فرهنگی

روزبه حصاری: نخبه‌ها را در آغوش بکشیم

روزبه حصاری: به برگزیدگان خوش آمدید

روزبه حصاری در یک برنامه تلویزیونی بر لزوم حمایت از نخبگان و توسعه برنامه های علمی تاکید کرد.

روزبه حصاری، فیلمساز و مجری تلویزیون، از لزوم ایجاد برنامه های علمی به نفع نخبگان و تجلیل از این موارد گفت: دسترسی به برنامه های علمی در کشور ما که دائماً در حال تحول و پیشرفت است ضروری است. ” من به عنوان فارغ التحصیل یک مدرسه حرفه ای، همیشه غم و اندوه متخصصان علم و کسانی را که وارد رشته فنی شده اند، چه با اتمام مدرک علمی، چه تکمیل تحقیقات و یا حتی یک حرفه، احساس کرده ام.
این بازیگر که مهمان برنامه چرخ بود، افزود: زمانی برخی فکر می کردند که نقد و انتقاد باعث فرار نخبگان می شود اما در این مملکت چگونه این همه هزینه برای نشریات خود می کنند. از نظر جغرافیایی، ما یک مانع هستیم.» ما باید زمینه را برای منتخبان خود فراهم کنیم تا به جستجوی خود برای وطن خود ادامه دهند.
این بازیکن یادآور شد: روی برگزیدگانمان اثری نگذاریم و آنها را در آغوش بگیریم. هر کس با ملیت کوچک باید حاضر باشد حتی برخی از امکاناتی که در کشورش وجود ندارد را رها کند، اما در همان کشور زندگی کند.
وی وجود برنامه‌های علمی مانند چرخ را پله‌ای برای ماندن نخبگان در کشور خود دانست و گفت: برنامه‌هایی مانند چرخ، پایه و اساس یکسانی دارند و کمترین آن این است که تلاش نخبگان ما دیده می‌شود و اگر در جامعه از احترام بالایی برخوردار نباشد یا فرصت شغلی فوق العاده ای به آن داده نشود.
برنامه چرخ و اجرای محمدرضا مقدسیان و حافظ آهی از شبکه چهار سیما پخش می شود. این برنامه به سرپرستی محمد جباری و توسط الهه بهبودی ساخته شد.
این اولین بار است که از آمارهای علمی تجلیل می شود که در برنامه اتفاق می افتد و در شبکه چهار ادامه می یابد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا