فرهنگی

وزیر میراث فرهنگی از جزیره آشوراده بازدید کرد

اخبار ایران من/ گلستان وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی صبح امروز از جزیره آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای خزر در بندرترکمن بازدید کرد.

مهندس سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صبح امروز جمعه 13 اسفندماه به همراه رحمان فرمانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با قایق وارد جزیره آشوراده شد و از تنها جزیره آشوراده بازدید کرد. جزیره ایرانی دری.

در این مسیر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه گلستان گزارشی از جاذبه های گردشگری ویژه جزیره آشوراده ارائه و جزییات برنامه گردشگری این منطقه را تشریح کرد.

آشوراده به عنوان تنها جزیره ایرانی در دریای خزر یکی از طبیعی ترین و توریستی ترین مقاصد شمال کشور است.

این جزیره از خط ساحلی گرمسیری و از غرب بندر ترکمن از شمال به دریای خزر، از شرق به تنگه چپاق آغلی و از غرب به مسیر طبیعی خزینی و ادامه شبه جزیره میانکاله برخوردار است. و از جنوب به خلیج گرگان می رسد.

اداره کل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان تاکنون 12 میلیون و 700 میلیون ریال از منابع طبیعی منطقه برای پاکسازی دریا و سواحل آشوراده هزینه کرده است.

نورپردازی استخر، ساخت 6 سرویس بهداشتی، کمپینگ، 7 آلاچیق، نورپردازی در فضای باز، نصب تجهیزات فیبر نوری از بندر ترکمن تا جزیره آشوراده از فعالیت های این دفتر در جزیره آشوراده بوده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا