فرهنگی

روز قدس، روز وحدت جهان اسلام و محکوم کردن حرکت‌های استکباری است

دبیرکل مجمع تقریب گفت: رژیم صهیونیستی دریافته است که نمی تواند در برابر قدرت ها و قدرت هایی که مسلمانان فلسطین و حزب الله لبنان در حمایت از اصلاحات اسلامی ارائه کرده اند، از هیچ گونه دفاع مشروعی استفاده کند و این بود. درسی در نفی لبنان و او به کشور آموخت اسلام در غزه.

به گزارش اخبار ایران من، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری – دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی – در وبینار بین المللی «تحریرالقدس» به میزبانی مجمع تقریب و با حضور مشاهیر گفت: درباره جهان اسلام: روز قدس به رهبری امام خمینی (ره) 42 سال پیش از ایشان خواسته شد که پایه های وحدت امت اسلامی و تشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی را که یکی از فضائل بزرگ در مقدسات است، ایجاد کند. قرآن. . قرآن کریم همه ما را به یک قوم بودن و تحت حاکمیت اسلامی دعوت می کند و به همراهی با پیامبر (ص) و همراهی با او سفارش می کند.

وی در ادامه بیان کرد: قرآن کریم می فرماید: و الذین قتلوا با الکافرین رحمه الله. پیامبر صلی الله علیه و آله منشأ وحدت با کسانی است که با رسول خدا صلی الله علیه و آله هستند. او باید دو ویژگی داشته باشد. اولی برخورد خشونت آمیز با کفار، و دوم ابراز عطوفت و دوستی و نیکی و دوستی بین آنها و امت پیامبر(ص).

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: به همین دلیل است که امام راحل به منظور اتحاد امت اسلامی که نقش اصلی آنها همراهی با رسول خداست، روز قدس را در آخرین جمعه مبارکه برپا کردند. ماه رمضان برای همه مسلمانان فریاد سرافرازی خود را می دهند. برکشند؛ شرم آورترین استکبار امروز جهان با ایجاد دو اصل و استفاده از حقوق بشر به عنوان حربه در پوشش رژیم های تروریستی خیانتکار قدس و اسرائیل تلاش می کند تا تروریسم دولتی را تداوم بخشد.

وی گفت: «اسرائیل در تلاش است تا بیت المقدس را پایتخت خود قرار دهد و ما این را محکوم می کنیم. قدس سرچشمه وحدت جهان اسلام و قبله اول مسلمانان است و مقام والای پیامبر اکرم (ص) اینجاست و سرزمین مقدس متعلق به همه مسلمانان جهان است.

دبیرکل مجمع تقریب تاکید کرد: روز قدس روز وحدت اسلامی و محکومیت جنبش ظالمانه در کشور مظلوم فلسطین است. به همین دلیل باید همواره برای حفظ وحدت در جهان اسلام تلاش کنیم، اتحادیه ای که زیر چتر پیامبر اکرم (ص) شکل می گیرد.

وی افزود: در دنیای امروز می بینیم که ملت سرافراز با تجزیه جهان اسلام، در هم شکستن قدرت های بزرگ اسلامی مانند عثمانی و ایران و … و ایجاد مجدد بزرگ اسلامی، سعی در شکستن اتحاد امت اسلامی داشته است. قدرت هایی مانند امپراتوری عثمانی و ایران و غیره. چندین دولت که هر کدام از ایالتی به ایالتی دیگر مرزها و اختلافات مرزی خاص خود را دارند، سعی کرده اند ما را از دیدن یک کشور در غرب آسیا دور نگه دارند و جهان عرب را از یکدیگر جدا کنند و تکفیر ایجاد کنند. و توهین… آنها برای پیشبرد حرفه خود تلاش می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری گفت: امروز هر زبانی در جهان اسلام که زبان به تکفیر باز کند، بیانگر استکبار جهانی با هدف ایجاد تفرقه، فریب، تفرقه و تفرقه در جهان اسلام است. امروزه هر سامانه ماهواره ای که از اسرار مقدس فرقه اسلامی اعم از شیعه و سنی، گروه ها، مذاهب و دیگر مذاهب سرپیچی کند، زبانی مغرور است که خواسته یا ناخواسته دنیای دشمن را بازی می کند و به نفع مردم عمل می کند. دشمن بیشتر آنها در لندن، ایالات متحده و واشنگتن هستند.

وی ادامه داد: اینها هستند که پول این ماهواره ها را می دهند و به هر دو طرف پول می دهند که بر خلاف توهین های مقدس باعث اختلاف و تفرقه در جهان می شوند. ما می توانیم با کلام نورانی امام خمینی (ره) از روز قدس بهره مند شویم و این روز را مایه وحدت جهان اسلام قرار دهیم.

دبیرکل مجمع تقریب تاکید کرد: روز قدس نماد انکار نفس است و ما عزت و سربلندی خود را از امروز می دانیم و می توانیم از آن بهره مند شویم. ما شاهد بودیم که از زمان تأسیس رژیم کودک کش صهیونیستی، این رژیم ها روز به روز در حال افول هستند. در واقع، در سال 1967، در یک جنگ شش روزه، اسرائیل سه کشور مصر، اردن و سوریه را فتح کرد و نوار غزه و صحرای سینا را از مصر، اردن، کرانه باختری و سوریه فتح کرد. بلندی های جولان، و برنده شد، نمایش این قسمت. متأسفانه از همان زمان تا پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم که همه کشورهای اسلامی در مقابل اسرائیل شرم آور ظاهر شدند.

وی افزود: برخی از این کشورها همانطور که سعی در چالش و مبارزه دارند اما این قدرت را در خود ندیده اند. اما خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 مصادف با سال 1357، یازده سال پس از جنگ شش روزه پس از جنگ شش روزه، شورش ما پیروز شد و با این پیروزی توانستیم از این فرصت نهایت استفاده را ببریم. قوانین ایران، قرآن سنت نبوت اهل بیت(ع) است و در قوانین جمهوری اسلامی وارد شده و منشأ بیداری اسلامی در جهان اسلام شد. منبعی که امام خمینی (ره) پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی را ابلاغ کردند، تداوم یافت و تقویت شد و این امر موجب امتناع از استکبار شد.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری ادامه داد: با این درس بود که در جنگ جولای یا 33 روز توانستیم در برابر تهاجم اسرائیل به جنوب لبنان ایستادگی کنیم و حزب الله لبنان توانست برگ زرینی به جهان عرب بدهد. . . » ما توانستیم قدرت اسراییل را در ذهن جهان اسلام بشکنیم و نشان دهیم که قدرت کشتن کودکان فقط نشانه عزت است اما درون آن شبکه بسیار ضعیفی از عنکبوت و جهان اسلام است.حزب الله اعلام کرده است که با مخالفان طرف نخواهد شد.

وی گفت: جنگ 33 روزه در کنار جنگ های غزه در سال های 2008، 2009 و 2014 نشان داد که دولت با تسلیحاتی که می توانند از نوار غزه و جنوب لبنان وارد سخت ترین مناطق آن شوند، مخالف است.

دبیرکل مجمع تقریب گفت: همین مرجع متوجه شده است که نمی تواند در برابر قدرت و اقتداری که مسلمانان فلسطین و حزب الله لبنان در حمایت از انقلاب اسلامی ارائه کرده اند، مقاومت کند و نمی تواند از خود دفاع کند. مثل قبل وارد شوید.” جنگ شود و پیروز بیرون بیاییم و این درسی بود که نفی لبنان و غزه به جهان اسلام داد.

وی ادامه داد: این درسی بود که نشان می‌دهد کسانی که متکی به تحولات اسلامی و احکام امام هستند، می‌توانند از استکبار خودداری کنند و در این کار موفق شوند. این درسی برای ما در ایران و درسی از ایران برای جهان اسلام است که شیعه و سنی توانستند در کنار هم زندگی مسالمت آمیز داشته باشند و دشمن بزرگی است که می خواهد سرمایه و ثروت جهان اسلام را تصاحب کند و نشان داده شده است. هر جا که وارد شود، مال و ثروت اسلامی به هیچ وجه کار دیگری نخواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری گفت: ما توانستیم در این جلسه پیروز شویم و ستاد، آینده و نظام خود را داشته باشیم و با حضور در پای صندوق های رای، این کشور مال ماست و می توانیم در برابر استکبار جهانی متحد شویم. “بر صهیون سلطنت کنید، از آن دفاع کرده و رد کنیم. این درسی است که حزب الله لبنان و فلسطین به جهانیان نشان دادند که شیعه و سنی می توانند با هم به اهداف مشترک دست یابند.

وی تاکید کرد: امروز شاهد افول رژیم صهیونیستی و شکست آن هستیم. ما ناتوانی او را در مقاومت در برابر حملات از هر طرف می بینیم. کشور کوچک فلسطین گرفته شده است و امروز اشغال بیت المقدس در خطر جدی قرار دارد و او به این موضوع پی برده است و تلاش هایش برای این امر بی نتیجه مانده است.

دبیرکل مجمع تقریب گفت: امیدواریم خداوند متعال به رزمندگان مسلمان پیروز شود تا سرطان اسرائیل در منطقه ریشه کن شود و شاهد خروج همه نیروهای آمریکایی از غرب آسیا باشیم. این کار بسیار مهم خواهد بود و به زودی تکمیل خواهد شد و به اطلاع آنان می رساند که آینده جهان اسلام تنها به دست مسلمانان و به برکت انقلاب اسلامی و رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و یادگیری و پیروی رقم خواهد خورد. ما همیشه از روز قدس لذت خواهیم برد تا اکنون و در روزهای آینده با ظهور امام زمان (عج) بپیوندیم و شاهد گسترش عدالت در سراسر جهان باشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا