فرهنگی

محسن تنابنده نامزد جوایز فیلم آسیا شد

محسن تنابنده برای فیلم «جنگ جهانی سوم» نامزد بهترین بازیگر مرد جوایز فیلم آسیا شد.

به گزارش اخبار ایران من، شانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیا امروز ۲۵ دی ماه فهرست نامزدهای ۱۶ رشته را اعلام کرد که فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی نامزد دریافت جایزه محسن تنابنده در رشته بهترین بازیگر مرد شد.

به گزارش سین ایران، محسن تنابنده پیش از این جایزه بهترین بازیگر مرد برای این فیلم را از بخش افق جشنواره فیلم ونیز و جشنواره جهانی سینما در لس آنجلس دریافت کرده است.

این رویداد معتبر که در سال 2013 توسط سه جشنواره فیلم در هنگ کنگ، توکیو و بوسان تأسیس شد، میزبان مراسم اهدای جوایز امسال در روز یکشنبه 21 مارس/12 مارس در هنگ کنگ خواهد بود.

فهرست نامزدها شامل 81 نامزدی برای 30 فیلم از 22 کشور است، فیلم کره ای “انتخابات چپ” به کارگردانی پارک چان ووک با ده نامزدی در شانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی، پیشروترین فیلم آسیایی است.

فیلم‌های «او تصمیم گرفت برود»، «مرا بران» از ژاپن، «شاعر» از قزاقستان، «پونیین سلوان: قسمت اول» از هند و «وقتی امواج رفتند» از فیلیپین نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شدند. هیروکازو کوره. – ادا از فیلم دلال، پارک چان ووک از فیلم “او تصمیم گرفت برود”، ریوسکه هاماگوچی از فیلم “ماشین من را برانید”، دارژان امیربایف از فیلم “شاعر” و دیوی چو از فیلم ” بازگشت به سئول» از کامبوج نامزد بهترین کارگردانی شدند.
در بخش بهترین موسیقی، بهمن قبادی و ودت یلدریم برای فیلم چهار دیواری ساخته ترکیه و انگلیس نامزد شده اند.

ژانگ ییمو، هنرمند مشهور چینی، رئیس هیئت داوران این جایزه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا