رونمایی شد. نوین.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا