فرهنگی

خدمت رسانی ۷۱ موکب استان مرکزی به زائرین اربعین

اخبار ایران من/مرکزی معاون مرکز توسعه و بازسازی عتبات عالیات منطقه مرکزی گفت: منطقه مرکزی 71 سفر برای خدمت رسانی به زائران برگزار کرده است.

مظفر صفریان امروز 13 شهریور ماه در نشستی با اصحاب رسانه که به منظور تشریح برنامه های کمیته اسکان و اطعام در مرکز اربعین برگزار شد، 52 سفر از 71 سفر ذکر شده در کربلا، نجف، کاظمین، سامرا و عمود بر هم می باشد. نجف به کربلا.

وی در خصوص اعزام 17 سفر در منطقه و 2 سفر به مرز مهران ادامه داد: اعزام سفرها از 24 شهریور انجام می شود و از 25 شهریور ماه خدمات رسانی آنها آغاز و تا 8 شهریور ادامه دارد. استقرار تروریست ها در منطقه از شهر امیرکبیر آغاز و از مقابل کارخانه رنگ روناس شازند به حساب می آید. این گروه همچنین به همت افغان های مقیم ایران در روستای شاهواران که خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات خودرویی، خدمات شهری و غیره را ارائه می دهند، تشکیل می شود.

صفریان با بیان اینکه منطقه مرکزی بسیار تجاری است و به دلیل موقعیت این منطقه سفرها از آن عبور می کند، گفت: بنابراین اهمیت سفر به این منطقه کمتر از اهمیت سفر به عراق نیست.

وی در خصوص همکاری سایر نهادها از جمله دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و … از نظارت بر روند اعتراضات و ارزیابی نحوه خدمات رسانی آنها خبر داد.

معاون توسعه و آبادانی ستاد عالی معظم استان با اشاره به اینکه این سفرها بسیار پرطرفدار است و هیچ امتیاز و سهمیه خاصی از سوی دولت به صورت رایگان به آنها داده نمی شود، تصریح کرد: این گروه شهید حاج قاسم سلیمانی را نامیدند. همچنین در نجف مستقر شده و به زائران کمک خواهد کرد.

صفریان همچنین به اجرای فرآیند «خبرنگاری» برای تبیین بهتر سنت اربعین حسینی اشاره کرد و ادامه داد: در این فرآیند هر مسافر یک خبرنگار است و می تواند کاری را که انجام می دهد به شماره های اعلامی ارسال کند. همچنین با همکاری صدا و سیمای منطقه یک تیم مستند برای تهیه گزارش از این رویداد به عراق اعزام می شود.

وی با بیان اینکه هر گروه 40 سرباز مستقیم دارد و گاهی تعداد برخی نیروها به دلیل اهمیت و کارآمدی به 150 نفر می رسد، گفت: مردم می توانند برای سفر اربعین حسینی (ع) به شماره حساب کمک کنند. 6104337800981928 بانک ملت بسمه تعالی، ادامه داد: حساب اعتراضی یک حساب است و طبق قانون رسمی، حساب پلمپ است و باید نظارت و کنترل شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا