فرهنگی

جهاد تبیین، ضامن پایداری نهضت‌هاست

اخبار ایران من/ لرستان رهبر بسیج جامعه زنان کشور گفت: بدون جهاد و تبیین و روشنگری، مدیریت بهتر، ماندگارتر و پایدارتر وجود ندارد.

مینا بیانی در اولین یادواره شهید کشور در خرم آباد اظهار داشت: در واقع شهادت با شهادت جهادی همراه است.

وی ادامه داد: ما جزو گروهی هستیم که یاد و خاطره قتل عام یک زن عشایری را گرامی می داریم، شهیدی که در الگوی زنان و زنان جهان بی نظیر و بی نظیر است.

بیابانی با بیان اینکه یکی از این گونه های منحصربفرد اما خاص، زن عشایری منطقه لارستان فارس بود، گفت: در سال 1343 به همراه برادر، همسر و پسر خردسالش در منطقه قهرمانی قبل از حماسه به شهادت رسید. مبارزه با بنیانگذاران حکومت شاه، و به عنوان نمونه برای همه زنان ذکر شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: الگویی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان سومین نمونه زن مسلمان یاد کردند، الگویی که در دنیا کم نظیر بود و معنای جدیدی برای حضور جهانی زنان به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: این سیره بر اساس سنت فاطمیه(س) و بر اساس سیره و سیره شاهزاده خانم بزرگ اسلام حضرت صدیقه طاهره(س) و زینب کبری(س) بود و به اوج خود رسید. تبلور در زمان امنیت مقدس «او طلا پیدا کرد و امروز همه ما موظفیم این الگو را پرورش دهیم و این الگو را با شالوده خردمندانه ای که سومین الگوی زن مسلمان بر آن پایه گذاری شد، بسازیم و توسعه دهیم.

بیابانی با اشاره به اینکه حضور زنان مسلمان از آغاز تاریخ اسلام تا به امروز سرشار از کنجکاوی، عقل و حماسه بوده است، افزود: شناخت همزمان زنان ایرانی و مسلمان.» روز اول بعثت رسول خدا (ص) و بعد از آن است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان گفت: همه ما به ویژه بانوان مسلمان ایرانی موظفیم از این فرصت که در انقلاب اسلامی، عزت و مسئولیت زنان مسلمان به اوج خود رسیده است، نهایت استفاده را ببریم. ما عمل کرده ایم. این موضع از جناح بزرگ روح الله دست رهبر معظم انقلاب آمد، نگه داریم.

Iye adati: “Lero tikakakamizika kuchita ntchito ya Jihad motsatira lamulo la Mtsogoleri Wamkulu, imodzi mwa ntchito ndi ntchito za akazi achisilamu aku Iran ndi kusunga zinthu zazikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluzikuluakuluakuluakuluakuluakulu. کرامت الهی زن و احیای زنان اسلامی در ایران».

بیابانی با بیان اینکه بدون جهاد قطعی و روشنگرانه هیچ راهی برای اثربخشی، ماندگاری و پایداری وجود ندارد، افزود: مقام معظم رهبری در رابطه با این جهاد بزرگ معتقدند مبارزه بدون بصیرت مردم را به اقدام می کشاند، بی ثمر.

رهبر بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: از سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه حضور بانوان ما بر عهده همه بانوان ایران اسلامی است با تکیه بر تاریخ حضرت زینب(س) سپاسگزاریم. نویسنده و مفسر پرکار در حماسه کربلا». بکوشیم تا این موفقیت بزرگ را با فضیلت های انقلاب اسلامی حفظ کنیم، همانگونه که زیب کبری (علیه السلام) با بیان آنچه عاشورا با مجاهدان خود کرده است، کار خود را انجام داد. و جهاد بر این مبنا و بر اساس گفت و گوی حکیمانه در مورد مسئله زن و خانواده تبیین کند. آموزش عصر تکوین و وجود ناب و کامل فرهنگ بشری و تبیین موفقیت این جهاد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا