فرهنگی

همایش پیشکسوتان دفاع مقدس لرستان برگزار می‌شود

اخبار ایران من/لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان از برگزاری گردهمایی رزمندگان دفاع مقدس این منطقه در هفته دفاع مقدس در مصلی الغدیر خرم آباد خبر داد. .

محسن رشیدی در گفت وگو با اخبار ایران من، در خصوص در پیش بودن هفته ایمنی پاک، اظهار کرد: مراسم گرامیداشت هفته ایمنی پاک در 36 منطقه آسیب پذیر لرستان برگزار می شود.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس لرستان در بخشی از سخنان خود با توجه به پیشرفت خوب آثار دفاع مقدس استان گفت: موزه منطقه پنج باید توسط نهاد ریاست جمهوری در همان محل افتتاح می شد. اما چهار منطقه دیگر در حال حاضر آماده نیستند و به همین دلیل افتتاح این اماکن در هفته دفاع مقدس نیست.

وی با تاکید بر اینکه موزه دفاع مقدس لرستان دومین موزه دفاع مقدس در کشور است، افزود: این موزه در مهرماه سال 1388 بر روی تپه شهدای گمنام خرم آباد راه اندازی شد، اما بنا به دلایلی از جمله کندی پیشرفت و گذر زمان. – خرابه های طبیعی این موزه هنوز افتتاح نشده است.

مدیرکل آثار و انتشارات دفاع مقدس لرستان غبارروبی گلزار شهید، راهپیمایی ارتش در شهرستان لرستان با موتور سیکلت در شهرهای لرستان، نواختن زنگ اعتراض در مدارس ناحیه، پخش موسیقی خیابانی، نشست افسران ارتش و نماینده ولی فقیه منطقه در سخنرانی پیش از خطبه های 84 مسئولین منطقه در پایتخت و شهرستان های منطقه، تجلیل از خانواده های جانباختگان در نماز جمعه، ارائه خدمات پزشکی و ارتش در مسجد الغدیر در قالب «شمیم خمیت» رونمایی از کتاب جدید دفاع مقدس از برنامه های هفته دفاع مقدس در لرستان قرائت شد.

شرکت نیروهای مسلح و سازمان های دولتی در مراسم ختم رحلت پیامبر اکرم (ص)، برگزاری اجتماع فرهیختگان تحت عنوان جهاد تابعین، دیدار با خانواده معظم شهدا، تجلیل از سربازان. سربازان، شرکت در جلسه آموزشی امنیتی، شرکت در مراسم ختم ترور امام رضا. ق)، دیدار و تجلیل از خانواده های جانبازان و ایثارگران و برگزاری نشست تجلیل از سران عشایر و مهاجرین در پایتخت منطقه، همایش بانوان انقلاب، تجلیل از بانوان پیشکسوت حفاظت مقدس در پایتخت منطقه، اعزام 20 تیم بهداشت و درمان و داروی رایگان در مناطق. مسئولین شهدای مدافع حرم در کنار مردم از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در لرستان است.

رشیدی همچنین به دیدار پیشکسوتان دفاع مقدس با فرمانده معظم انقلاب اسلامی که باید در هفته دفاع مقدس در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شود، اشاره کرد و ادامه داد: این برنامه در محل همون روش. زمان در مسجد الغدیر خرم آباد از طریق ویدئو کنفرانس با نیروهای رزمنده.

وی گفت: در پی تصویب جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر اصول حراست مقدس لرستان، تمامی دستگاه های شرکت کننده تاکنون با موفقیت کار خود را انجام داده اند تا جلسه تکریم مقام معظم رهبری برگزار شود. جانبازان

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه هفته گذشته با نمایندگان استانداری، صدا و سیمای مرکز استان، اداره برق و مخابرات در محل جلسه مثلا در مصلی الغدیر جلسه داشتیم، گفت: : در جلسه، موضوع ارتباط از طریق ویدئو جلسه، نورپردازی محل جلسه، کیفیت صدا و تصویر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا