مردم و اجتماع

از گسل نسلی با والدین تا گرایش به جنس مخالف

مدیر واحد «صدای یارا» سازمان حمایت از حقوق کودکان از ۳۱۹ تماس با واحد صدای یارا در سه ماهه دوم سال جاری خبر داد.

فرزانه گرایلی در گفت وگو با اخبار ایران من وی گزارشی از تعداد تماس های تلفنی با یارا در تابستان امسال ارائه کرد و گفت: تعداد تماس های تلفنی با یارا در تابستان 319 نفر بوده که 65 درصد از این تماس ها مربوط به زنان 20 سال به بالا بوده است. مطالعات آنها از سیکل تا دکترا و تحصیلات حوزوی را در بر می گرفت.

وی ادامه داد: از نظر شغلی بیشتر این افراد خانه دار و تعدادی کارگر، دانشجو، مربی باشگاه، اینترنت، فروشنده، مقواساز، خیاط، پرستار و حسابدار بودند.

به گفته مدیر واحد صدای یارا انجمن حمایت از حقوق کودکان، حدود 21 درصد از کسانی که تماس گرفتند، کودکان و نوجوانان 9 تا 18 ساله بودند و در دو ماه تابستان امسال تعداد زنانی که به نام بالا و در یک بود. ماه، تعداد تماس گیرندگان مرد زیاد بود.

گرایلی گفت: به طور متوسط ​​در سه ماه تابستان 7 درصد از تماس های وی مربوط به مردان 30 تا 58 ساله بوده که کارگر، نجار، کارگر و دارای مدرک دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس بوده اند. مدرک تحصیلی دارد و گفت: به طور متوسط ​​7 درصد از تماس گیرندگان از بستگان درجه یک فرزندان بودند.

بیش از 60 درصد تماس ها مربوط به منطقه تهران است

وی در پاسخ به این سوال که اکثر خوانندگان با صدای یارا اهل کدام منطقه هستند، اعلام کرد که بر اساس آماری که از منطقه آمده است، اکثر خوانندگان تهرانی و 38 درصد از سایر نقاط کشور و حتی روستاهای دور با صدای یارا تماس داشتند.

مدیر صدای یارا انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: 77 درصد از خانواده های تماس گیرنده خانواده هسته ای، 23 درصد تماس گیرندگان خانواده های جدا شده، خانواده های جدا شده، تک والدین و طلاق عاطفی بوده اند.

عدم آگاهی از روش های تربیت کودک و عدم آگاهی از روش های تربیت کودک; مشکلات بسیاری برای کودکان 0 تا 7 ساله

گرایلی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر علت این مشکلات گفت: بیشتر تماس های مربوط به کودکان 0 تا 7 ساله مربوط به عدم اطلاع از تکنیک های فرزندپروری و عدم اطلاع از آموزش فرزندپروری بوده است. برخی از مسائلی که با آن مواجه بودیم عبارت بودند از: عصبانیت، مشاجره، استرس، اضطراب، جدایی، عدم ارتباط با دیگران، مشکلات فرزند دوم، جدایی، شب ادراری، ناخن ها. مسائل آموزشی مربوط به فرهنگ کودک، وابستگی به مادر و مشکلاتی که هنگام رفتن به دبستان داشتند، مشکل در صحبت کردن و دیدن رابطه جنسی والدین.

وی ادامه داد: برای کودکان 7 تا 12 سال بیشترین تماس ها مربوط به محتوای اینترنتی بود که باعث نگرانی والدین از نظارت نامناسب کودکان به دلیل آنلاین بودن مدارس و داشتن تلفن همراه و اینترنت شد. برخی از مسائلی که والدین در این سن با آن مواجه بودند مربوط به روابط با همسالان، عزت نفس پایین، رفتار افراطی، پرخاشگری، اضطراب، آگاهی از بلوغ، مهارت حل مسئله، لجبازی، بی توجهی، آسیب مغزی، ارجاع به روانپزشکی بود. خدمات ارتباط و کار

عادت یا رابطه با همجنس؛ بیشتر تماس ها شامل کودکان بین 12 تا 18 سال می شود

مسئول واحد صدای یارا انجمن حمایت از حقوق کودکان یادآور شد: برای کودکان 12 تا 18 ساله بیشترین تماس مربوط به احساسات یا روابط با همجنس بوده که مشکلات تحصیلی را نیز به همراه داشته است. سوء تفاهم از طرف والدین تقصیر والدین است.

تماس های دیگر در این سن مربوط به استفاده بیش از حد از تلفن همراه، پرسش در مورد بلوغ و تنهایی، مشکلات ناشی از طلاق والدین، استرس عاطفی، پرسش از والدین، مهارت های دوستیابی، دعوا، افسردگی و تنهایی، مشکلات ناشی از افزایش سن است. گرایلی گفت طلاق والدین. وسواس فکری، سؤال از والدین، سؤال در مورد حجاب، تماشای پورن یا تمایل به دیدن آن، نحوه پر کردن اوقات فراغت، فرار از خانه، سؤال در مورد سایر مسائل جنسیتی، تصمیم به خودکشی، ترس و اضطراب و وحشت، کودک آزاری، اعتیاد , خودارضایی , مشکلی که بیشتر از همه، سوء استفاده در نتیجه درگیری والدین رخ داده است.

وی در خصوص نحوه اطلاع خوانندگان از صدای یارا توضیح داد: بسیاری از افراد (حدود 70 درصد) از طریق دوستانی که در گذشته با صدای یارا مصاحبه کرده بودند و برخی تماس گیرندگان با جستجو در اینترنت، تلویزیون با این حوزه آشنا شدند. ، 1480 ، 123 ، 1480 ، 123 ، 1480 مهدکودک ، مدارس ، 110 اقوام ، مراکز ارتباطی و ارتقاء کارت در مترو صدای یارا را می شناختند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا