کاخ سفید: یک طرح آتش‌بس تحویل حماس شده است

کاخ سفید: یک طرح آتش‌بس تحویل حماس شده است

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد ویلیام برنز، رئیس سیا برای گفت‌وگو درباره توافق آتش‌بس و تبادل اسرا در قاهره بوده و بازگشته است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، «جان کربی» سخنگو و هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به‌وقت محلی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: رئیس سیا برای انجام “یک دور جدی مذاکرات” در قاهره بود.

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا ادعا کرد که در پایان مذاکرات روز گذشته در قاهره، طرحی به حماس ارائه شده که پاسخ به آن نیازمند چند روز زمان خواهد بود.

کربی تصریح کرد: جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا علاوه بر درخواست از نخست‌وزیر اسرائیل در تماس هفته گذشته خود، برای تقویت مذاکرات و رسیدن به توافق آتش‌بس، نامه‌هایی به امیر قطر و رئیس‌جمهور مصر ارسال کرد تا از آنها بخواهد که «حماس را برای اجرای توافق تحت فشار قرار دهند.»

این سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره پاسخ ایران به حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق سوریه و شهادت ۲ مستشار نظامی ایران و ۵ افسر همراه آنان گفت که «ایالات‌متحده همچنان آن را یک تهدید فعال می‌داند.»

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا بار دیگر تأکید کرد که واشنگتن هیچ نقشی در عملیات علیه کنسولگری ایران در دمشق سوریه نداشته است.

دکمه بازگشت به بالا