فرهنگی

جمهوری اسلامی حاصل قرن‌ها مبارزه است

اخبار ایران من/لرستان مشاور وزیر فرهنگ در امور ایثارگران گفت: 22 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و یکی از تاریخی ترین و خاطره انگیزترین روزهای جمهوری اسلامی ایران است که حاصل قرن ها جنگ است.

محمدرضا سخندی در دیدار دوستانه با خانواده های معظم شهدای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، با تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) و گرامیداشت یوم الله سیزدهم آبان ماه، با اشاره به سخنان این شهید بزرگوار. رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره رشادت ها و رشادت های رزمندگان لرستانی که در لرستان جنگیدند.

وی با بیان اینکه شهدا و رزمندگان دوران مقدس با گرفتن عقیده و پاسداری از دین و اسلام تا مرز حق علیه باطل رفتند و به دنبال مکان و مقام و مادیات نبودند و شاید برای مردم سخت باشد گفت: از امروز وی گفت: بر اساس تحقیقات 300 ساله فیلسوفان در غرب و اروپا به این نتیجه رسیدند که نمی توان به نام دین حکومت کرد، اما با ظهور انقلاب اسلامی همه این مطالعات انجام شد. استدلال و تأييد كرد كه بهترين راه حكومت در قالب اسلام است.

مشاور وزیر فرهنگ در امور ایثارگران گفت: قوم لر در طول تاریخ به مذهب و تشیع حمله نکرده است، بلکه همواره از آن دفاع کرده است و برای اثبات این موضوع، 6 هزار و 544 شهید و 4 شهید وجود دارد. در شرایط کنونی مردمی که نظم و تغییر را قربانی کرده اند.

سوکندی ادامه داد: ارتباط با جوانان آسیب ها را کاهش می دهد.

وی با گرامیداشت 22 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: 22 آبان یکی از تاریخی ترین و خاطره انگیزترین روزهای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود که حاصل جنگ چندین ساله است.

به گزارش اخبار ایران من، در پایان این مراسم مشاور امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهدای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تجلیل کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا