فرهنگی

حقوق گردشگری زیارتی در حوزه بین الملل تدوین شود

اخبار ایران من/ قم جانشین تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: در بحث گردشگری بین المللی همانطور که برای گردشگران آزادی اعطا می شود، باید حق زیارت و سفر مذهبی به رسمیت شناخته شده بین المللی را به نفع زائران در تمامی جوامع مذهبی فراهم کنیم.

محمدکاظم پورامینی در دیدار «روابط بین الملل» با نمایندگان شیعیان حرم علوی در نجف اشرف، گفت: مسجد جمکران بیش از هزار سال پیش به دستور مبارک حضرت ولی عصر (عج) ساخته شد. به مکانی ایده آل برای عبادت و برده داری تخصصی تبدیل شد.

وی افزود: سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از این مکان بازدید می کنند و به میثاق خود با امام زمان (عج) تجدید میثاق می کنند. مراجع تقلید با تأکید بر حضور خود، نماز خواندن در مسجد مقدس جمکران را به قصد ورود جایز دانستند.

قائم مقام مسجد مقدس جمکران در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه موضوع تکریم زائران به ویژه زائران در سرتاسر جهان از ویژگی های شناخته شده معبد مقدس است که باید به آن شناخت و پاسخ داده شود، گفت: به طور منظم، به: برای وزرا و مسافران، می توان راهی برای تشویق و پرورش این روابط یافت.

پورامینی ادامه داد: اساساً خدمات زائران در حرم حول دو محور بزرگ تأمین می شود که محور اول برانگیختن شادی زائران و زائران از حرم است. برای ورود زائر به حرم، بنای لازم برای برخورداری از مکان معنوی را ترتیب می دهد تا بتواند در آرامش و آرامش به حج رفته و عبادت کند.

وی افزود: در بحث گردشگری بین‌المللی همانطور که به گردشگران آزادی داده می‌شود، باید آزادی بین‌المللی و مذهبی را نیز فراهم کنیم تا مسافران آن در همه مذاهب از آن بهره ببرند.

قائم مقام مسجد مقدس جمکران همچنین تامین تجهیزات مورد نیاز برای کمک به معلولان در حرم و موضوع مهم دیگر را برشمرد و گفت: اسلام به ویژه در کشور عراق برنامه های بسیار خوبی برای تکریم زائران در نظر گرفته است. و ما نمونه هایی از این حرمت را در معبد مقدس عراق ذکر می کنیم و مردم شاهد هستند. اما در برخی موارد، تعریف پروتکل هایی که دارای مولفه جهانی شامل کمک، خدمات و اورژانس هستند، به صورت یکسان و یکسان ضروری است تا مسافر بتواند از هر مکانی وارد حرم شده و مشخصات را اعمال کند. ساخت و ساز و خدمات. کشورها توجه لازم را به خود جلب کنند.

پورامینی ایجاد حرم و ساحت معنوی برای مؤمنان برای بهره مندی فکری و معنوی از حرم را بخشی از کارهای حرم برشمرد و گفت:

وی همچنین از رهبران دینی خواست تا به پرسش ها و دغدغه های مردم پاسخ دهند، برنامه های منطقه ای از جمله محافل معرفتی را پیش ببرند، حوزه های علمیه قرآنی را در سال های مختلف و برنامه های تربیت فرزند داشته باشند و خانواده را به عنوان وسیله ای برای کسب معنوی و معنوی تقویت کنند. اعتلای مسافران . وی گفت: امیدواریم انتقال این تجربیات به این همایش ختم نشود و تبادل تجربیات و ایده ها به صورت گروهی آنلاین ادامه یابد تا بتوانیم بستر مناسبی را برای بهره مندی مسافران فراهم کنیم. از طریق همکاری و همکاری.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا