فرهنگی

فرصت شانس کسب مدال را نباید از دست می‌دادیم/ مشکلات وزنه‌برداری تمام نشده است

چه کسی در گفتگو با آنا 3 مدال طلای آسیایی دارد:

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی گفت: در دسته 109 کیلوگرم شانس کسب مدال طلا را داشتیم و نباید به راحتی آن را از دست بدهیم.

رسول معتمدی در گفت وگو با خبرنگار تیم ورزشی خبرگزاری آنا، درباره مسابقات آسیایی و کسب سه مدال طلا در این رقابت ها گفت: پس از پایان بازی های کشورهای اسلامی، اردوی تیم ملی با توجه به اینکه فاصله کمی بین مسابقات دو و حدود یک ماه بعد مسابقات آسیای منامه برگزار شد و معلوم نبود در مسابقات شرکت کنم یا خیر. اما با تصمیم کادرفنی تصمیم گرفتم در این مسابقات شرکت کنم تا قبل از مسابقات بین المللی تست بگیرم.

برای بهبودی، 109 پوند وزن داشتم

وی در پاسخ به این سوال که چرا در وزن 109 کیلوگرم وزنه زد، گفت: رقبای من در مسابقات جهانی گور میناسیان ارمنی که به تازگی تغییر تابعیت داده و در ارمنستان وزنه زد و فارس آلباچ از قطر هستند. با تصمیم کادر فنی و برای ریکاوری بهتر زندگی و عدم کاهش وزن تصمیم گرفت در دسته 109 کیلوگرم وزنه بزند. بله، من در روز وزن کشی دقیقاً 103 کیلوگرم بودم و با کمترین وزن در گروه روی تخته رفتم. با این حال، طبق قضاوت کارگران مدرن، من در این گروه ثروتمند بودم.

نباید شانس مدال را از دست می دادیم

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی گفت: در دسته 109 کیلوگرم شانس کسب مدال داشتیم و نباید این شانس را از دست بدهیم. در دسته 102 کیلوگرم دو وزنه بردار داشتیم به همین دلیل چنین تصمیمی گرفتند. ضمن اینکه حضور در دسته 109 کیلوگرم برای من چالش جدیدی بود و رقابت سختی به حساب می آمد. با این حال باید خدا را شکر کرد که توانستیم در رده های مختلف این مسابقات به مدال طلا دست پیدا کنیم. هدف اصلی ما مسابقات بین المللی است که المپیکی هم محسوب می شود و باید با تمام توان در این مسابقات شرکت کنم تا بتوانیم امتیازات لازم را جمع آوری کنیم.

قبل از مسابقه کمی مصدومیت داشتم

معتمدی در پاسخ به این سوال که او ثروتمندترین مرد ایران بود و بقیه مجروح شدند، گفت: همه سنگین وزن ها تلاش کردند، برخی سنگین وزن ها مثل علی داودی قبل از اعزام مصدوم شدند. درست است که من خودم کمی مصدوم شدم اما مانع من نشد و تاثیری در عملکردم نداشت.

جایگاه من در مسابقات جهانی سنگین خواهد بود

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مسابقات بین المللی شرکت می کند یا خیر، گفت: کادر فنی در این خصوص تصمیم گیری می کند. رفتن به مسابقات جهانی بسیار سخت است. در این مدت دو مدال طلای بازی های کشورهای اسلامی و مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کردم و باید در سطح جهانی عملکرد خوبی داشته باشم. تصمیم گرفته شده تیم خوبی به مسابقات بین المللی اعزام شود. این مسابقات نیز جزو مسابقات انتخابی المپیک محسوب می شود و برای همه کشورها اهمیت دارد.

وزنه برداری خوب پیش رفته است، اما همچنان با چالش هایی روبرو هستیم

معتمدی در پاسخ به این سوال که آیا شرایط وزنه برداران نسبت به گذشته بهتر شده است، گفت: تیم مدیریتی تمام تلاش خود را می کند تا نسبت به گذشته شرایط بهتر شود. در گذشته با مشکلات زیادی مانند اسکان، نبود غذای مناسب و سالن تمرین مواجه بودیم. اما الان اوضاع بهتر از قبل شده است، اما به این معنا نیست که مشکلات تمام شده است، ما با مشکلاتی مواجه هستیم، اما تیم مدیریتی در تلاش است تا بهترین محصولات را برای سنگین‌بران فراهم کند. قبل از شروع مسابقات آسیایی اردوی برگزار شده در بابلسر شرایط خوبی داشت اما این کافی نیست. وزنه برداری برای برون رفت از این وضعیت رکود نیازمند حمایت بیشتر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است.

انتهای پیام/4057/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا