فرهنگی

یک جایزه تشویقی برای فیلم‌های جشنواره فجر

کمتر از یک ماه مانده به آغاز جشنواره فیلم فجر و با وجود اینکه هیچ خبر رسمی از این رویداد و یا اسامی فیلم های برگزیده منتشر نشده است، این خبرگزاری اعلام کرد: لزوم تماشای این فیلم. در سال 1402 و فیلم های موجود در جشنواره چهل و یکم فجر خواهد بود.

به گزارش اخبار ایران من، روح الله سهرابی – مدیرکل نظارت بر پخش و پخش سازمان سینمایی – با اشاره به روابط عمومی سازمان سینمایی با اعلام این مطلب توضیح داد: طبیعتا آن دسته از فیلم هایی که در جشنواره فجر شرکت نکردند. یا اگر. اگر بعد از چند ماه از امتحان غیبت کنند، در اولویت آزمایش قرار می گیرند.

وی با توجه به شرایط خاص اکران و لزوم آمادگی برای مدیریت فیلم‌هایی که در خط اکران قرار دارند و پیگیری‌های صورت گرفته توسط انجمن سینما، شورای راهبردی اکران و انجمن صنفی در ماه‌های گذشته، افزود: : با هدف حمایت از اکران فیلم های سینمایی مشوق های مختلفی از جمله کمدی در تلویزیون، لغو زمان تماشا در صورت فروش و سایر مشوق ها برای فیلم هایی که قرار است اکران شوند در نظر گرفته شده است. اکران در این زمان و آثاری که در این زمان اکران شده اند تا حد امکان از این مشوق ها بهره مند خواهند شد.

سهرابی گفت: اقدامات اعضای شورای اصناف باعث شده تا در برخی از ماه ها با فروش کم نظیر ماه های محرم و صفر، ویترین ها تبلیغ شود و در هفته های دیگر رکورد جدیدی از خود برجای بگذارد که این ستایش و قدردانی.” در عین حال بسیاری از پروژه های دیگر که فرصت رصد داشتند به دلیل ماهیت خاص مردم تمایلی به رصد نداشتند و با وجود مشوق های ارائه شده فرصت مهم رصد را از دست دادند.

مدیرکل اداره عرضه و نمایشگاه سازمان سینمایی گفت: با توجه به حرکت فیلم ها و لزوم مدیریت حرکت حرکت جنبش جنبش مدیریت حرکت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت مدیریت کایندتسد ما از اداره ی اداره ی اداره ی اداره ی اداره ی اداره ی مدیریت اداره ی اداره ی مدیریت. لازمه اکران در سال 1402 باید آثار موجود در جشنواره فیلم فجر باشد.

به گفته وی، طبیعتاً فیلم هایی که در جشنواره فجر شرکت نکرده و یا چند ماه از اکران بازمانده باشند، در اولویت قرار خواهند گرفت.

تاکید سهرابی بر وجود مشوق هایی مانند کمدی در تلویزیون، زمانی که در مطالب سازمان سینمایی آمده بود که اخیراً بازیگران فیلم هایی مانند «جزیره فضا» و «تفق یک و نیم» از کمدین هایشان انتقاد کردند. در تلویزیون نشان داده نمی شود به عنوان مثال مشاور و کارگردان فیلم «جزیره فضایی» گفته است که در برنامه تلویزیونی از شخصیت معروف این منطقه غفلت شده است و خبرنگاران خواستار حذف برخی از این افراد از مدرسه بودند.

علاوه بر این، به دلیل جعبه، گفته می شود مشکل برخی از فیلم ها برای گرفتن مجوز نمایش به تحقیق ختم می شود، از جمله فیلم «چپ و راست» که اخیراً این کمدی سیاسی منتشر نشده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا