مردم و اجتماع

آتش سوزی گسترده در یک بارانداز در بزرگراه آزادگان

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش سوزی یک هیزم شکن در آزادگان خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با اخبار ایران من، اظهار کرد: ساعت 2:01 بامداد امروز 24 تیرماه وقوع یک فقره آتش سوزی در انباری که زمانی دارکوب بود به سامانه 125 آتش نشانی و ایمنی اعلام شد. در تهران. با توجه به ابعاد آتش سوزی، چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این بندر در بزرگراه آزادگان، خیابان غفاری واقع شده است، گفت: منطقه خارج از حریم سازمان آتش نشانی تهران است اما طبق سیاست سال گذشته آتش سوزی های منطقه همیشه تحت پوشش است. آتش نشانی تهران که مسئولیت اداره منطقه و مناطق اطراف و همان منطقه را بر عهده دارد. شهرک ها و انبارهای صنعتی زیادی وجود دارد اما هر از چند گاهی آتش سوزی های ریز و درشت رخ می دهد که به نظر می رسد نشان دهنده عدم کنترل بر نوع فعالیت و فعالیت این مشاغل است. آتش سوزی هایی که گاهی اوقات اتفاق می افتد پول زیادی به همراه دارد.

ملکی گفت: آتش نشانان با حضور در محل عملیات را آغاز کردند. محل تلفات بیش از 5000 متر مربع وسعت داشت و چندین پالت چوبی در برخی نقاط تا ارتفاع 6 یا 7 فوت از یکدیگر آویزان شده بود. یک یا دو بام هم بود که محل استراحت کارگران بود.

وی ادامه داد: حدود 2000 متر از این پالت ها که کاملاً متراکم شده بودند و فاصله کمی داشتند، مشتعل شدند. هنگامی که فاصله مناسبی بین پالت ها وجود نداشته باشد، آتش به سرعت گسترش می یابد. آتش به سرعت گسترش یافت و آتش نشانان از چند جهت کار خود را آغاز کردند و آتش را تحت کنترل خود درآوردند. آتش نشانان چهاردانگه در محل حاضر شدند.

ملکی گفت: در جریان این حادثه به کسی آسیب یا مصدومیت وارد نشد و آتش خاموش و از سرایت آن به سایر ادارات و انبارها و تخلیه فوری دقایق ابتدایی جلوگیری شد.

وی افزود: در ساعت 03:21 کار آتش نشانان تهران به پایان رسید و وظیفه حفاظت و تخریب محل به آتش نشانان چهاردانگه واگذار شد.

ملکی در خاتمه گفت: نظارت بر فعالیت های بخش و همچنین شهرک های صنعتی با تمرکز بر ایمنی مراکز آموزشی و انبارهای آنها حائز اهمیت است. شاید امنیت انبارها و محل کار افزایش یابد یا تجهیزات دفاع شخصی و آتش نشانی داشته باشند تا در همان دقایق اول شروع به کار کنند تا از شهر یا شهرهای همجوار دلگرمی به همراه داشته باشند. در غیر این صورت هر دقیقه آسیب بیشتر می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا