مردم و اجتماع

از “کنوکارپوس” تا “مگس‌ سفید”؛ بازهم پای سودجویان درمیان است

اگرچه این کشور با مشکلات زیست محیطی مختلفی مانند خشکسالی، تغییرات آب و هوا، گرد و غبار، تخریب زمین و بیابان زایی مواجه است، ورود گونه های مهاجمی مانند کونوکارپوس و پائولونیا چالش های جدیدی را برای چشم انداز شکننده و تخریب محیط زیست ایران به همراه داشته است. طبیعت

به گزارش اخبار ایران من، درختی سرسبز است که اغلب در خاک های گرم و شور کاشته می شود. این گیاه نیازی به آب و نمک ندارد و در محیط های خشن به خوبی تحمل می شود و در برابر املاح و گرما و کم آبی مقاوم است.

نام این درخت که یکی از گونه های آفت حشره در ایران است «کنوکارپوس» نام دارد.

این نوع شورش تنها یکی از جنبه‌های فاجعه‌ای است که بر اساس اقدامات غیرعلمی بر سر کشور آمده و به‌عنوان زباله روی منظره شکننده ایران ریخته شده است.

بر اساس گزارش ها، 70 درصد فضای سبز اهواز به کاشت این درخت مزاحم اختصاص دارد، زیرا سایه خوبی دارد.

نمونه دیگری از آن آغاز کاشت پائولونیا در شهرهای شمالی کشور است که برخی آن را «پول‌ساز» نامیده‌اند، اما دکتر د. آخانی، استاد دانشگاه تهران، این موضوع را رد می‌کند و می‌گوید: «فوری. -گیاهان درخشنده و کم الوار.

وی تاکید می کند زمانی که این موجودات از کشور خود خارج می شوند، به دلیل نداشتن میزبان طبیعی، به سرعت رشد می کنند و در سرزمین خود به یک بیماری همه گیر تبدیل می شوند.

با محیط زیست جهان و شورشیان مخالفت کنید

دکتر. حسین آخانی، استاد پردیس علوم و پژوهشگر محیط زیست دانشگاه تهران در گفت وگو با اخبار ایران من، گفت: متأسفانه، این جو اخلاقی است که سال‌ها در این دنیا نفوذ کرده است و همه چیز عجیب است! او انجام داد. این فرهنگ باعث شده است که از منابع خود به ویژه در زمینه هایی مانند فضای سبز و اکوسیستم غافل نشویم.

وی ادامه داد: در زمان‌های قبل مردم انواعی را وارد می‌کردند که خارجی‌ها پرورش آن را در کشور آموختند و سپس شروع به کاشت گیاهان کردند. این اقدامات ساده هستند، روشی که یک تجارت اداره می شود. اما این یک ترکیب ساده، منفعت طلبی و جهل و طعم فساد است.

نتیجه این امر این خواهد بود که ناگهان در شهری مانند تهران، چمن و کاشت درختان سوزنی برگ نشانه سرسبزی و بی توجهی به گیاهان بومی و در نهایت فواید این گونه گیاهان خواهد بود. اقدام معدودی، در این زمینه فعال هستند.

استاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این رویه در جنوب ایران و خوزستان رو به وخامت گذاشته است، افزود: در جنوب ایران که یک منطقه گرمسیری است و مستعد رشد گونه های مهاجم است، این گونه است. مانند «مختک امین الدوله آمریکایی» یا «کونوکارپوس» در این منطقه رواج یافت که مردم را نیز با مشکلات جدی مواجه کرد.

گیاه کونوکارپوس

این رسانه به کاشت کنوکارپوس در جنوب کشور اشاره کرد و گفت: شواهدی وجود دارد که این گیاه در هنگام بارندگی باعث بیماری می شود، اما در مورد صحت یا عدم صحت این نظریه بین کارشناسان اختلاف نظر وجود دارد و چنین مقالاتی منتشر شده است و من مخالف این موضوع نیستم و موافق نیستم. 100% زیرا نیاز به آموزش بیشتر دارد.

وی افزود: اما واقعیت این است که آسیب های فاجعه باری که این گیاه به بار آورده نمونه ای از آسیب هایی است که به آب و سرویس های بهداشتی شهری وارد شده است. زیرا ریشه این گیاه در مجرای فاضلاب و فاضلاب شهر نفوذ می کند و اگر دقت نکنیم شهر اهواز در سال های اخیر به دلیل تعطیلی سرویس های بهداشتی دچار مشکلاتی شده و مشکلات بهداشتی متعددی را برای مردم به وجود آورده است.

از جانب "کونوکارپوس" به "مگس سفید";  بار دیگر، ذینفعان تحت تأثیر قرار می گیرند

آخانی با اشاره به ناآرامی های دیگر در این شهر به دلیل کمبود زیرساخت ها، یکی از عوامل اصلی فاجعه را کارخانه کونوکارپوس دانست که به زیرساخت های شهر اهواز و بسیاری از شهرهای دیگر که تخریب شده اند، آسیب جدی وارد کرد. او این گیاه را کاشت

از جانب "کونوکارپوس" به "مگس سفید";  بار دیگر، ذینفعان تحت تأثیر قرار می گیرند

قفل پای مهاجم دیگری را در شهرهای دیگر باز کنید!

استاد دانشگاه تهران گفت: متاسفانه یکی از خطرناک ترین اتفاقات شمال کشور احضار یک گیاه خطرناک چینی به نام پائولونیا توسط پائولونر بود. این گیاه به خوبی رشد می کند، تبلیغات گسترده ای دارد و در بسیاری از اصطلاحات رایج، این درخت را “درخت پول ساز” نامیدند و اعلام کردند که اگر این درخت کاشته شود، ارزش پنج سال دیگر را دارد. رشد خواهد کرد و چوب آن را می توان میلیاردها دلار فروخت و به دست آورد.

از جانب "کونوکارپوس" به "مگس سفید";  بار دیگر، ذینفعان تحت تأثیر قرار می گیرند

رسانه ها به دروغ آن را به پول درآوردن متهم کرده اند: گیاهان سریع الرشد هیزم خوبی ندارند و چوب کنوکارپوس مقاوم است و اگر بخواهیم از آن به عنوان هیزم استفاده کنیم باید با چند پلیمر که طبیعی نیستند مخلوط شود. زیرا چوب یک ماده است و به طور طبیعی آسیب می بیند، اما اگر از پلیمر برای افزایش استحکام آن استفاده شود، دومی که مانند تراشه است برای محیط زیست خطرناک می شود.

او ادامه داد: متأسفانه گروهی از ذینفعان که یکی از آنها استاد دانشگاه بود و خود را به عنوان استاد دانشگاه معرفی می کرد، با نصب یک نهالستان بر روی این درخت، اقدام به نصب آگهی کردند و نشان دانشگاه بر روی این گیاه خطرناک نقش بسته بود.

از جانب "کونوکارپوس" به "مگس سفید";  بار دیگر، ذینفعان تحت تأثیر قرار می گیرند

رسانه ها تاکید کردند که این درخت نه تنها در شمال کشور بلکه در ایران نیز تولید شده است، همانطور که اخیرا در نورآباد ممسنی، نزدیک تالاب زریوار و سایر نقاط درخت که آب زیادی هم مصرف می کند، مشاهده کردم. کاشته می شود.

یکی از اساتید دانشگاه تهران تاکید می کند: این گیاه دارای سیستم ریشه ای بسیار قوی است و اگر در جای دیگری کاشته شود آسیبی به آن نمی رسد، چرا که برخی از کسانی که اقدام به کاشت درخت در باغ خود کردند، می گفتند که حتی نمی توانند آن را قطع کنند. آن، زیرا ریشه های این گیاه در سراسر زمین پخش شده و باغداران را با مشکلات زیادی مواجه می کند.

به گفته وی، این درخت یکی از گیاهان آلوده است که در هر کجا که کاشته شود باغات منطقه را خراب می کند.

اسطوخودوس نوع دیگری از تیره موجود در ایران است

این استاد دانشگاه کاشت سنبل آبی را یک معضل اکولوژیکی در شمال کشور عنوان کرد و گفت: اخیراً این گیاه به باتلاق انزلی حمله کرده و تمامی تالاب های منطقه را در اختیار گرفته و دوباره وارد دریای خزر شده است. این گونه های گیاهی به شدت مخرب هستند، زیرا رشد این گیاه به حدی است که ظرف چند روز حوضچه را پر می کند و همه گیاهان و آبزیان را از بین می برد.

از جانب "کونوکارپوس" به "مگس سفید";  بار دیگر، ذینفعان تحت تأثیر قرار می گیرند

وی ادامه داد: در کنار این بسیاری از مدل های دیگر وارد فضای سبز شمال کشور شده است که کم کم نتیجه اش را نشان می دهد.

انفجار مگس سفید و گونه های مهاجم از گیاهان!

این رسانه همچنین کاشت توت آمریکایی در تهران را نمونه دیگری از گونه های مهاجم عنوان کرد و افزود: ایران سال ها درخت توت کاشت و در آن کشور مشکلی نداشتیم، اما وقتی میوه های آمریکایی صادر شد و در کشور کاشته شد، زیستگاه مگس های سفید شد!

از جانب "کونوکارپوس" به "مگس سفید";  بار دیگر، ذینفعان تحت تأثیر قرار می گیرند

تنوع گونه هایی که دنیای مبدا و مقصد را آلوده می کنند

او گفت: “هر گیاهی نمی تواند به خانه خود آسیب برساند.” گیاه بسیار شکننده؛ بنابراین ما نباید چنین موجوداتی را وارد دنیا کنیم.

وی نمونه ای از ویروس کرونا را ارائه کرده است که به گفته خفاش ها مشکلی ایجاد نمی کند، بلکه وارد بدن انسان می شود و مشکلات جدی ایجاد می کند که اقتصاد جهانی را نابود می کند. او وارد شد.

استاد اکولوژی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این موجودات با دوری از محیط خود سریعتر رشد می کنند زیرا دشمن طبیعی ندارند، ادامه داد: در این صورت است که موجودات «مکروه» می شوند..

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا