فرهنگی

ستاره‌هایی که مظلومانه خاموش می‌شوند

حدود 10 روز پس از درگذشت سرور سفید آنها، گوینده سابق رادیو، یاد و خاطره این هنرمند در جمع دوستانش در منزلش گرامی داشته شد. در این مراسم، رزمندگان از طریق رادیو، فضایل و تخصص سرور پاک خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش اخبار ایران من، مراسم هفتمین روز درگذشت بانو سرور پاکونشان – مجری سابق رادیو – با حضور تنی چند از هنرمندان و مدیران رادیو در برنامه های واقعی برگزار شد.

این مراسم که به همت موسسه فرهنگی هنری پژوهشگران امید سرزمین هنر (هنر) برگزار شد، امیر نوری و بهناز شفیعی به همراه مریم قاسمی و علیرضا دباغ در منزل زنده یاد پاکونشان، رضا پورحسین و فاطمه آل عباس حضور یافتند. آنلاین در صفحه اینستاگرام خود. آرتلند یاد این هنرمند زن را گرامی داشت.

امیر نوری – گوینده سابق رادیو وی در مراسم یادبود وزیر محترمشان درباره رئیس سابق مجلس گفت: «خانم پاک‌نشان نمونه بارز مردی پاک، دوست‌داشتنی و باهوش بود. بسیاری از مسائل مربوط به کار تشریحی را با آنها در میان گذاشتم و از بحث های آنها استفاده کردم. ما برنامه های زیادی داشتیم و من تحت تاثیر صداقت و شخصیت آنها قرار گرفتم. من آرامشم را به همسرانشان تقدیم می کنم، اما آنها باید خوشحال باشند، زیرا زندگی آنها در بالاترین بهشت ​​است. من متقاعد شده ام که خداوند از این مردم در سایه و محبت خود محافظت کرده است.

نوری یکی از برنامه های رادیویی که با سرور پاکشان یعنی برنامه «خانواده» کار می کند، گفت: مسابقه ما مشارکتی بود. من عاشق زبان فارسی هستم و تمام عمرم در حال کاوش در رازهای زبان فارسی هستم. با او صحبت کردم و او مرا راهنمایی کرد و کمکم کرد. صحبت های خانم پاکانشان بسیار مثبت بود. خیلی زیبا بود؛ کلمات واضح

هر چه از او به یاد داریم خوب، عزیز، شیرین و پاک است. می دانستم که او شوهرش را خیلی دوست دارد و شوهرش او را خیلی دوست دارد. او گفت: “من معنای عشق را درک می کنم، زیرا سال هاست که عاشق هستم.” کسی که عاشق شده با خدا آشتی می کند. هر چیز دیگری یک عروسک است و یک اصل خداست. آنقدر قداست و فضیلت در این زن بود که مطمئنم الان در بهشت ​​است. من از مرگ او بسیار ناراحت شدم، این یک تراژدی است. اما این زندگی است، من هشتاد ساله هستم و من پیچ خورده ام. هیچ کاری نمی توان کرد. دیگر پیری نیست! این دنیاست. همه میرویم ولی انشالله به سرور خوشحال میشویم و خدا هم از ما راضی می شود که از سرور پاکشان راضی بود.

ستاره هایی که با ظلم سرکوب می شوند

فاطمه آل عباس، گوینده سابق رادیو او با اشاره به سرور پاک خود از طریق ارتباط لحظه ای گفت: او یکی از بهترین مجریان رادیو بود. روزی که ایشان به رحمت خدا رفتند، گفتم اگر قرار باشد معیاری برای شغلم انتخاب کنم، زندگی خانم پاخانشان در این زمینه ملاک است. حیف شد. من و خانم پاکونشان علاوه بر اینکه همکار بودیم و شاگرد ایشان بودم، همسایه هم بودیم. در نتیجه ساعات بیشتری را با آنها سپری کردم تا با دوستانم. از آقای دکتر (همسرش) همیشه برای من تعریف می شد. زندگی آنها نمونه ای از عشقی است که نسل امروزی آن را فراموش کرده است. انشالله که دلشان صبور باشد و با این گریه کنار بیایند.

ستاره هایی که با ظلم سرکوب می شوند

العباس افزود: سرور تمیز آنها برای همه خوب بود و همیشه آنجا خواهد بود. شخصیت و رفتار او در رسانه ها شناخته شده بود. در 29 سالی که در این حرفه هستم هیچ خاطره ای از او ندارم. او از دوستان من بود و مسابقه هنری دارد. هر نسلی که می گذرد، گاهی اوقات پذیرفتن کوچکترین جزئیات و رد کردن آن به عنوان عادی برایشان مشکل است. اما خانم پاکونشان اینطوری نبود. من همیشه او را چهره ای زیبا می دانستم که از قلب زیبای آنها بیرون آمده است. شکایت نکردیم و حسود نشدیم. من هرگز نشنیده ام که بگوید چرا کسی جز من؟ مایه تاسف است که ستاره های رادیو بی سر و صدا خاموش می شوند. برنده خیلی به چشم می آید اما بچه های صداوسیما از بدو ورود به رادیو مظلوم هستند، خداحافظی شان هم همین طور. از او یاد گرفتم که وقتی من رادیو صدا زدند، این سرباز نتوانست به حرفه سابق من برگردد و به زندگی و شخصیت سابقم برگردد. استاد مقدسشان خشن و حسود و نفرت انگیز نبود. هیچ چین و چروکی از او در ذهنم نیست. او در قلب مرد خوبی بود و به ندرت می توانست به کسی آسیب برساند. اکنون جای چنین افرادی برای ارائه امید خالی است.

نصرت الله علیمی همسر سرور پاکانشان وی به یاد این هنرمند پس از شنیدن نظرات همکارانش گفت: به خودم افتخار می کنم که همسرم شخصیتی منحصر به فرد و مشترک در ذهن داشت و مطمئنم فضای سرور در قلب من خواهد بود. زندگی من 60. ما پسرخاله هستیم، پسرخاله ما خیلی صادق بودیم، همدیگر را دوست داشتیم، به هم احترام می گذاشتیم و معروف و خاص شدیم، چون عشقمان خالصانه بود و حرفی نداشت، شخصیت و منش بود.

کشاورزان راستگویی و صداقت را ارزشمندترین ویژگی های شخصیتی همسرش دانستند و گفتند: دروغ نگفتن و نافرمانی آنقدر به او بستگی داشت. چیزی که او را بیشتر آزار می داد این بود که برخی دروغ می گفتند. ما اغلب شنیدیم که اطرافیانمان با دیدن ما می خواهند از زندگی ما تقلید کنند و این ما را بسیار خوشحال می کرد.

ستاره هایی که با ظلم سرکوب می شوند

سرور همسر پاکونشان درباره علاقه او به رادیو می گوید: «او در انجام کارش خیلی خوب بود و رادیو را در سطح بالایی می دید. همیشه افسوس می خوردم که اینقدر از کارم لذت نمی برم. قرار بود من معلمش باشم اما او معلم من شد.

در این مقاله بخوانید:

خفه شو و به عنوان سرور صوتی انتخاب کن!

رضا پورحسین از مدیران و مدیران سابق صداوسیما او که مهمان افتخاری این مراسم نیز از طریق گفتگوی زنده بود، درباره سرور پاکونشان گفت: در دهه 70 من اپراتور شبکه و رهبر گروه اطلاعات بودم و خانم پاکونشان گوینده یکی از مجرب ترین ها بود. سازمان ها. اطلاعات بهترین برنامه های رادیویی “علم و زندگی” نام دارند. مخالف عمل کردند. او به عنوان یکی از بزرگترین هنرمندان رادیو همیشه در ذهن من بود. آنچه در ذهن ما می ماند لبخند ابدی، خویشتن داری و احترام آنهاست که در اعمالشان نیز احساس می شود.

ستاره هایی که با ظلم سرکوب می شوند

وی یادآور شد: فکر می کنم در سال 72 با رهبر معظم انقلاب دیداری داشتیم. او گفت: «از رادیو می‌شنوم که برنامه‌های شما، موفقیت‌های شما و عدم عقل سلیم شما را می‌شنوم.

نمایشنامه های خانم پاکانشان نیز بسیار دقیق، دقیق و گویا بود که به دلیل مهارت نویسندگی و عشق به نمایشنامه و احترامی بود که برای مخاطب قائل بود. حرفشان فوق العاده بود. در برخی از برنامه ها یافت شده است، اما اغلب از آن به عنوان اصطلاحات علمی یاد می شود. سهم او در علم به حمایت معنوی و علمی محدود نمی شود. دوستانی که فرهنگ سنگین به جا می گذارند کمک چندانی به گسترش علم و روح علم نمی کنند. او هنرمند بود و به زبان فارسی تسلط داشت و خوب کار می کرد. او یکی از افرادی بود که کارش را دوست داشت. واژه های «سرد» یا «چروکیده» یا «شکسته» به شخصیت خانم نمی خورد، از درون و بیرون همیشه تمیز بودند. همه چیزهایی که از او به یاد داریم فوق العاده بود. از خدا می خواهم روح بزرگ این هنرمند را با روح مطهر حضرت فاطمه زهرا (س) جمع کند.

بهناز شفیعی – گوینده رادیو او در مورد سرور تمیز خود گفت: «از صحبت با آنها واقعاً لذت بردم. من خیلی دوست دارم مردم خوب، شاد و قوی باشند، نگران نباشند و همیشه از سختی های زندگی حرف نزنند. مادر سفید پوستشان یکی از آنها بود. یک بار به خودم گفتم که ویژگی های آنها را تحسین می کنم و آنها را دوست دارم. احوالپرسی با آنها نیز بسیار دلگرم کننده بود. مادر مهربان و مهربان بود. قبل از اینکه تصمیم بگیرم گوینده باشم، صدای ناب آنها را می شناختم و دوست داشتم.

علیرضا دباغ مدیر سابق صدا و سیما و کارشناس فرهنگی وی در پایان این مراسم گفت: دوستانم در مورد رفتار خوب خانم پاک نشان صحبت های زیادی کردند. بخشی از برنامه ارمغان اردیبهشت که توسط همکاران سرزمین هنر در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، در مقابل حضار برگزار شد.

مریم قاسمی سردبیر برنامه ارمغان اردیبهشت بر این مراسم نظارت کرد و با مهمانان صحبت کرد.

سرور پاکشان گوینده اسبق رادیو صبح پنجشنبه ۲۶ خرداد بر اثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا