فرهنگی

نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شد

جلسه مشاوران هیات وزیران در امور ایثارگران برگزار شد

جلسه فوق العاده دویست و سه مشاور هیات وزیران در امور ایثارگران در سالن همایش شهید رسول زاده برگزار شد.

به گزارش اخبار ایران من، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد، مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت درباره ماده (ک) تبصره 9 بودجه گفت: قانون 1401 جهان: از جمله قوانینی که هدف آن ترویج و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، می توان از آن استفاده کرد، این مصوبه قانون بودجه سال 1401 جهان است که گفته می شود سختگیرانه ترین است. و قانون کاربردی قابل خواندن .
حجت الاسلام کاویانی راد ادامه داد: بر اساس این بند باید یک درصد از اعتبارات هزینه شده سازمان صرف ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شود.
مديركل دبيرخانه شوراي عالي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت تاكيد كرد: معتقديم با ​​تأخير در اين تصميم در سال جاري و تصويب در بودجه سال 1402 به پايان مي رسيم. شاهد پیشرفت و حرکت عظیم همه سازمان ها برای تشویق و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در کشور باشیم.
در این نشست رضا رحیمی نسب دبیر هیات وزیران مشاور در امور ایثارگری نیز بر اهمیت حفظ و پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: در این جلسه که به صورت فوق العاده و در مراسم درخواست دبیرخانه در خصوص بند (ک) اطلاعات 9 قانون بودجه 1401 کل کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رحیمی نسب با بیان اینکه یک دهم پولی که دستگاه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ساماندهی مسائل ایثارگران کمک می کنند در بودجه امسال به وضوح قابل مشاهده است، تصریح کرد: این موضوع طی شده است. تا کنون که متاسفانه نتیجه ای نداشته و مهم بوده است تا مشاوران وزرای آسیب دیدگان موضوع را بررسی و پیگیری کنند و به عنوان دبیر گروهی که برای اعطای این وام در سازمان ها ایجاد شده است عمل کنند. .
دبیر شورای مشورتی وزیر در امور ایثارگری ادامه داد: برنامه هایی که در این زمینه تهیه شده در اختیار مشاوران وزیر قرار گرفته است و معتقدیم در ماه های باقی مانده از سال جاری بتوانیم این امر را اجرایی کنیم. درصد در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر است.
مشاوران وزرا در امور ایثارگران نیز در این دیدار به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای رسیدگی به مسائل ایثارگران پرداختند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا