فرهنگی

«شاهزاده شامپیا» به کانون می‌آید

نمایش آهنگین «شاهزاده شامپیا» به نویسندگی منوچهر ‌اکبرلو و کارگردانی احسان مجیدی از روز ۱۳ بهمن در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون به صحنه می‌رود.

به گزارش اخبار ایران من به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر با تکنیک انگشتی، دستکشی، ماریونت، سایه و عروسک‌های خلاق تولید شده است.

نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» به نویسندگی و کارگردانی بهناز مهدی‌خواه که اجرای آن در تابستان ۱۳۹۹ پس از مدت کوتاهی به دلیل شیوع سویه‌های مختلف بیماری کرونا متوقف شده بود، مناسب گروه سنی خردسال و کودک است.

در خلاصه این نمایش آمده است: بازیگری با یک دامن خیلی بزرگ خودش را هنرمند معرفی می‌کند و می‌گوید با دنیای آدم‌ها سرو کار دارد، آدم‌هایی که دنیای‌شان هر کدام یک رنگ است، اما دنیای خود او رنگ و وارنگ است، مثل رنگین کمان… او توضیح می‌دهد که وقتی بچه بود دنیایش یک جورایی سیاه و سفید بود و یک اتفاق باعث شد دنیایش رنگی شود؛ اتفاقی که در کودکی‌اش افتاد.

نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» سال ۹۸ به‌عنوان نمایش برگزیده بخش خردسال مرکز ملی اسیتژ ایران معرفی شد.

همچنین در بیست‌وششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان نامزد دریافت جوایز بخش کارگردانی، بازیگری و طراحی صحنه شد و در پایان توانست عنوان بهترین بازیگر زن را از آن خود کند.

از دیگر موفقیت‌های این نمایش می‌توان به برگزیده بهترین طراحی لباس و تقدیر ویژه یونسکو در جشنواره کودک و نوجوان تفلیس (گرجستان) در سال ۲۰۲۲ و همچنین نمایش برگزیده جشنواره کودک و نوجوان بورسا (ترکیه) در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد.

عوامل نمایش «دنیای خیال‌انگیز من» عبارتند از: بازی دهنده و بازیگر: بهناز مهدی‌خواه، دستیار کارگردان: محسن ابوالفتحی، موسیقی: آرش سلگی، شاعر: آزاده فرهنگیان، طراح صحنه و دکور: مریم غلامی و بهناز مهدی‌خواه، طراح و سازنده عروسک: بهناز مهدی‌خواه، طراح پوستر و بروشور: یاسمن سلگی، طراح نور: محمدرضا شاملوفرد، طراح لباس: مریم غلامی، منشی صحنه: فاطمه صلواتی‌زاده، مدیر صحنه: مبینا افراسیابی، ساخت تیزر و افکت: فرزاد سلیمانی، حمیدرضا حسینعلی و علیرضا آقایی، عکاس: فرزاد سلیمانی، مهسا طهری و مسئول روابط عمومی: ریحانه مطهری.

اجرای این نمایش از روز پنج‌شنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله آغاز می‌شود و به مدت یک ماه بر روی صحنه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا