فرهنگی

ضرغامی فرش را به خانه‌اش برمی‌گرداند؟

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی با ادعای بیمه تامین اجتماعی 44 هزار صنعتگر از گفتگو و بررسی برای بازگرداندن فرش به خانه اصلی خود خبر داد.

به گزارش اخبار ایران من، سید عزت الله ضرغامی در حاشیه بازدید از غرب استان مازندران، بازدید از فعالیت های گردشگری تکمیل شده در این منطقه، روز جهانی صنایع دستی را تجلیل کرد و گفت: کار فرش یکی از شناخته شده ترین هاست، نمونه هایی از کار. شرکت ها به مکانی آرام نقل مکان کرده اند.

بیشتر بخوانید:

به فرش به عنوان یک هنر نگاه کنید نه یک کارخانه!

وی صنعتگری را سنگر جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: هنر به ما افتخار می کند، جدای از این که یک هنر شناخته شده و مهارت صنعتی است و از 460 هنرمند در سراسر جهان، 299 هنرمند در ایران هستند. در محل کار. .

ضرغامی افزود: به جرات می توانم بگویم که صنایع دستی کشورمان در سطح جهانی پیشتاز است، صنایع دستی جدا از مهارت و دانش نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی بهتر برای رفع این مشکل گفت: حدود 520 هزار نفر شناسایی شده و به طور فعال مشغول به کار یدی هستند و بیش از 500 هزار نفر دیگر نیز در این سامانه نبوده و شناسایی شده اند. در مورد صنعتگران

وزیر گمرک، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: به زودی تمامی مجوزها را حذف خواهیم کرد. 266 دوره در سیستم گنجانده شده است و آنها به سادگی اعلام می کنند که می خواهند مجوز بگیرند که نشان دهنده چشم انداز تغییر کار یدی است.

وی گفت: تحول در صنایع دستی برای ما امری بسیار مهم است، صنایع دستی باید استفاده شود و در تریلی قرار گیرد. تغییر در ظاهر و ظاهر برای ما مهم است، در حال حاضر برند و جایگاه ما ضعیف بوده و هیچ وقت اهدایی انجام نشده است.

مهندس ضرغامی با اشاره به اینکه پیشرفت های اساسی در زنجیره تامین انجام شده است، افزود: همه امامزاده های این کشور از بازارچه های صنایع دستی ما حمایت می کنند و بحث را با تعاونی ها از سر گرفته ایم.

وی درباره بیمه صنعتگران نیز گفت: 44 هزار صنعتگر بیمه تامین اجتماعی و حدود 3 هزار نفر دیگر در رتبه ها و سطوح مختلف بیمه هستند اما این میزان در جمهوری اسلامی ما مناسب نیست تا مشکل بیمه کار یدی حل شود. بله، اگر کار یدی سودآور باشد، موضوع بیمه حل می شود.»

وزیر فرهنگ، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: امروز صنایع دستی بیمار است، دست به دست هم بدهیم تا وقتی بیدار شدند بیماران بیشتری را شفا دهند و اقتصاد را التیام بخشند، همه دستگاه ها کمک کنند.

وی همچنین گفت که ارتقای مهارت های ارتباطی در بخش های مختلف برای این وزارت ضروری است.

مهندس ضرغامی گفت: بیشتر مناطق گردشگری را دوستداران طبیعت و گردشگران طبیعت گردی تشکیل می دهند. سفر یکی از وظایف ماست، باید زمان زیادی را صرف بازدید از جاذبه های خاص مازندران کنیم.

وی در پایان گفت: در سفر رئیس جمهور به غرب مازندران و فرودگاه رامسر رفتم و دستور ساماندهی فرودگاه با تجهیزات مدرن و تجهیزات هوانوردی به دستگاه های ذیربط منتقل شد. سفرهای هوایی یکی از مهم ترین گردشگران است. جاذبه‌ها، که مستلزم بدهی زیادی است.»

فرش، یکی از مواردی است که اگرچه سنتی است، اما ارزش اقتصادی بیشتری نسبت به سایر اقلام صنایع دستی دارد و در سیاست گذاری بیشتر به اقتصاد توجه دارد. اما این ایده ها چقدر درست هستند و چگونه باید به آنها نگاه کنیم؟

با آغاز به کار سید عزت الله ضرغامی، طرح جداسازی مرکز ملی فرش ایران از وزارت صلح و الحاق به وزارت امور فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر شد. این طرح که اردیبهشت ماه امسال توسط رئیس مرکز ملی فرش لغو شد، به نظر نمی رسد با توجه به تاکیدات جدید وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی بر بازگرداندن مرکز ملی فرش لغو شده باشد. . به وزارت

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا