فرهنگی

مسابقات بسیج یکی ‌از شیوه‌های نشر قرآن در میان ‌بسیجیان است

معاون پرورشی و تربیتی بسیج مصطفی مستین جزئیات مرحله نهایی بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن با بسیج عترت را تشریح کرد.

به گزارش اخبار ایران من، حجت الاسلام والمسلمین احسان رضایی صبح امروز در راهپیمایی فرهنگ حضرت ولیعصر(عج) اظهار کرد: در سال 1400 حوزه 28 قرآن و عترت بسیج بود. مسابقات برگزار شد اما مرحله ملی که قرار بود در پایان سال گذشته برگزار شود به دلیل ماهیت کرونا برگزار نشد و تا سال 1401 متوقف شد. اما کار جزء 29 قرآن کریم رقابتی در این کشور از ابتدای سال جاری آغاز شده است.

وی افزود: مرحله بین المللی بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن با عترت بسیج از 31 تا 23 تیرماه برگزار می شود.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه 200 متسابق در مرحله نهایی شرکت می کنند، گفت: مسابقات قرآن از چند جهت حائز اهمیت است که بحث بزرگ شدن و آموزش در کتب قرآن و اسلام یکی از مهمترین موارد است. بسیج . هدف از برگزاری این مسابقات توسعه و تقویت مهارت های سواد قرآنی در مطالب بسیج است.

وی افزود: در گذشته افرادی که در مسابقات قرآن این کشور شرکت می کردند در مسابقات قرآن و عترت بسیج که برگزار می شود نیز شرکت می کردند و شرکت کنندگان در مسابقات قرآن بسیج پس از آن از لشگرهای بسیج انتخاب شدند. شرکت در مسابقات این تغییر در سال های آینده اتفاق خواهد افتاد.

جانشین رئیس بسیج مصطفین گفت: هزار واحد قرآنی بسیج در مساجد برای آموزش مردم راه اندازی شده و بیش از 100 واحد دارالقرآن بسیج در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه این مسابقات امید خود را به ارتقای آموزش قرآنی در بین گروه های بسیجی ایجاد کرده است، گفت: در بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن با عترت بسیج سراسری 2000 نفر شرکت کردند و در مسابقات کشوری 200 نفر برگزیده شدند. آخرین. در هفته آینده رقابت بین 10 نفر برتر هر رشته آغاز خواهد شد. حفظ، تکرار، تجوید و ترتیل مطالعات فردی هستند. در این مسابقه یک بخش خانوادگی هم داشتیم که هفته آینده خدمات پدران، مادران و فرزندان ارائه می شود، 10 خانواده به رقابت می پردازند و از سه خانواده تجلیل می شود. در مرحله گروهی 10 تیم به مصاف هم خواهند رفت.

وی اعلام کرد: همچنین بخش ویژه ای با موضوع فکر و مهارت در مسابقه تدوین شده است که محتوای آن در راستای روش های مختلف حفظ قرآن و اقامه قرآن است.

به گفته حجت الاسلام رضایی، در این منطقه از مسابقات، تیمی متشکل از بازیگران کشورهای مختلف دعوت شده است و از ابتدا تا پایان مسابقه، بازی ها تنها توسط یک نفر انجام شده است. تیم

نائب رئیس بسیج مستضعفین در پایان گفت: مرحله نهایی مسابقات قرآن و عترت بسیج در محل مجتمع فرهنگی 5 آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا