مردم و اجتماع

آموزش شغلی تا پایان ماه مه ادامه می یابد / آموزش نظری در این کارگاه ارائه می شود

معاون وزیر آموزش متوسطه با اشاره به ارائه آموزش های نظری در فضای مجازی اظهار داشت: آموزش مهارت های دانشجویی باید در یک محیط کارگاهی ارائه شود.

به گزارش اخبار ایران من ، علیرضا کمری درباره پایان زمان آموزش دنیای مجازی اظهار داشت: طبق روال عادی ، زمان آموزش بدون در نظر گرفتن فرصت های ارزیابی ، پایان ماه مه است ، بنابراین و طبق تأکید شورای عالی آموزش ، آموزش تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت. آموزش از طریق تلویزیون و فضای مجازی ارائه می شود.

وی افزود: تدریس دروس مختلف طبق روال معمول و بر اساس بودجه بندی کتاب انجام می شود و با توجه به شروع تدریس در فضای مجازی ، پیش بینی می کنیم کار تدریس تا پایان اردیبهشت ماه به اتمام برسد ، بنابراین نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.

وی ادامه داد: بیش از هزار استاندارد در آموزشگاه های هنر تدریس و اجرا می شود ، اما انجام آموزش های عملی در فضای مجازی امکان پذیر نیست ، بنابراین ما دوره های مهارت را به همراه دوره های ابتدایی و عمومی در هنرستان ها ارائه می دهیم ، اما در مورد شایستگی های فنی مورد نیاز برای آموزش مهارت ها و فعالیت در زمینه ” این یک تعمیرگاه است ، غیر ممکن است.

معاون وزیر آموزش متوسطه ادامه می دهد: “از پنج ماژول که دانش آموزان باید در مدارس فنی و حرفه ای بگذرانند ، قبل از اینکه کورونا شکسته شود ، سه ماژول به طور کامل و جزئی آموزش داده شده است ، بنابراین ما به دانش آموزان نیاز داریم تا ماژول را ادامه دهند. در صورت لزوم با توجه به شرایطی که اعمال می شود ، ما اجرای آن را به مواقع دیگر از جمله تابستان به تعویق می اندازد ، زیرا آموزش مهارت ها یک کارگاه است و باید در اتاق ذکر شده برگزار شود.

کاماری از آموزش 950 هزار دانش آموز در هنرستان ها خبر داد و افزود: در آموزشگاه های حرفه ای برای آموزش ماژول مهارت ها بین 15 تا 20 جلسه نیاز داریم ، گرچه این زمان آموزش می تواند فشرده و انعطاف پذیر باشد. البته تصمیم گیری در مورد آموزش عملی با CRU اتخاذ خواهد شد.

وی افزود: براساس بودجه ، کلیه دوره ها قبل از تعطیلات به دلیل کرونا بین 65 تا 70 درصد تدریس می شود ، بنابراین کانال های فضای مجازی و تلویزیون نیز بودجه کتاب را دنبال می کنند و تاکنون بیش از 80 درصد دوره ها تدریس شده است و در پایان ماه مه 20 باقی مانده است. درصد تمام می شود

به گفته مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، معاون وزیر آموزش متوسطه اضافه کرد: “مقررات نیازمند سال تحصیلی است که به موقع به پایان برسد و ما برای تکمیل ارزیابی نهایی حدود 25 روز زمان نیاز داریم.”

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا