مردم و اجتماع

آخرین وضعیت سومین توله یوز «ایران»

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اظهار نظر درباره تغییر توله سوم در چند روز گذشته، از مشخص نشدن نام «پیروز» این سگ خبر داد.

حسن اکبری در گفت وگو با اخبار ایران من وی در مورد وضعیت توله سوم گفت: در سه روز اخیر وضعیت نوزاد رشد قابل توجهی داشته است و امیدواریم بتواند کاهش وزن خود را نسبت به سن طبیعی و بالغ برگرداند. یک وضعیت پایدار.”

معاون سازمان حفاظت محیط زیست طبیعی، تاریخچه سومین توله سگ را از زمان انتقال به سازمان محیط زیست مرکزی تهران تشریح کرد و توضیح داد: از زمان مهاجرت این سگ، اتفاقاتی در زمینه سلامتی او افتاده است.

وی افزود: با جمع بندی تمامی تجربیات و نظرات دامپزشکان به ویژه با مشورت دکتر کالدول دامپزشک در آفریقای جنوبی کار امداد و تغذیه را ادامه می دهیم.

ما در دنیا شیر خشک مخصوص خرگوش نداریم

اکبری افزود: شیر خشک یوزپلنگ با کیفیت و منحصر به فرد در دنیا وجود ندارد و هر شیری که تولید شود می تواند برای میمون ها مشکل ایجاد کند.

قائم مقام گفت: تاکنون از چهار نوع شیرخشک استفاده کرده ایم که اولی ایرانی و سه نوع دیگر خارجی است اما تقریبا هر چهار نوع آن مشکل هضم و تولید داشته است. اداره امور محیط زیست

وی گفت: یوزپلنگ نسبت به سایر گربه ها گونه ای بسیار مقاوم است و سگ یوزپلنگ سوم نیز بسیار تهاجمی است و به دلیل ظاهرش نیاز به مراقبت زیادی دارد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست طبیعی کشور با اشاره به اینکه از زمان انتقال توله سوم به تهران تمام انرژی برای درمان و غذا دادن به توله سگ استفاده شده است، گفت: طبق گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همه نیروها، گروه ها، برخی مادی گرا هستند. مردم حاضر به همکاری با یکدیگر به عنوان یک تیم نبودند، اما همه به گروه پیوستند.

در خصوص اقدامات علیرضا شهرداری و دکتر. آمالویی در نگهداری توله سگ با دکتر. شهردار – دامپزشک اداره حیات وحش – گفت: حدود یک ماه گذشته بچه ها به تهران منتقل شدند، آنها به صورت تمام وقت مشغول به کار بودند. نگهداری از توله سگ سوم.

اکبری به کار تحقیقاتی اشاره کرد و هیچ مدل مشخصی در این فرآیند ندارد و توضیح داد: همه اینگونه اشتباه کرده اند، اگرچه دکتر کالدول گاهی اوقات یک داروی تجویزی را تصحیح می کند، بنابراین این یک پروژه تحقیقاتی است و قطعی ندارد. و مدل سازگار. در این مورد، سیستم جدید.” توضیح دادیم و ادامه خواهیم داد. پروتکل هایی که به تازگی تعریف شده اند دارای ایراداتی هستند که گاهی برای کودک مشکل ایجاد می کند.

وی درباره روش هایی که به سومین توله سگ منتقل کرده است، گفت: در این مدت به توله ها آموزش داده ایم که به طور مکرر سونوگرافی یا اندام های گرافیکی داشته باشند و با داروهایی مانند آنتی بیوتیک و مکمل های مختلف و … تغذیه می شوند. گوشت توسط فرآیندهای تولیدی کمک می کند.”

اکبری تاکید کرد: با این روش ها برنامه ای ویژه و در نهایت با مشورت دکتر کالدول تولهویز سوم توانست در کمترین و آسیب پذیرترین شرایط زنده بماند و به مرحله تخصص یا کنسرو برسد.

وزن توله سگ نصف وزنش است

وی درباره کم وزنی نوزادان در هنگام تولد به دلیل ناسازگاری شیرخشک گفت: در حال حاضر وزن فرزند سوم حدود یک کیلوگرم است و اگر بیش از دو کیلوگرم وزن داشته باشد نیمی از آن وزن دارد که این کاهش وزن به دلیل کاهش وزن است. به رژیم خاصی که برای توله تعبیر می شود و عمداً مصرف شیرخشک را برای زنده نگه داشتن آن کاهش می دهد تا توله بتواند به سادگی از مرحله عبور کند و به خوراک دام برسد.

معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست درباره رژیم غذایی توله سگ ها گفت: خرگوش ها چند روزی است که با استفاده از کنسروهای مخصوص از تغذیه با شیر گرفته تا حیوانات این روند را طی می کنند. از زمان نوشیدن این قوطی ها نسبت به قبل به حد قانونی رسیده است. اگر این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارد و شروع به خوردن گوشت کند، به بن بست می رسد که ما را راحت تر فکر می کند.

وی تاکید کرد: بین سه تا چهار ماهگی که تغییراتی در بدن حیوان ایجاد می شود، بخش بسیار مهمی از زندگی توله سگ است، بنابراین تلاش سازمان برای مهار تمام توان داخل و خارج سازمان، دوستداران حیوانات و کارشناسان است. در این کار ماهر است.زمانی که بتواند جان سگ سومی را نجات دهد.

اکبری با قدردانی از زحمات تمامی کسانی که این سازمان را در نجات سگ سوم یاری کردند، گفت: باید تمام تلاش خود را برای حفاظت از گونه های در معرض خطر به کار گیریم. حفظ گونه ها و زیستگاه ها، بیماری های حیات وحش و حفاظت از گونه های در حال انقراض نیز حائز اهمیت است و نباید انرژی، زمان و هزینه زیادی صرف یک پروژه خاص کرد و از سایر مسائل غافل شد.

نگهداری توله سگ تا چهار ماه در “پرسان”

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست طبیعی بودن توله سگ را عنوان کرد: در ضمن به خاطر فضا، مراقبت و درمان، توله سوم پردیسان را به مدت چهار ماه نگهداری می کنیم، چون نظارت خیلی خوب است و اگر توله سگ سالم و زنده باشد، برنامه ای برای انتقال توله به محل پرورش یوزپلنگ در آسیا خواهیم داشت.

تغییرات در صفحه “توران” مورد نیاز است.

اکبری در صفحه «توران» اظهار داشت: با توجه به سیستم‌ها و ایده‌های موجود در دکتر. کالدول و نظرات همکارانش، باید تغییراتی ایجاد کنیم تا بهترین مکان برای نگهداری و پرورش میمون ها را در این صفحه پیدا کنیم.

وی در مورد روند تدوین سیاست استفاده از حمایت از خرگوش در کشور و برگزاری جلسات گفت: تا کنون به طور خلاصه این روند را جمع بندی کرده ایم و جلساتی برای نهایی شدن آن برگزار شده است. ما در زمینه محیط زیست یوزپلنگ اقدامات ایمنی دیگری مانند اضافه کردن تجهیزاتی مانند موتورسیکلت و امنیت و … را انجام داده ایم، اما با پولی که در اختیار داریم، متأسفیم که نمی توانیم به اندازه کافی کار کنیم. نجات یوزپلنگ

“موفقیت” را نباید به عنوان نام یک خرگوش اعلام کرد

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اعلام نام سومین توله سگ به نام «پیروز» از سوی شهرک – نگهدارنده یوزپلنگ – توضیح داد: نامی اعلام نشود.

وی افزود: شکی نیست که آقای شهرداری برای نجات توله سوم تلاش زیادی کرده و در بین علاقمندان حمایت زیادی از سازمان کرده است.

اکبری تاکید کرد: این کار خاصی برای مراقبت و نگهداری از یوزپلنگ نبود – که از سوی معاونت محیط زیست پیگیری می شود – و بهتر بود توافق قبلی صورت می گرفت، تبصره مهمی را در نظر داشتند.

معاون محیط زیست طبیعی وزارت محیط زیست گفت: بدیهی است که ایده آقای شهرداری برای ما بسیار مهم و حائز اهمیت است، اما از آنجایی که این یک کار تبلیغاتی و آموزشی است، موضوع باید توسط ایشان روشن شود تا نظر نهایی خود را اعلام کنند. سازمان محیط زیست.

اکبری با بیان اینکه این موضوع پیش پا افتاده است، گفت: این مسائل آنقدر مهم نیست که منجر به دودستگی یا اختلاف بین حافظان محیط زیست و گروه محیط زیست شود.

وی به تلاش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای افزایش همکاری بین همه گروه ها و توسل به زور اشاره کرد و گفت: کلید این ارتباط ایجاد ذرات کوچک است، بنابراین ما از گروه ها جدا می شویم.

معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست به ذینفعان درون و برون سازمانی اشاره کرد و گفت: این افراد باید به شورا کمک کنند تا روی کارهای کوچک تمرکز کند تا بتوانیم برای حفاظت اقدام کنیم. حیوانات وحشی زمین، به ویژه جانوران وحشی.» آن را بگیریم.

اکبری در پایان از همه خبرنگاران، دوستداران طبیعت و علاقه مندان به ویژه مردم ایران برای توجه و پیگیری سلامت این خرگوش و بررسی مسائل ایمنی یوزپلنگ آسیایی در ایران تشکر کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا